Kubota L1-185 nie działa podnośnik

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Kubota L1-185 nie działa podnośnik

Post autor: k_sit » 01 mar 2021, 06:09

Jeżeli to elektronika to sprawdził bym bezpieczniki . Jak nie masz pojęcia z hydrauliki to możesz do jeszcze bardziej ja popsuć. Wykonaj zdjęcia twego układu bo na każdym modelu są inne rozwiązania . Temat wydaje się do ogarnięcia tylko czasochłonny.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Kubota L1-185 nie działa podnośnik

Post autor: marekspectra » 01 mar 2021, 09:46

Prawa dźwignia , ta przy błotniku służy do sterowania podnośnikiem, czyli jego podnoszenia i opuszczania. Działa to na zasadzie mechanicznej czyli żadna elektryka nie ma tu zastosowania. skrzynka na błotniku to system Monroematic - odpowiada za prace prawego ramienia podnosnika.

Tutaj wydaje mi sie że mamy do czynienia z jakąś drobna uterką, zaczołbym od..... sprawdzenia poziomu oleju w skrzyni biegów, jesli nie widzisz jego pozomu w oknie kontrolnym - odkrec korki spustowe pod skrynia biegów - sprawdź ilość i wygląd oleju.

Jeśli olej jest - rozłącz wtyczkę od systemu monroematic i sprawdź czy podnośnik działa - jeśli mechanicznie jest ok, to powinien działać.

Wspominałeś o pokrętle pod siedzeniem - zakręć je do oporu i odkręć pół obrotu .

Melduj co ustaliłeś.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

xmenek
Posty: 9
Rejestracja: 08 gru 2020, 19:31

Re: Kubota L1-185 nie działa podnośnik

Post autor: xmenek » 01 mar 2021, 11:55

Teraz mi rozjaśniłeś. Panel na błotniku myślałem że służy do sterowania podnośnikiem, a on jest do sterowania prawym ramieniem.
Olej w skrzyni jest do max jasny jak nowy.
Wtyczkę rozlanczalem i dalej nie działa. Pod siedzeniem znalazłem 4 wolne wtyczki. Zdjęcie wrzucam.
Bezpieczniki sprawdzone. Jedynie 1 od prawej jest bez napięcia reszta ok.

xmenek
Posty: 9
Rejestracja: 08 gru 2020, 19:31

Re: Kubota L1-185 nie działa podnośnik

Post autor: xmenek » 01 mar 2021, 12:19

Podnośnik powędrował w górę ale włącznikiem na tylniej ściance za siedzeniem z prawej strony. Silownik prawego ramienia również po zmianie wtyczki na tym włączniku. Teraz nie chce opuścić ani podnośnika ani ramienia. Pompa działa bo aż schodzi z obrotów silnik. Podnosnik niereaguje na dźwignię a siłownik na monroematic.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Kubota L1-185 nie działa podnośnik

Post autor: marekspectra » 01 mar 2021, 16:23

Niby mamy takie same traktorki, ale dopiero teraz zajarzyłem że nie, W serii L ale trzy literowej, juz mamy do czynienia z pełną elektryką. A to oznacza że np po wyłączeniu silnika - nie da sie opuścić podnośnika. W starszych modelach jak mój - ta sztuka sie udaje :)

Nie ma opcji - nagraj filmik, lub przynajmniej zrób fotki z pełnym opisem co działa a co nie. Chyba bez pomocy kogoś kto ma identyczny traktorek sie nie obejdzie .

Za parę dni będę poprawiał sterowanie hydrauliki w swoim traktorku - będzie okazja porównać gdzie i jakie sa różnice.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Kubota L1-185 nie działa podnośnik

Post autor: k_sit » 01 mar 2021, 21:24

Chyba jest pełna elektryka na potencjometrach i cewkach . To bez znajomości elektroniki to będzie ciężko a nawet może doprowadzić do kompletnego uszkodzenia systemu. Take szukanie i łączenie wtyczek może spowodować bum . Wykonaj zdjęcia rozdzielacza i całej hydrauliki .

Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: Kubota L1-185 nie działa podnośnik

Post autor: Dj Snake » 07 mar 2021, 19:55

W mojej L1-205 jest tak że sterowanie wysokością ramion również jest na potencjometrze - nie da się podnieść i opuścić podnośnika po rozłączeniu układu Monroematic. Przejrzyj bezpieczniki a następnie kostki dwie które idą od sterownika Monroematic do traktorka. Sprawdź czy w ogóle dochodzi do niego napięcie. Dźwignia od sterowania wysokością ramion działa po uruchomieniu traktorka. Przełącznik za siedzeniem z tyłu działa gdy środkowe pokrętło jest na 0, wtedy manualnie regulujesz wysokość prawego ramienia. Gdy pokrętło jest na 1 reguluje się automatycznie do kąta zadanego pokrętłem z prawej.
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

xmenek
Posty: 9
Rejestracja: 08 gru 2020, 19:31

Re: Kubota L1-185 nie działa podnośnik

Post autor: xmenek » 09 mar 2021, 06:48

Bezpieczniki są ok. Prąd jest we wtyczkach prowadzących do panelu na błotniku. Włącznikiem za siedzeniem mogę już podnosić i opuszczać. Był uszkodzony ,podnosił tylko. Podejrzewam winę cewki,modułu z tyłu siedzenia po lewej stronie.

Blase
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2020, 15:40
Lokalizacja: Siemonia śląskie
Kontakt:

Re: Kubota L1-185 nie działa podnośnik

Post autor: Blase » 24 mar 2021, 19:01

Witam w zeszłym roku zakupiłem l1-195 prosto z kontenera w firmie Selltech bo nie chciałem pochowanego traktorka też w nim nie działał podnośnik sprzedawca zadeklarował że usunie tę usterkę trochę się zdziwiłem przy odbiorze jak wszytko od poziomowania zostało wykastrowane a podnośnik zrobili mi na wyłącznik dwukierunkowy podnośnik sterowany jest elektrozaworami . działa do dziś tylko wyłącznik wymieniłem na joystick do sterowania maszynami CNC przód tył mam góra dół na boki poziomowanie ramienia można też podłączyć do czujnika od rewersu by przy cofaniu podnośnik automatycznie się dźwigał

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kubota L1-185 nie działa podnośnik

Post autor: TooSlow » 24 mar 2021, 19:36

Podeślesz zdjęcia jak Ci to zrobili?

ODPOWIEDZ