Metamorfoza wertykulatora Wiedenmann

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Metamorfoza wertykulatora Wiedenmann

Post autor: Mandrol » 24 maja 2023, 22:50

W listopadzie ubiegłego roku zakupiłem wertykulator Wiedenmann o szerokości roboczej 1,5m. Szukałem takiego dużego kilka miesięcy aż w końcu znalazłem. Stan techniczny nieznany, poprzedni właściciel na pewno nie płakał jak oddawał na złom bo wizualnie wyglądał fatalnie.

Obrazek

Za radą naszego forumowicza (dzięki Robert ;) ) postanowiłem dać mu nowe życie nie tylko od strony technicznej poprzez wymianę wszystkich łożysk i uszczelniaczy ale również od strony wizualnej. Tak więc wspólnie ze znajomym rozebraliśmy go do gołego, kupiłem nowe łożyska, uszczelniacze i nożyki żniwne a całość zawiozłem do wypiaskowania i pomalowania. Wcześniej zerwałem kawałek oryginalnej naklejki i zawiozłem do agencji reklamowej, żeby na jego podstawie wydrukowali nowe napisy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Piaskowanie i malowanie trochę trwało ale w końcu udało się wszystko poskładać i takim oto sposobem stałem się posiadaczem czerwonego "Ferrari" ze stajni "Wiedenmann" ;) Wertykulator uzupełniłem swoimi naklejkami i przez ostatnie 2 miesiące zdążył zrobić prawie 16ha boisk i trawników. Nożyki wymieniłem po 12ha bo były zjechane jak "konie po westernie" :lol:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dobrze robi robotę, co nie?

Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 517
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:52
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

Re: Metamorfoza wertykulatora Wiedenmann

Post autor: jarekstryszawa » 25 maja 2023, 07:15

Piękna robota!
jeżeli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć https://www.facebook.com/jarekstryszawa

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Metamorfoza wertykulatora Wiedenmann

Post autor: yanmarf17d » 25 maja 2023, 15:27

Sprzęt jak nowy. Tyle zainwestowałeś w naklejki, a gdzie jest osłona na przekładnię łańcuchową ;)
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Metamorfoza wertykulatora Wiedenmann

Post autor: Mandrol » 11 cze 2023, 22:50

Masz na myśli tę, za którą niemiecki producent wołał 99 ojro?
Obrazek

Ona tam zawsze była tylko trochę taka niewidzialna :lol:
Tak na serio- trochę to trwało bo wertykulator zaraz po złożeniu ruszył w "obroty". Wykonanie oraz piaskowanie z malowaniem też trochę trwało ale już jest i od wtorku na robocie będzie już pełne BHP ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

ODPOWIEDZ