Jaki kupić traktorek?

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Perła
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2021, 15:00

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Perła » 07 kwie 2021, 20:30


Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: RobsonWawa » 07 kwie 2021, 20:58

Pytanie brzmi co myślimy o tym traktorku ?
Więc tak sobie myślę po co kupować traktorek który nie będzie pracował ?
Bo ten średnio pracował rocznie po 27,5 motogodziny czyli 2,3 mth na miesiąc to tak jak bym zamiast
jechać autem do kościoła jechał tylko do przystanku (żeby sąsiady widziały)a potem MZK aby przebiegu nie robić ;)
Przy takiej ekonomii to nie opłaca się traktorka serwisować , a tak się napracował , że wymagał całkowitej renowacji :(
Dobry szpadel 70 zeta plus grabie 60 zeta do tego sześciopak browara i będzie lepiej , taniej i bez problemu.

No cóż kolejna ze 100 000 okazji na motoryzacyjnym rynku w PL.

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: yanmarf17d » 07 kwie 2021, 21:06

Kolego na coś się musisz zdecydować!
Poprzedni traktor wg Ciebie miał tylko luzy w układzie kierowniczym, a teraz przedstawiasz bolid F1 :lol:
Na obrazkach fajnie wyglądają. Ja kupiłem trochę podrdzewiałego i w parę wieczorów doprowadzony do stanu jak na Twoich fotkach.
Weź sobie kogoś na oględziny ,kto użytkuje zwykły traktor i Ci powie, czy traktor jest sprawny. Swego czasu zbierała się ekipa na forum na zakupy do Tajęciny. Możesz dołączyć :?:
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: TooSlow » 07 kwie 2021, 21:11

Ta "obejma przed przednim mostem" to może Cię sporo kosztować. Więc poproś żeby skasowano luz śrubą, która jest od przodu podpory. A najlepiej to zrzucić podporę i zobaczyć w jakim stanie jest czop. Żeby nie było jaj, że będzie napawanie i cudowanie.

Perła
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2021, 15:00

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Perła » 08 kwie 2021, 08:06

Po ten poprzedni pojechałem z kasą i lawetą oraz kolegą który zna się trochę więcej na traktorach. Niestety jak chciałem zrobić test drogowy i napędów oraz podnieść ciągnik sprzedający zaczął się dziwnie zachowywać. Ostatecznie nie kupiliśmy

Perła
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2021, 15:00

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Perła » 08 kwie 2021, 08:11

yanmarf17d pisze: 07 kwie 2021, 21:06 Kolego na coś się musisz zdecydować!
Poprzedni traktor wg Ciebie miał tylko luzy w układzie kierowniczym, a teraz przedstawiasz bolid F1 :lol:
Na obrazkach fajnie wyglądają. Ja kupiłem trochę podrdzewiałego i w parę wieczorów doprowadzony do stanu jak na Twoich fotkach.
Weź sobie kogoś na oględziny ,kto użytkuje zwykły traktor i Ci powie, czy traktor jest sprawny. Swego czasu zbierała się ekipa na forum na zakupy do Tajęciny. Możesz dołączyć :?:
W Tajecinie byłem. Z 20-konnych to tylko jeden w ofercie. Z tego co mają na OLX zostały tylko nówki i chyba dwa Hinomoto. Czas oczekiwania na traktorek który stoi na placu to 1,5 miesiąca.
Tak się składa że do Rzeszowa mam 40 kilometrów więc bardzo blisko. Faktycznie innych traktorów masa. Jest jeszcze tam kilka modeli którymi można się zainteresować ale cena dość wysoka i całe malowane nawet po rdzy i to mnie trochę zastanawia. Był jeden yanmar 15 km stan bardzo dobry. Widać że cały w oryginalnym stanie plomby na pompie,brak luzów, ładnie pracuje. No tylko te półtora miesiąca czekania
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2021, 09:19 przez Perła, łącznie zmieniany 1 raz.

Perła
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2021, 15:00

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Perła » 08 kwie 2021, 08:15

TooSlow pisze: 07 kwie 2021, 21:11 Ta "obejma przed przednim mostem" to może Cię sporo kosztować. Więc poproś żeby skasowano luz śrubą, która jest od przodu podpory. A najlepiej to zrzucić podporę i zobaczyć w jakim stanie jest czop. Żeby nie było jaj, że będzie napawanie i cudowanie.
Była taka mowa ale handlarz łapał się za głowę ,że wydziwiamy,że to nie auto,że to nie nowe ,że przesadzamy. No i traktorek w idealnym stanie porównując z dostępnymi na rynku i że my to się wgl nie znamy

Perła
Posty: 16
Rejestracja: 13 lut 2021, 15:00

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Perła » 08 kwie 2021, 11:15

TooSlow pisze: 07 kwie 2021, 21:11 Ta "obejma przed przednim mostem" to może Cię sporo kosztować. Więc poproś żeby skasowano luz śrubą, która jest od przodu podpory. A najlepiej to zrzucić podporę i zobaczyć w jakim stanie jest czop. Żeby nie było jaj, że będzie napawanie i cudowanie.
O tym nie ma mowy nawet jak sprawdzaliśmy to i tamto w trakcie oględzin to już komentował że wiaderko części mu zostanie później.
A właśnie nie mam nikogo oprócz tego kolegi co tylko c330 jeździ żeby oglądnąć solidnie Japończyka a on nigdy nie miał styczność.
Może jest ktoś chętny z podkarpackiego żeby mi pomóc? Oczywiście nie za darmo 🙂

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: TooSlow » 08 kwie 2021, 19:28

Pamiętaj, że traktorek japoński nie ma wyglądać - on ma jeździć. W każdym będzie coś do zrobienia. Pytanie czy kupisz odpicowanego za 30 tysięcy i wsadzisz 10% wartości czy kupisz coś za 20 i wsadzisz 5% wartości.

Zarówno jeden jak i drugi będzie brzydko wyglądał. Różnica taka, że ten droższy będzie brzydko wyglądał jak zaczniesz nim pracować, a ten tańszy już brzydko wygląda, więc olewasz temat i pracujesz bez stresu wiedząc, że za wygląd nie dopłaciłeś.

Sam rok temu stałem się posiadaczem Kuboty Saturn. Trochę z przypadku. Zacząłem w niej grzebać. Najpierw wymieniłem świece, bez sprawdzania czy stare są dobre. Okazało się, że stare są dobre.. W tym roku wziąłem się za sprzęgło, bo wydawało mi się, że łożysko jest głośne. Tydzień z życia, nerwów mnóstwo. Okazało się, że w sumie to nowe łożysko jest tak samo głośne.. Dzisiaj wymieniłem profilaktycznie elektronikę - sterownik świec i przekaźnik cewki od pompy.. Okazało się, że stare są dobre (choć to akurat wiedziałem zanim przystąpiłem do wymiany).

Czasem trzeba zostawić sprzęt takim jakim on jest i po prostu nim działać.

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: maciek8791 » 08 kwie 2021, 19:43

TooSlow pisze: 08 kwie 2021, 19:28 PNajpierw wymieniłem świece, bez sprawdzania czy stare są dobre. Okazało się, że stare są dobre.. W tym roku wziąłem się za sprzęgło, bo wydawało mi się, że łożysko jest głośne. Tydzień z życia, nerwów mnóstwo. Okazało się, że w sumie to nowe łożysko jest tak samo głośne.. Dzisiaj wymieniłem profilaktycznie elektronikę - sterownik świec i przekaźnik cewki od pompy.. Okazało się, że stare są dobre (choć to akurat wiedziałem zanim przystąpiłem do wymiany).
Według mnie, to jest właśnie fajne i ja to w pełni popieram. Ja oczywiście nie robię u siebie takich grubszych tematów, nie mogę sobie konkretnie dłubnąć tak jak ty, ale zdemontowałem sobie np. dach, rozmontowałem wszystko od klimy i zrobiłem otwór w odpowiednim miejscu do odgrzybiania parownika , wymieniłem głośniki , dołożyłem dodatkowe, nauczyłem się demontować deskę, żeby coś podłączyć dodatkowego itd.

Nie było to niezbędne, to bardziej drobiazgi ale czyż nie o to właśnie chodzi. Czas w garażu z traktorem to jest czas dobrze spędzony, obojętne czy robisz remont generalny skrzyni biegów czy wymieniasz żarówki na ledy :)

pozdrawiam Maciek

ODPOWIEDZ