Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Hinomoto N239 - instrukcja naprawy lub inna dokumentacja silnika

arkadchud
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2020, 22:54

Hinomoto N239 - instrukcja naprawy lub inna dokumentacja silnika

Post autor: arkadchud » 27 gru 2023, 17:04

Witam
Poszukuję wszelkich informacji związanych z naprawą silnika Toyosha BD 143 w N239. Miałem dziwna sytuacje w październiku - ciągnik odpoczywał przez 2 tygodnie i gdy po tym czasie odpaliłem-zaczął (wg. mnie) mocno kopcić z odmy. Po wielu radach osób mądrzejszych ode mnie w tej dziedzinie, zrobiłem mu płukankę i wymieniłem olej. Niestety nie przyniosło to oczekiwanego efektu. Objawy niedyspozycji wyglądają następująco: po odpaleniu początkowo kopci (tak jak przed awarią) z rury na kolor czarny, po kilku minutach barwa dymu zmienia się na jasną (może bardzo delikatnie niebieską). Po krótkim czasie przestaje dymić z komina i zaczyna z odmy. Mechanicy twierdzą, że nie jest to bardzo silne dymienie z tej odmy, ale w czasie pracy przeszkadza, gdyż pracując ciągnikiem mocno wyczuwa się ten dym. Znalazłem w mojej okolicy mechanika, który naprawia ciągniki, ale tego typu traktora nie robił jeszcze. Podjąłby się naprawy pod warunkiem, iż będzie miał dokładniejsze informacje o tym silniku. Przeszukałem internet i nie dało mi się znaleźć nic konkretnego. Stąd moja prośba o pomoc w odnalezieniu tych informacji.

Awatar użytkownika
Pawlo
Posty: 51
Rejestracja: 07 wrz 2015, 22:34
Lokalizacja: Małopolska

Re: Hinomoto N239 - instrukcja naprawy lub inna dokumentacja silnika

Post autor: Pawlo » 30 gru 2023, 21:35

Hej
Może taka instrukcja Ci coś pomoże

https://www.google.pl/url?sa=t&source=w ... E6j6fzJt3P
Mitsubishi MT2201D, Satoh (Mitsubishi) ST1600

ODPOWIEDZ