Forum MalyTraktor - Jakie ma być ?

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Forum MalyTraktor - Jakie ma być ?

Post autor: RobsonWawa » 26 mar 2023, 14:59

Miło mieć możliwość ponownego korzystania z zasobów forum .
Z moich obserwacji na różnych forach wyrobiłem sobie przekonanie, że nie lubimy jak
ta forma kontaktu jest obwarowana opłatami. W teorii duża liczba uczestników pozwala na groszowe składki, w praktyce jakoś to się nie sprawdza. Forum z założenia jest miejscem wymiany doświadczeń , poszukiwania rozwiązań, daje możliwość pochwalić się swoimi pomysłami, obserwacjami, przemyśleniami . Sercem każdego forum są pasjonaci dalej uczestnicy a na końcu poszukiwacze rozwiązań problemów które im się przytrafiły. Jak najlepiej pokazuje przykład założyciela forum , Marek sam wykładał kasę na utrzymanie forum bo chciał aby istniało. Zrzutka pokazała, że forumowiczów którym na tym zależy jest więcej .Zakładam, że będą też chętni do uczestniczenia w kosztach utrzymania tegoż forum stąd ponawiam propozycję którą wysuwałem już kilka lat temu aby stworzyć możliwość dobrowolnego wykupowania cegiełek na ten szczytny cel. Taka cegiełka o wartości 50 czy 100 zł, nie nadwyręży kieszeni a wierzę, że dobrowolne wpłaty nawet wąskiego grona uczestników będą w stanie zapewnić środki na wystarczającym poziomie. Dobrym pomysłem jest skopiowanie pomysłu aby zamieszczanie ogłoszeń w dziale sprzedam było dostępne przez rok dla uczestników z cegiełką wykupioną na dany rok. W ten prosty sposób nie ograniczając uczestnikom dostępu do wiedzy możemy osiągnąć cel główny czyli środki na utrzymanie forum. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Forum MalyTraktor - Jakie ma być ?

Post autor: marekspectra » 05 kwie 2023, 13:53

Bardzo wazne sa Wasze głosy. Będziemy je omawiac po kolei, ale najpierw muszę sie uporać z bieżącymi problemami.
Właśnie mieliśmy kolejna przerwę , tym razem wynikającym z braku aktywacji protokołu SSL. 10 marca zapłaciłem za usługe , kilka dni pozniej otrzymałem fakture pro forma, i potwierdzenie otrzymania wpłaty. Niestety 2 kwietnia strona nie działa . Moje zgłoszenia jak grochem o sciane... w koncu spedziłem cały dzien nad samodzielnym otworzeniem całej procedury uruchomienia tego protokolu, ... udało sie. Ale to nie tak ma wygladc. To wymaga zmiany.

Jesli macie jakiegoś sprawdzonego dostawce hostingu, kogoś kto potrafi właściwie tworzyć kopie zapasowe danych swoich klientów a jego pracownicy potrafią rozmawiac z osobami nie bedąacymi informatykami , to prosze o info.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

aluf
Posty: 7
Rejestracja: 29 gru 2022, 09:45

Re: Forum MalyTraktor - Jakie ma być ?

Post autor: aluf » 06 kwie 2023, 13:33

Chciałbym dodać że od końca marca wygasł certyfikat SSL i przez to strona jest wykrywana przez Chrome nie wiem czy przez inne przeglądarki jako niebezpieczna. Dobrze by było odnowić/naprawić owy certyfikat ponieważ przeglądanie forum jest teraz bardziej uciążliwe. Ewentualnie zlikwidować certyfikat aby strona była rozpoznawana jako http a nie https.

Ten serwer nie może udowodnić, że należy do domeny malytraktor.pl. Jego certyfikat wygasł 7 dni temu. Może to wynikać z błędnej konfiguracji lub przechwycenia połączenia. Zegar komputera jest obecnie ustawiony na czwartek, 6 kwietnia 2023. Czy to prawidłowa data? Jeśli nie, popraw zegar systemowy, a potem odśwież tę stronę.

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Forum MalyTraktor - Jakie ma być ?

Post autor: Miecho » 08 kwie 2023, 11:53

Proponuje zmienić hosting, osobiście nie zapłacił bym nikomu kto raz zawalił w tej kwestii, dane są "bezcenne"

Kiedyś korzystałem z Linuxcom.pl, potem przeszedłem na "tańszy" hosting, od dwóch lat wróciłem do Linuxcom.pl ostatnio zmienili nazwę na https://cyberfolks.pl, znajomy prowadzi u nich kilkanaście sklepów

Przenosili mi cały serwer, pocztę, stronę tylko musiałem podać loginy, obsługa gada "po ludzku" ;)

Domeny .pl trzymam w Gnum.pl chyba najniższe opłaty mają

aluf
Posty: 7
Rejestracja: 29 gru 2022, 09:45

Re: Forum MalyTraktor - Jakie ma być ?

Post autor: aluf » 11 kwie 2023, 11:59

Utrzymanie domen to tak naprawdę marginalny koszt. Najważniejsze to dobry serwer. Ja swoje dane trzymam na dwóch hostingach jeden to d2.pl a drugi to webh.pl

Nie wiem ile teraz płacisz za serwer ale czasami dobrze jest poszukać alternatywy.

Bogdan
Posty: 7
Rejestracja: 07 maja 2020, 13:05

Re: Forum MalyTraktor - Jakie ma być ?

Post autor: Bogdan » 12 mar 2024, 12:47

Wydaje mi się. że fajnie by się sprawdziło na tym forum rekomendowanie różnych sprawdzonych rozwiązań motoryzacyjnych. Np. od siebie dodam, że polecam Ucando - można dla sprawdzenia zacząć od drobnych rzeczy, typu żarówki, aczkolwiek ręczę, że to solidne rzeczy: https://www.ucando.pl/k/zarowki-i-oswietlenie/U17 - macie coś od siebie godnego polecenia z podobnego zakresu?

ODPOWIEDZ