Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: Gelo » 31 sty 2019, 17:12

Dzisiaj byłem w urzędzie komunikacji celem rejestracji traktorka. Oczywiście miałem przygotowane dokumenty wymienione przez Piotra łącznie z przeglądem. Jedyny dokument do którego mieli wątpliwości to oświadczenie iż wcześnie traktorek nie był rejestrowany. No i tu wg urzędniczki nie powinno być ''nie był '' tylko'' nie podlegał''. Drugim problemem okazał się fakt, że mojego traktorka nie mają w systemie(mają dopisać) ;) Oświadczenie poprawiłem i wróciłem do domciu z tablicą i miękkim dowodem. Ubezpieczenia zapłaciłem 59zł.
Branson 4020

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: piotrbpm » 31 sty 2019, 18:19

Gelo pisze: 31 sty 2019, 17:12 Dzisiaj byłem w urzędzie komunikacji celem rejestracji traktorka. Oczywiście miałem przygotowane dokumenty wymienione przez Piotra łącznie z przeglądem. Jedyny dokument do którego mieli wątpliwości to oświadczenie iż wcześnie traktorek nie był rejestrowany. No i tu wg urzędniczki nie powinno być ''nie był '' tylko'' nie podlegał''. Drugim problemem okazał się fakt, że mojego traktorka nie mają w systemie(mają dopisać) ;) Oświadczenie poprawiłem i wróciłem do domciu z tablicą i miękkim dowodem. Ubezpieczenia zapłaciłem 59zł.
Japońskie traktorki w Japonii podlegają rejestracji ,tamtejsi rolnicy po prostu tego nie robią bo pola mają bardzo blisko i mija się to z celem .
Pamiętam taką sytuacje z YM2000B gdzie właśnie była inf że ciągnik nie podlegał rejestracji(tak było na zaświadczeniu) ,po kilku tygodniach od rejestracji urząd wydał pismo że chce cofnąć rejestrację .Podobno napisali pismo to urzędów w Japonii czy dane urządzenie powinno być czy nie powinno .Urzędnicy napisali że powinien ,Puławski urząd chciał cofnąć próbną rejestracje ale po zmianie zaświadczenia że nie był rejestrowany odczepili się ...
Tak że nie straszę ale wiem to z autopsji ,dziwne prawo jest jedno ale każdy urzędnik interpretuję to po swojemu .
Fajnie że kolejna maszyna jest zarejestrowana ,rośnie baza i może za jakiś czas rejestracja takiej maszyny nie będzie już dziwić urzędników:)
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: Gelo » 31 sty 2019, 19:33

próbną rejestracje
Ja dostałem stałe blachy, tylko dowód miękki. Odnośnie interpretacji przepisów, z urzędnikami nie dyskutuję :). Oni zawsze wiedzą lepiej.
Branson 4020

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: lewan24pl » 02 lut 2019, 08:17

A ja bym chciał też zarejestrować swoj tylko problem taki że zanim kupiłem to oczywiście poczytałem o tym i zapytałem szprzedajacego że będę potrzebował odprawy celnej papierka i że nie był rejestrowany a on że na odprawie ma zbiorowo i że nie wystawia pisma traktorek nie był rejestrowany a przecież wystarczy na kartce A4 napisać pieczątkę i to wsio.Mam tylko fakturę zakupu i tylko tyle
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: Gelo » 02 lut 2019, 10:25

A ja bym chciał też zarejestrować swoj tylko problem taki że zanim kupiłem to oczywiście poczytałem o tym i zapytałem szprzedajacego że będę potrzebował odprawy celnej papierka i że nie był rejestrowany a on że na odprawie ma zbiorowo i że nie wystawia pisma traktorek nie był rejestrowany a przecież wystarczy na kartce A4 napisać pieczątkę i to wsio.Mam tylko fakturę zakupu i tylko tyle
No właśnie dlatego kupiłem w selltechu a nie traktormix, którego ciśnienie było na pojazd wolnobieżny(mini traktor). Na fakturze musisz mieć sporo danych odnośnie traktorka: pojemność, jakie paliwo, waga, nacisk na osie itp.
Branson 4020

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: lewan24pl » 02 lut 2019, 16:04

Ale ja nie kupiłem w traktormix,nie ważne gdzie ale jak robi odprawę celna to może dać kopie bez problemu tak jak kupiłem ruska m72 52rok z Ukrainy przyjechał i szprzedajacy dał mi kopię odprawy a na niej z dziesięć innych pozycji było w tym mój egzemplarz i bez problemu a tu jakieś schody gościu robi
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
LeszekB
Posty: 25
Rejestracja: 01 lut 2019, 20:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: LeszekB » 02 lut 2019, 21:12

Witam
Może troszkę pomogę w sprawie potrzeby lub nie rejestracji traktorka i odpowiedniego ubezpieczenia OC. Nie wiem czy można wprost kopiować treści więc wstawiam tylko linki:
Rejestracja traktora i ubezpieczenie: https://e-prawnik.pl/porady-prawne/reje ... czego.html
Pojazd wolnobieżny do 25km/h : https://e-prawnik.pl/porady-prawne/poja ... iezny.html
Pozdrawiam
Leszek

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: lewan24pl » 02 lut 2019, 22:29

A teraz i tak gościu nie da mi odprawy celnej i zaświadczenia o tym że nie był rejestrowany i co w czarnej dupie jestem bo tak to bym zarejestrował z chęcią a tak co mam zrobić teraz :?:
A teraz mam jak większość ubezpieczenie na wolnobieżne i tyle bo nie ma sensu nawet iść do urzędu spróbować
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

adi garden
Posty: 52
Rejestracja: 25 lut 2019, 10:24
Lokalizacja: siedlisko (lubuskie)

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: adi garden » 01 mar 2019, 19:35

Witam byłem dzisiaj w wydziale komunikacji i powiedziano mi że nie muszę rejestrować traktorka bo mam na fakturze napisane pojazd wolnobieżny nazwa ciągnika i nr ramy wiec tylko ubezpieczenie i można jeździć

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Rejestracja, ubezpieczenie , przepisy...

Post autor: lewan24pl » 01 mar 2019, 20:01

No to ja też tak mam ale zaraz n dzieci burza że nie trzeba bo to nie legalne ja tam mam i tak jeżdżę chciałem zarejestrować ale gościu co mi szoprzedsl nie chciał dam mi odprawy celnej i tak zrobiłem na wolnobieżne
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

ODPOWIEDZ