Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Maszyny, narzedzia - o tych które mamy i tych które chcielibyśmy mieć w naszych garażach
Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: RobsonWawa » 05 lip 2017, 20:38

Wagner leży u mnie od lat a jeszcze ani razu go nie użyłem.
Jakoś tak się złożyło , że maluję wszystko pistoletem niskociśnieniowym.
Dzięki takiemu wystarcza mi mobilny kompresor z 50 l zbiornikiem.

Awatar użytkownika
Witek
Posty: 49
Rejestracja: 20 paź 2016, 00:09
Lokalizacja: Wrocław/Opole
Kontakt:

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: Witek » 06 lip 2017, 00:48

też skusiłem się na elektryczny i lezy nieużywany, cała wada tych pistoletów to właśnie odpowiednia konsystencja farby która ma wpływ np na ilość warstw a to się przekłada na czas malowania, ja z pistoletu nawet pneumatycznego wyleczyłem się (nie lubię kupować tanich badziewnych narzędzi a wiadomo ze taki zestaw z instalacj akosztuje 2,5-3,5k) przy remoncie swojego sprintera, to zn podkłady farby dwuskładnikowe nakładam zwykłym wałkiem albo pędzlem, lakiery tego typu mają bardzo dobrą rozlewność i praktycznie nie widać pociągnięć pędzlem a wałek to już w ogóle bajka :) zachęcam do próbowania :)

Marek_
Posty: 15
Rejestracja: 22 lut 2017, 21:34

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: Marek_ » 15 lip 2017, 23:31

Koledzy, chciałbym kupić sobie sprężarkę, przy oglądając otwarty w Internecie natrafiłem na takie cudo
https://www.olx.pl/i2/oferta/kompresor- ... 35afeda19a
Czy taki kompresor da się naprawić w rozsadnych pieniądzach, a druga sprawa to czy on trochę posłuży?

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: RobsonWawa » 16 lip 2017, 07:11

Urządzenia do pracy pod ciśnieniem powinny mieć
legalizację na wytrzymałość zbiornika. Ta z reguły wystawiana jest na
10 lat. Ten sprzęt ma 25 lat. Moim zdaniem lepiej kup nowy nawet mniejszy.
Chociaż by taki
Obrazek
http://allegro.pl/kompresor-sprezarka-m ... 61304.html

Marka znana z dobrych narzędzi
Jestem zdania że lepiej Ci posłuży od tego złoma.

newrom
Posty: 180
Rejestracja: 23 mar 2017, 20:00

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: newrom » 16 lip 2017, 12:42

Da się naprawić, da się odnowić legalizację. Kwestia tego czy się będzie opłacać bo patrząc na braki to cały osprzęt + rury od cylindrów . Będziesz zawodowo używał ? Jeśli tak to kup sprawny, a nie starego strucla który klęknie gdy będziesz mieć nóż na jajach. Jeśli nie to kup mniejszy.

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: TooSlow » 16 lip 2017, 13:46

A ja się nie zgodzam - kompresory WAN to naprawdę sprzęt godny polecenia. Wielu twierdzi, że to najlepsze kompresory na rynku. Jak wszystko co powstało w latach 80' - niezniszczalne.

Marek_
Posty: 15
Rejestracja: 22 lut 2017, 21:34

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: Marek_ » 16 lip 2017, 15:42

Kompresora potrzebuje na użytek własny.
Myślałem o WANie bo jest dużo pozytywnych opini w internecie, nawet kolega Toku ma kompresor z tej firmy, tylko może model AW jest za duży na moje potrzeby.
Chciałbym żeby dało się nim od czasu do czasu coś wypiaskował, a nie chciał bym wydawać na niego dużo kasy, dlatego myślałem o czymś do remontu.
Może coś doradzicie?

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: Miecho » 17 lip 2017, 20:24

Nie chcesz wydać dużo kasy, ale jesteś gotów wywalić 1300 na złom do remontu?
Może powiedz jakie parametry Cie interesują i ile to jest "nie dużo kasy"?

Ja np za 3k kupiłem w '12 kompresor Adlera ze zbiornikiem20L, wydatek (tłoczenie) powietrza 490L/10Bar, silnik 2,8kW - 230V na rozruchu 3,6kW.
U mnie albo stoi 3 miesiące albo pracuje kilka godzin non-stop, zbiornik mały bo potrzebuje sprzęt bardzo mobilny.

Marek_
Posty: 15
Rejestracja: 22 lut 2017, 21:34

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: Marek_ » 20 lip 2017, 22:24

Kolego, pisalem o tym WANie bo na sprawny nie mam tyle kasy, dlatego pytałem was czy jest sens kupić tamten kompresor i go zregenerować.
Co do parametrów to tak jak pisałem wcześniej, że fajnie by było coś od czasu do czasu wypiaskować i żeby to jako tako szło.
Co do budżetu to myślę że tak około 1k, jak coś godnego uwagi to kilka stówek może udało by się wysuplać.

Awatar użytkownika
geofan
Posty: 154
Rejestracja: 19 lip 2015, 13:54
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wyposażenie - moja lista życzeń :)

Post autor: geofan » 15 sie 2017, 15:56

Pociągnę temat kompresorów. Padł mi ostatnio mój "chińczyk z marketu" i szukam czegoś w zastępstwie.
Moje potrzeby:
- przedmuchiwanie instalacji nawadniania przed zimą
- pompowanie kół
- sporadyczne piaskowanie i malowanie (kilka razy w roku) różnych sprzętów: kosiarka, skrzynia ładunkowa, itp.
Pewnie najbardziej wymagające jest piaskowanie ale może akurat na jakieś amatorskie
prace coś się znajdzie. Nie za duże bo musi być mobilne a nie powinno zbyt długo jednorazowo pracować.
Budżet: między 1000 a 2000 zł.

Dzięki za pomoc

Ps. Czy ktoś próbował pistoletem malować impregnatem np. ściany stodoły? Ma to sens?
Yanmar FX24D + Rębak + Pług 2 Skiby + Kosiarka Pielęgnacyjna + Skrzynia + Przyczepka od tz4k14 + Brony 1,5 pola + Niwelator/Pług + Frezarka Do Pni FP3H410 + Aerator + Wyczesywarka + Układarka kabli/rur

ODPOWIEDZ