Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Problem Z biegiem wstecznym Kubota

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Problem Z biegiem wstecznym Kubota

Post autor: marcinbg » 06 sie 2014, 16:47

Cześć! skrzynia z mojej kuboty rozebrana. Jak twierdzi mój mechanik lepiej jest wymienić komplet tych kół zębatych ponieważ najlepsze dni mają już za sobą co prawda te dwa podwójne nie są jeszcze w najgorszym stanie ale pozbijane od czoła są. Choinka na pewno do wymiany a wsteczny to wgl masakra Dzwoniłem do Rzeszowa rozmawiałem z właścicielem twierdzi że jest w stanie zamówić te części jednak to było tyg temu a przesyłka będzie trwać ok 2 miesięcy a jeszcze nie są zamówione tak więc ten sezon pracy na ogródkach działkowych pewnie mogę sobie już odpuścić. I tak to Ku..a jest. Jestem zły sam na siebie ale niestety wpływu na to nie mam. trzeba poczekać zapłacić i czekać aż się znowu coś sypnie. Silnik żleta za to skrzynia nie bardzo. O i tak!!! Fotki po rozbiórce. Jak macie jakieś pomysły walcie śmiało każda opcję teraz rozważę.
Załączniki
MALY3.JPG
MALY3.JPG (88.39 KiB) Przejrzano 8055 razy
maly2.jpg
maly2.jpg (121.65 KiB) Przejrzano 8055 razy
maly.JPG
maly.JPG (150.83 KiB) Przejrzano 8055 razy

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Problem Z biegiem wstecznym Kubota

Post autor: marcinbg » 06 sie 2014, 16:49

A i o czym jeszcze zapomniałem choinka do mojej kuboty w Polsce http://allegro.pl/kubota-walek-glowny-i4456988435.html. Fajnie by było gdyby tej 1 z przodu nie było no ale cena jest cena.
To ciekawe ile by mnie to wyniosło wszystko co mi potrzeba ciągnik chyba bym prędzej sprzedał. Ale Pan z Rzeszowa twierdzi że jest w stanie załatwić te części taniej ale jeszcze nie wiem ile. Troszkę dziwne że tyle tych traktorków jest a nic się nikomu nie dzieje ze skrzyniami a akurat mi szlak ją trafił. No ale cóż mam nadzieję że jakoś się to da naprawić moje oczko w głowie :) (A podobno nadzieja matką głupich)

kamil00
Posty: 136
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:27

Re: Problem Z biegiem wstecznym Kubota

Post autor: kamil00 » 07 sie 2014, 16:06

kolego może jakiś warsztat który zajmuje się regeneracją skrzyń biegów czy coś takiego był by w stanie to napawać, wyszlifować albu wyfrezować na podzielnicy i utwardzić
wydaje mi się że to nie jakieś cuda gdyż masz zęby proste które są łatwiejsze do naprawy niż np, zęby skośne gdybym miał taki problem to bym pewnie sam sobie to napawał i obrobił gożej by było z utwardzeniem ale polak potrafi!
a swoją drogą to liche te zębatki skoro je tak ścieło

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Problem Z biegiem wstecznym Kubota

Post autor: marcinbg » 09 sie 2014, 12:31

Kolego przecież taka regeneracja to więcej problemów potem niż pożytku z tego. Odpada. Zajebiście teraz się okazuje że te wszystkie firmy ściągające te ciągniki to jest jedna wielka bujda na resorach jak oni mogą to ściągać nie mogąc potem dobrać do tego części(to pytanie do wszystkich). Obdzwoniłem dzisiaj od rana większość firm zajmujących się handlem ciągnikami japońskimi i albo nie mają albo nie ściągną albo ściągną ale za takie pieniądze że ciągnik bym musiał sprzedać. I co ja teraz mam z tm zrobić ciekawe 11tys psu w dupę może dla kogoś to nie są duże pieniążki ale dla mnie jednak. Jeszcze u nas w Sanoku jest firma o nazwie stomet która dorabia i utwardza koła zębate no ale nie wiem może dorobią dobrze.
Co sądzicie ??

Awatar użytkownika
plastek334
Posty: 373
Rejestracja: 03 lis 2013, 22:27

Re: Problem Z biegiem wstecznym Kubota

Post autor: plastek334 » 09 sie 2014, 13:39

Sądzę że jeśli jest dobra firma to zrobią dobrze. Ja ściąłem wieloklin z wałka który wychodzi ze sprzęgła do skrzyni biegów. Oddałem napawali zrobili nowy wieloklin do tego dłuższą tulejkę i trzyma. I lepiej jest niż było bo tak to miałem dziwne odgłosy a możliwe że to już wałek się psuł. za taką regenerację dałem ok 100 zł.

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Problem Z biegiem wstecznym Kubota

Post autor: marcinbg » 09 sie 2014, 14:30

Na razie pewnie postaram się skontaktować z tą firmą i zobaczymy co z tego wyniknie. Jak nie to nie wiem co zrobię. Ale Jak kupowałem traktorek zawsze gdy coś takiego kupuję mam takie dziwne przeczucie a co będzie gdy się to sypnie skąd części. zazwyczaj potrafiłem dorwać części do wszystkiego a tu lipa. A najlepsze że ci wszyscy handlarze tylko piszą sobie że zapewniają serwis części ale nie piszą tego że te części kosztują pół ciągnika albo że bajki prawią że mogą ściągnąć a w rzeczywistości wygląda jak wygląda. I teraz moje małe oczko w głowie stanie się studnią bez dna.
Masakra

kamil00
Posty: 136
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:27

Re: Problem Z biegiem wstecznym Kubota

Post autor: kamil00 » 09 sie 2014, 18:49

Marcin ja bym się nawet nie zastanawiał jeśli masz możliwość naprawy tych elementów praktycznie na miejscu to jeśli się tego ta firma podejmie to nie masz co się zastanawiać

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Problem Z biegiem wstecznym Kubota

Post autor: marcinbg » 09 sie 2014, 19:20

naprawy jak naprawy dorobienia nowych bo po rozmowie z fachowcami którzy pracują przy skrzyniach stwierdzili jednoznacznie że jeśli to ma na pewno pracować to lepiej nie napawać tych kół. A co do dorobienia to w poniedziałek jadę do Stometu zapytać czy dorobią i co i jak. Będziemy widzieć. Sorki wyżej za może troszkę nerwowy ton ale dzisiaj się mega wkurzyłem już na to. Ale mam nadzieję że będzie dobrze że w końcu znajdę jakieś wyjście.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Problem Z biegiem wstecznym Kubota

Post autor: marekspectra » 09 sie 2014, 19:25

Marcin, w poniedziałek pojadę do swojego fachmana co robi kapitalki do leśnych sprzętów i innych fendów. Pokaże fotki i zapytam co sugeruje z tym zrobić.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Problem Z biegiem wstecznym Kubota

Post autor: marcinbg » 09 sie 2014, 19:29

No dziękuję Marku byłbym wdzięczny a skąd jest twój fachowiec????

ODPOWIEDZ