Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Problem Z biegiem wstecznym Kubota

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Problem Z biegiem wstecznym Kubota

Post autor: k_sit » 02 kwie 2014, 20:08

Petra nie spuszczaj dodatkowe urządzenia też zatrzymują część oleju .

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Problem Z biegiem wstecznym Kubota

Post autor: marcinbg » 03 kwie 2014, 15:00

No panowie dzisiaj w chwili wolnej odkręciłem pokrywę z lewarkami i ukazał mi się taki widok. te przesuwki są trochę powycierane w środku te w których chodzi lewarek. Przesuwka wstecznego jest to ta od góry (zdjęcie zrobione bokiem) i ma się ona przesuwać w prawo. Moim okiem te przesuwki działają odpowiednio. Wydaję mi się że wina stoi po stronie widełek ponieważ są one prawie przez całą wysokość skrzyni więc dosyć dużo. I teraz są 2 opcje albo się wytarły albo skrzywiły na to drugie bym nie liczył bo to chyba odlew więc raczej by pękł a nie się skrzywił. TYLKO CO TERAZ??? nawet gdy wyjmę te widełki to co z tego gdzie ja takie dostane?? o ile to ich wina. Nie wiem ale jakoś najbardziej przeraża mnie ta niedostępność do części. Jeśli macie jakieś sugestie to dawajcie śmiało. Może mylę nazewnictwo to również proszę o poprawkę.
Załączniki
Zaznaczone kolorem czerwonym są przetarcia o których pisałem wyżej. Występują na każdej ściance do przerzucania biegów wiadomo mniej lub więcej zależnie od użytkowania.
Zaznaczone kolorem czerwonym są przetarcia o których pisałem wyżej. Występują na każdej ściance do przerzucania biegów wiadomo mniej lub więcej zależnie od użytkowania.
Zdjęcie0158 (1).jpg (145.1 KiB) Przejrzano 6700 razy
Zdjęcie0158 (1).jpg
Zdjęcie0158 (1).jpg (143.83 KiB) Przejrzano 6700 razy
Zdjęcie0157.jpg
Zdjęcie0157.jpg (172.03 KiB) Przejrzano 6700 razy

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Problem Z biegiem wstecznym Kubota

Post autor: k_sit » 03 kwie 2014, 20:11

Jeżeli koła masz porządku ,zatrzaski to te wkręcone śruby . Opcja napawaj koniec lewarka i oszlifuj do wielkości wyfrezowań na wodzikach . Możesz spróbować wyjąć widełki i tam napawać wytarte miejsce jeżeli się da i wygładzić powierzchnię do rozmiaru najmniejszego .

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Problem Z biegiem wstecznym Kubota

Post autor: marekspectra » 03 kwie 2014, 20:14

Obrazek
czyli teraz masz zapięty bieg wsteczny ?

Załóż pokrywę, złap dwoma srubami. włącz silnik, wrzuć wsteczny, rusz do tyłu - bieg wyskoczy. Delikatnie zdejm pokrywę - nie dotykając dzwigni biegów. Sprawdz w jakim położeniu jest przesuwka. czy jest zapieta do końca? czyli dam sie ją przesunąć głębiej w prawo?

Obciąż czymś sprężynę zatrzasku na tym wodziku - by była tak napieta jak by była przykrecona pokrywą. czy przy ręcznym przesuwaniu przesuwki zaskakuje zatrzask? czy dobrze trzyma przesówkę?

Sprawdz i porównaj spręzyny zatrzasków. Czy mają taką samą wysokość?

Jesteś w stanie zrobić fotki trybów od wstecznego biegu?
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Problem Z biegiem wstecznym Kubota

Post autor: marcinbg » 03 kwie 2014, 20:19

o właśnie nic nie pisałem na ten temat przedtem ale miałem taki pomysł że jeśli widełki są wytarte to napawać je i w tej sprawie podjechałem do znajomego tokarza i ogólnie fachowca od przekładni. W prawdzie nie ma czasu żeby pomóc mi to zrobić ale to samo powiedział że napawać widełki bo najprawdopodobniej one się wytarły tylko teraz nasuwa mi się takie małe pytanie . jak widać na zdjęciu zdjąłem 1 dekiel z góry z lewarkami jest tak jeszcze jeden odkręcalny z tymi przesuwkami tylko nie wiem czy te widełki tak wyjdą bez rozbieranie skrzyni w sęsie czy całe z tym górnym deklem wydaje mi się że powinny być bo miejsce nawet tam jest a po za tym jak by się nie dało to po cholere by był ten drugi dekiel odkręcalny pod spodem. Co sądzisz??

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Problem Z biegiem wstecznym Kubota

Post autor: marcinbg » 03 kwie 2014, 20:25

Marku jutro może skpróbuję zrobić to co mówisz może spróbować zamienić sprężyny miejscami ??? Aczkolwiek nie sadze by to była wina tego zatrzasku(po wypowiedzi Toku) to spróbować nie zaszkodzi.A i o tej próbie o której mówisz robiłem tylko bez zapalonego silnika sprawdzałem czy wgl on doskakuje do końca i rzeczywiście doskakuje jeszcze jutro dokładniej sprawdzę. Nie bardzo jestem w stanie zrobić zdjęcia trybu wstecznego ponieważ jest on prawie na samym dole skrzyni i widełki są dosyć grube. A z tego co rozmawiałem ze znajomym tokarzem to te widełki prędzej by pękły niż by się miały ugiąć jeśli już to mogły się wytrzeć. A wiadomo taki materiał musi napawać dobry fachowiec żeby nie odpuściło materiału bo potem będą cuda.

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Problem Z biegiem wstecznym Kubota

Post autor: toku74 » 03 kwie 2014, 21:36

To że to odlew nie zmienia faktu, że mógł się wygiąć. Nie jest poiwedziane, że od razu ma pęknąć. To wygięcie wystarczy 1mm u góry, a na dole już będą 3mm. A przy nie dosunięciu koła o 3 mm bieg będzie wyskakiwał.
Widełki na wodziku zabezpieczone są kołkiem rozprężnym. Może on jest ścięty /miałem taki przypadek w reduktorze z Samuraia, gdzie żółw wyskakiwał/. Gdybyś miał endoskop to byś sprawdził jak wyglądają koła i jak zachodzą zębatki. Może gdzieś wypożycz, albo kup. Te gówniane na USB po pare groszy chodzą.

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Problem Z biegiem wstecznym Kubota

Post autor: marcinbg » 04 kwie 2014, 07:19

Toku a jesli sa ugięte to co proponujesz z nimi zrobić da je radę naprostować jakość. Skąd takie wziąść :)
Jak na razie to nie wiem czy ta druga pokrywa wyjdzie razem z tymi widełkami wszystkimi ale jesli by miała nie wyjść to po kij japończycy by ją zrobili bo reszta to już jest zamknięta obudowa. Zobacz na zdjęcia ogólnym wyżej. Nie wiem już sam bo nie chce czegoś popier..lić.

Awatar użytkownika
plastek334
Posty: 373
Rejestracja: 03 lis 2013, 22:27

Re: Problem Z biegiem wstecznym Kubota

Post autor: plastek334 » 04 kwie 2014, 08:05

Wg. mnie wszystko jest do zrobienia u dobre ślusarza ja oddałem swój wałek ładnie napawali wycieli wieloklin i wszystko działa, jeśli była by możliwość regeneracji to ja sądzę że lepiej zrobić regenerację niż robić nowy element bo materiał japońskich to nie byle co a tak nie wiadomo co za materiał dadzą.

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Problem Z biegiem wstecznym Kubota

Post autor: marcinbg » 04 kwie 2014, 15:25

No plastek masz rację zapewne jeśli zajdzie taka potrzeba to tak zrobię.

ODPOWIEDZ