ROPS -Rama bezpieczeństwa operatora

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

ROPS -Rama bezpieczeństwa operatora

Post autor: petra » 17 mar 2014, 18:29

Rops jest obowiązkowym wyposażeniem nawet takich małych ciągniczków jak nasze, w większości krajów.Ciągniki nowe, sprzedawane w Unii europejskiej więc i u nas muszą być w nie zaopatrzone, to wiem na bank ale czy używane w komisach? chyba nie. Ale na pewno warto w coś takiego je zaopatrzyć, szczególnie w terenach górzystych,czyli Panowie w np. Beskidzie Niskim!!
Przy okazji jest to dodatkowy element do zamontowania np. oświetlenia, koguta, flagi na 1-maja....
W moim kabriolecie jest zamontowany taki rops na moje życzenie przy zakupie, ale od większej kuboty GL 26 i może nie tak do końca jest "oryginalny" chociaż swoje zadanie spełnia. A to kilka fotek specjalnie dla naszego Marka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak zauważyliście panowie mechanicy zbytnio się nie przemęczali, i jak brakowało śrubki to -spawarka i do przodu !! Śruba żle się wkręciła to kątówka i ... spawarka. Nie Lubię takich partaczy.
Jak by coś było nie jasne to pytajcie.
Petra
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: ROPS -Rama bezpieczeństwa operatora

Post autor: marekspectra » 11 maja 2014, 12:22

Zbyszku, dzieki za fotki, bede robił ... ( tylko kurde, kiedy?! :( ) do swojej kubotki to skorzystam na pewno...
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: ROPS -Rama bezpieczeństwa operatora

Post autor: petra » 11 maja 2014, 21:54

Marku, u Zakrzewskiego widziałem na placu górę takiego ropsa ale nie wiem czy na sprzedaż? Mogę zapytać. Jak się trochę pokręciłem to zauważyłem że ma sporo różnych takich dodatkowych "śmieci" i warto może zadzwonić i popytać.
Petra
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: ROPS -Rama bezpieczeństwa operatora

Post autor: Rav » 11 maja 2014, 22:06

A będziesz u nich jeszcze? Jeśli tak miałbym romans, daj znać to wyślę Ci PW.

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: ROPS -Rama bezpieczeństwa operatora

Post autor: petra » 11 maja 2014, 22:19

Mam zamiar jechać jeszcze w tym tygodniu bo rozmawiałem o ewentualnej zamianie glebogryzarki. Moja jest od Kuboty GT-3 i innych o mniejszych, a on ma od GL-23 i mam dylemat. Moja już sprawdzona i sprawna, a tamta ....? Mam pokazać zdjęcia bo może będzie "moja - twoja" bez dopłaty. Do mniejszego lepiej mu się sprzedają - szczery facet.
Pisz - postaram się pomóc.
Petra
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: ROPS -Rama bezpieczeństwa operatora

Post autor: marekspectra » 11 maja 2014, 23:01

Zapytaj, byłbym wdzięczny ...
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: ROPS -Rama bezpieczeństwa operatora

Post autor: Szam » 13 sty 2015, 22:07

Memento mori!:

Obrazek

Ja tego doświadczyłem przy wykopywaniu korzeni drzewa na stoku. Najgorszemu wrogowi tego nie życzę. Gdyby nie pałąk bezpieczeństwa i wyciągnięta łyżka ładowacza zostałbym przygnieciony. Ot, idiotyczna fantazja ułańska. Po tym doświadczeniu, wprowadziłbym wręcz obowiązek instalowania pałąków bezpieczeństwa.

Pozdrawiam Szam

P.s. Nachylenie stoku było dosyć znaczne. Zużytą miałem sprężynkę rozdzielacza w przednim ładowaczu i jak pracowałem koparką, to na skutek drgań łyżka przednia podnosiła mi się do góry. To i pałąk chyba mnie uratowało, bo traktor nie stoczył się po zboczu, tylko wywrócił na bok.

maniek183
Posty: 65
Rejestracja: 19 lis 2014, 17:20

Re: ROPS -Rama bezpieczeństwa operatora

Post autor: maniek183 » 14 sty 2015, 08:58

Czy ten pałąk jest przykręcony do błotników, czy coś przeoczyłem? Jak widzę zdjęcie to pałąk nie zrobił nic ewentualnie niewiele. Tur zarył w ziemi koparka również a pałąk?

Jak żeś postawił to na kołach? :mrgreen: bo ręcznie raczej nie...

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: ROPS -Rama bezpieczeństwa operatora

Post autor: Szam » 14 sty 2015, 09:30

Dobrze widzisz, w tym wypadku, dość szczęśliwie wysoko uniesiony TUR, uchronił traktor przed obrotem i zgnieceniem operatora. Jednak gdyby nie było TURa, funkcję tę przejąłby pałąk. Mocowany jest do błotników. Na kołach stanął przy pomocy innego traktora i pasów.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: ROPS -Rama bezpieczeństwa operatora

Post autor: marekspectra » 14 sty 2015, 19:44

Szam - no weź przestań.... źle to wygląda. Ciesze sie że nic Tobie sie nie stało, ale dużo nie brakowało, niech to bedzie nauczka dla nas wszystkich....
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ