Forum MalyTraktor - Jakie ma być ?

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Forum MalyTraktor - Jakie ma być ?

Post autor: marekspectra » 09 mar 2023, 14:11

Pytanie w tytule sugeruje ze Forum powinno dalej istnieć. Po niemal roku jego "zamrożenia" odpowiedz jest twierdząca. Tak, powinno działać. Ale żeby funkcjonowało w sposób zadawalający, powinny nastąpić zmiany.

Ten temat zakładam po to, byśmy mogli o tych zmianach tutaj porozmawiać.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Forum MalyTraktor - Jakie ma być ?

Post autor: marekspectra » 09 mar 2023, 14:38

Niemal rok temu w maju 2022 doszło do awarii serwera u naszego dostawcy hostingu. Wykorzystano kopie roboczą naszego Forum do postawienia go na nowym serwerze. Nie udała sie ta operacja - wersja matrycy forum była nie aktualna. Doszło do awarii.

Forum wymagało "naprawy" Rozmawiałem z firmą która nam "zepsuła" forum - skończyło sie na "trzaskaniu drzwiami" próbowałem znaleźć informatyka na własną rękę- bez rezultatu. Od forumowiczów dostawałem ciągle pytania" Kiedy będzie działać" Dostałem tez od Was dwie oferty pomocy niestety nic z tego nie wyszło ... a czas płynął.

Prosiłem o kontakt ludzi związanych z innymi forami... bez rezultatu.

Kilku starych Forumowiczów zadeklarowało wsparcie finansowe, wszystko , żeby tylko Forum istniało. Zwróciłem sie ponownie do Firmy Agendo z Rzeszowa . Stare emocje opadły , szybko ustaliliśmy zakres, termin - dostałem wycenę . Resztę juz znacie.
Założyłem zarzutkę, po 24godzinach uzbieraliśmy potrzebną kwotę, przelałem należność - 2 dni - forum działa.

Chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy nie odpuścili, nie pozwolili żeby te nasze dziesięć lat ( tak, tak w styczniu tego roku minęło 10 lat jak MT istnieje:)) nie poszło na marne. Również wszystkim tym, którzy wsparli finansowo nasze Forum.
To tyle gwoli wyjaśnienia tego co było. Czas porozmawiać o tym co przed nami. O tym czego chcemy , co jest potrzebne i jak ma to wyglądać.

Zapraszam do dyskusji
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Forum MalyTraktor - Jakie ma być ?

Post autor: yanmarf17d » 09 mar 2023, 15:00

Jakie ma być?
Przede wszystkim stabilne i ma działać. Zrobiliśmy zrzutkę na bieżące potrzeby, w pewnym momencie wpłaty ustały, a potrzeby finansowe nadal są. Czy można rozważyć wprowadzenie swoistego sponsoringu np. firmy handlujące mini traktorkami przez zamieszczanie swoich reklam?
Wcześniej wielu się skarżyło , że nie mogą załączyć zdjęć, wielu robiło to przez darmowe strony, a potem zdjęcia znikały z forum razem ze stronami.
Forum spełniało swoją rolę znakomicie i dziś jest to lepsze niż np. facebook, na którym tematy przepadają w odchłani internetu. Na forum jest pewien porządek i łatwo przeglądać interesujące mnie tematy.
Na koniec: forum wymusza wyższą kulturę językową i techniczną
Niech działa kolejne 10 lat!
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Forum MalyTraktor - Jakie ma być ?

Post autor: amigorm1976 » 09 mar 2023, 16:59

Witam
Bardzo się cieszę że udało się uruchomić ponownie form, brakowało mi go bardzo przy porannej kawie.
Dziękuję Wszystkim którzy się do tego przyczynili.
Być może wiele osób się ze mną nie zgodzi ale wydaje mi się że powinna być opłata za korzystanie z forum(tak aby oplaty za domenę, hosting i inne potrzebne rzeczy nie obciążała jednej osoby). Darmowa może być tylko powitalnia, jeżeli ktoś chce dalej zagłębiać się w tematy, wykupuje abonament. Z opłaty zwolnieni powinny być administrator oraz moderatorzy z tym że od nich oczekuję oprócz wiedzy technicznej kultury wypowiedzi i duży "zapas melisy" tak aby posty nie były od tak usuwane, a na tak zwane "miesięczne wakacje" członek form może trafić za zgodą przynajmniej 2 moderatorów.
Było by miło jakbyśmy ustali jakiś regulamin co wolno a co nie, żeby nie dochodziło do konfliktów z moderatorami a ludzie żeby nie uciekali z Naszego forum.
Pozdrawiam Mariusz.

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Forum MalyTraktor - Jakie ma być ?

Post autor: wojtis1990 » 09 mar 2023, 18:37

Super że forum działa. Dzięki nam wszystkim śmiało można powiedzieć że Mały Traktor to Duża Moc. Dziękuję każdemu kto się przyczynił żeby forum działało tak jak dawniej oraz Markowi za wytrwałość i doprowadzenie sprawy do końca. Ja bym to widział tak. Mamy 2000 użytkowników, każdy co roku daje 1 zł, prosty rachunek, mamy rocznie 2000 zł na utrzymanie forum, jeżeli to mało to niech każdy da po 2 zł i tak byłoby najprościej, pytanie czy da się tak zrobić ? Na pewno forum potrzebuje mieć swoją bazę danych ze zdjęciami, tak żeby raz wrzucone były na zawsze. Jest wiele tematów w których zdjęcia były, a teraz ich nie ma i jest problem się połapać o co chodzi. Reklamy, sponsorzy to dobra sprawa, pod warunkiem że nie będą natrętne, np. jakieś małe pole na dole strony, albo oddzielny dział z reklamami dla firm.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Forum MalyTraktor - Jakie ma być ?

Post autor: marekspectra » 09 mar 2023, 20:56

Czekam na finalne rozliczenie za naprawę z Agendo. Umówiłem sie z nimi na spotkanie w szerszym gronie i omówienie hostingu zdjęć, w tym automatu do zmniejszania wagi zdjęcia do odpowiedniej wielkości, określenia potrzebnych parametrów hostingu i szacowanych kosztów przy określonym zakładanym ruchu na Forum. Ponadto umieszczenie jednego banneru reklamowego o ustalonej lokalizacji i wielkości.
To jest absolutne minimum co powinniśmy zrobić.

Opłata za Forum - zaskoczył mnie ten pomysł. Od razu go odrzucam, Ale.... tak na szybko, jestem sobie w stanie wyobrazić ze kiedyś w jakiejś dalekiej przyszłości pewien dział np " WSM w praktyce " Ludzie pokroju Piotrbpm, Robsonwawa i wielu innych robią" tematy -poradniki" jak np wymienić łożyska w dyferencjale , czy zbudować doczepianą koparkę. Dzięki usłudze
https://patronite.pl/ mogliby otrzymać gratyfikacje za poświęcony czas.

Idąc tym tropem, można by podzielić Forum na cześć ogólne dostępną - widoczna dla każdego oraz cześć widoczna tylko dla osób spełniających pewne kryteria. Np 5 postów w tym jeden zaakceptowany przez Adamina lub osobę za to odpowiedzialną w którym sie przedstawiamy etc. Chodzi mi o to by juz na wstępnie wyeliminować osoby przypadkowe, czy rejestrujące sie tylko do siania spamu reklamy czajników etc
cdn
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

marcin94
Posty: 80
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:42

Re: Forum MalyTraktor - Jakie ma być ?

Post autor: marcin94 » 10 mar 2023, 14:17

O zrzutce na uruchomienie forum nie wiedziałem, ale gdyby została wprowadzona opłata za utrzymanie to ja się do tego dołączam.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Forum MalyTraktor - Jakie ma być ?

Post autor: marekspectra » 11 mar 2023, 15:26

Finalne rozliczenie za naprawę Forum dostane pod koniec miesiąca.
W przyszłym tygodniu zapłace za protokół SSL i za Hosting.


W poniedziałek o 10 mam spotkanie z ludźmi z Agendo w temacie hostingu zdjęć i banera reklamowego. O ustaleniach natychmiast poinformuje. Wspólnie zadecydujemy jaka będzie nasza odpowiedz na ich propozycje.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Forum MalyTraktor - Jakie ma być ?

Post autor: marekspectra » 13 mar 2023, 10:32

Po spotkaniu z Agendo ustaliliśmy , że ;

Zdjęcia będą wklejane na forum zgodnie z funkcjonalnoscią forum - w tym automatycznie obrabiane do właściwej rozdzielczości, która będzie czytelna i ekonomiczna w transferze. Od tego momentu zdjęcia będą integralna częścią Forum.

Otrzymamy materiały poglądowe jak to ma wyglądać, a następnie wycenę . powinniśmy poznać szacowany koszt utrzymania Forum przy takim hostingu.

Przygotowana ma byc tez wizualizacja umieszczenia baneru reklamowego. Ustaliliśmy ze ma byc jeden baner na strone. A nie jak kiedyś kilka. Poznamy tez koszt takiej modyfikacji.

Jestli dopniemy te tematy, a efekty będą zadowalające pomyślimy o dalszych zmianach.

Jeśli macie jakieś swoje sugestie czy pytania to proszę piszcie.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Forum MalyTraktor - Jakie ma być ?

Post autor: wojtis1990 » 13 mar 2023, 12:20

Ja bym od siebie dodał żeby nie zmieniać samego wyglądu forum. Wiem że zmiany często niosą za sobą zmianę szaty graficznej, kolorów. Dla mnie forum jest bardzo przejrzyste i spójne kolorystycznie i może tak zostać na zawsze. Można też pomyśleć o takim gratisie dla sponsorów. Ktoś kto wpłaca regularnie złotówki na funkcjonowanie forum dostaje swojego własnego e-maila ...@malytraktor.pl bez reklam i spamu.

ODPOWIEDZ