Naprawa przedniej półosi

Edek
Posty: 55
Rejestracja: 30 lis 2014, 15:03

Naprawa przedniej półosi

Post autor: Edek » 22 sie 2021, 19:22

Wyciek oleju z prawej przedniej półosi spowodował potrzebę rozebrania przedniego napędu i wymiany uszczelniacza z prawej strony. Ponieważ stukanie młotkiem w półośkę i osłonę nie pomagało a nie chciałem walić z rozmachem jak to jest pokazane w azjatyckich filmikach, udało się wymyślić ściągacz. xx Poszło nawet lekko Po wyjęciu półosi widać dość głębokie wżery pod uszczelniaczem. Pewnie od nowości nie było rozbierane. Po deliberacjach jak to zrobić, tokarz podciął pierścień osłonowy,szlifierz zabielił powierzchnię po której ślizga się uszczelniacz. Potem galwanizernia nałożyła chrom techniczny (po 0,3mm na stronę). Znów szlif na gotowo, przyspawanie znów kołnierza, malowanie i składanie. W międzyczasie kupiłem uszczelniacz oryginalny. Nalałem olej Hipol 15 (0,5l). Jak na razie szczelne i pracuje. Długo czekałem na nałożenie chromu ponieważ to drobny element i nie kalkulowało się firmie uruchamiać dużej wanny.
Pewnie znowu coś robię nie tak bo nie chce dodać zdjęć. Muszę pomyśleć. Obrazek Obrazek Obrazek :oops:
Ostatnio zmieniony 29 sie 2021, 14:32 przez Edek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Naprawa przedniej półosi

Post autor: yanmarf17d » 22 sie 2021, 20:45

Tu jest instrukcja
viewtopic.php?f=26&t=2623
Dodawanie przez elektroda .pl lub dysk google zapewnia trwanie zdjęcia na forum
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

ODPOWIEDZ