Hinomoto N189 nowy zakup, pierwsze pytania. Instrukcja do pobrania

sztyga20
Posty: 10
Rejestracja: 17 mar 2022, 20:18

Hinomoto N189 nowy zakup, pierwsze pytania. Instrukcja do pobrania

Post autor: sztyga20 » 15 kwie 2022, 21:41

Zakładam wątek o moim nowym nabytku. Jako mały upominek dla odwiedzających ten wątek wrzucam czeską amatorską instrukcję eksploatacji traktorka z tekstem przetłumaczonym przez tłumacza google, może komuś się przyda.
https://drive.google.com/file/d/1jKU3vy ... sp=sharing

Traktorek kupiony w mniejszej firmie w miejscowości Lutcza, z tego co zaobserwowałem sprzedający zajmują się wyłącznie sprzedażą bez prowadzenia prac serwisowych tak że przy traktorku nie było nic wiele robione i może nawet ma japońskie oleje wewnątrz:) trochę więcej roboty dla mnie ale z drugiej strony mniejsza cena w mniejszej firmie i mogłem sobie pozwolić na traktor który ma te kilka km więcej.

Nie znam się zupełnie w temacie ciągników i trochę kupowałem w ciemno, moimi kryteriami były: moc 18-20km i 4x4, odpowiednia cena, i o dziwo nie było wcale tak łatwo ze sprzętem, odwiedziłem kilku sprzedawców w tym olbrzymiego pod Rzeszowem w Tajęcinie, była tam nawet fajna Shibuara 19km ale coś ciekło olejem z przedniego mostu to zrezygnowałem. W ostatnim miejscu miałem do wyboru 4 traktorki, 3 Iseki od 18 do 22km i tego Hinomoto, jeden iseki nie odpalił (ponoć zapowietrzył się filtr ale ja tam sie nie znam), pod drugim zauważyłem mogkry od oleju most, trzeci iseki trochę się męczył przy odpalaniu i kopcił, a Hinomoto odpalił od strzała, nie dymił, i nie plamił olejem dlatego jest u mnie:) mam nadzieję że to był dobry wybór. Jak będzie lepsza pogoda to zamieszczę kilka zdjęć. To tyle tytułem wstępu.

Pierwsze co zamierzam zrobić to wymienię olej silnikowy i filtr oleju, kupię jakiś ze średniej półki do diesli 15W40. Poradzicie jeszcze co posprawdzać? Zastanawiam się czy jest sens wymieniać olej hydrauliczny jak wszystko niby działa, trochę tego jest, ponoć 22l. Może wystarczy wymienić tylko filtr oleju hydraulicznego? Ponoć niektóre traktory mają dwa filtry hydrauliczne, nie wiecie jak jest u mnie? A i jeszcze taka rzecz, zauważyłem że tylny podnośnik ma problem z podniesieniem kosiarki bijakowej (230kg) jak silnik pracuje na wolnych jałowych obrotach, natomiast jak podkręce obroty to dzwiga aż miło, aż za szybko, czy to normalne że nie dzwiga na wolnych obrotach?

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Hinomoto N189 nowy zakup, pierwsze pytania. Instrukcja do pobrania

Post autor: yanmarf17d » 16 kwie 2022, 17:25

Sprawdź srubę regulacyjną pod siedzeniem. Jeśli nic nie pomoże, to wymień hydrauliczno -przekładniowy razem z filtrami. Jednorazowy wydatek a potem przez lata spokojna eksploatacja. Przewagą firmy w Tajęcinie jest gwarancja posprzedażowa i prawdopodobnie wymiana wszystkich płynów i filtrów.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

ODPOWIEDZ