Adamoss418 z Wrocławia

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Adamoss418
Posty: 6
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:53

Adamoss418 z Wrocławia

Post autor: Adamoss418 » 04 lut 2022, 23:31

Witacie Forumowicze.
Mam na imię Adam, mieszkam we Wrocławiu. Dorywczo działam w firmie ogrodniczej małżonki gdzie przyszedł czas na zakup traktorka. Dodatkowo prowadzę budowę swojego domu pod Wrocławiem i hobbistycznie jestem pszczelarzem.
Po kilku miesiącach czytania forum nadszedł czas aby zacząć się odzywać gdyż w mej głowie coraz więcej pytań a odpowiedzi coraz mniej jasne.
Potrzebuję traktorek ok 23-25 KM, 4x4, z wspomaganiem, hydrauliką pozwalającą na tura i ewentualnie dodatkową przystawkę, skrzynia manualna. Budżet powiedzmy ok. 35k za traktorek z turem. Planowana praca z glebogryzarką, rębakiem, turem z łyżką. Podpowiedzcie coś.

Aktualnie dręczą mnie pytania:
Nowy np. Solis 26 czy tańsza o 10k np. 25 letnia Kubota GL 23?
Czy kupując 20 letnie Iseki, Kubotę lub Yanmara da się do nich kupić cześci bez 1-2 miesięcznej przerwy w pracy?
Ciekawe jak to jest realnie w przypadku Solisa?

Dołączam do Was z nadzieją, że będę mógł nauczyć się tu jeszcze wielu ciekawych rzeczy :)
Pozdrawiam serdecznie


.

dzyndzelo
Posty: 33
Rejestracja: 06 sie 2020, 06:42

Re: Adamoss418 z Wrocławia

Post autor: dzyndzelo » 05 lut 2022, 18:49

Witaj na forum.
Moim skromnym zdaniem nie ma sensu bawić się w te nowsze silosy. Nie są wcale bardziej popularne od Japończyków, do których większość części można dostać. O jakości wykonania to nawet nie wspomnę.
***** ***

jarekw
Posty: 27
Rejestracja: 07 paź 2017, 21:59

Re: Adamoss418 z Wrocławia

Post autor: jarekw » 05 lut 2022, 20:57

Jesteś w dobrej sytuacji. Mieszkając blisko "zagłębia "traktorkowego" możesz podjechać pooglądać traktorki nowe jak i używane nie tracąc zbyt wiele czasu. A i do serwisu w razie czego niedaleko. Być może wyrobisz sobie zdanie czy chcesz nowy czy używany.

Adamoss418
Posty: 6
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:53

Re: Adamoss418 z Wrocławia

Post autor: Adamoss418 » 06 lut 2022, 00:00

"Zagłębie" sprzedawców jest blisko Wrocławia lecz zauważam duży skok cenowy traktorków w ostatnim roku. Zasada 1k za 1KM przestała się sprawdzać. W przypadku słabszych traktorków wzrost jest mniejszy lecz przedział 20-25 KM to już coraz bardziej powyżej 30k. Dziś rozgryzałem temat szerokości traktorka przy zmianie opon na trawnikowe (nadkola w busie rządzą ) i widzę, że trzeba do tego przysiąść. Jak ktoś już pisał na forum: "Zakup traktorka to dopiero początek drogi......"
O ile urosły wasze traktorki wszerz przy zmianie opon na trawnikowe?

ODPOWIEDZ