Arbos - ciągniki made in Italy

Awatar użytkownika
Paweł Korbanek
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2020, 10:17

Arbos - ciągniki made in Italy

Post autor: Paweł Korbanek » 10 lut 2020, 14:53

Cześć, przedstawiam Wam włoską markę ciągników ARBOS. Korzenie marki sięgają początków dwudziestego wieku. Firma znana na zachodzie z produkcji ciągników a także kombajnów. Zapewne słyszeliście niejednokrotnie o Goldoni - kilka lat temu, Arbos przejął fabrykę Goldoni zlokalizowaną w miejscowości Migliarina di Carpi i zaczął produkować tam ciągniki pod swoją marką.

W kwestii konstrukcji nic się nie zmieniło - ARBOS, podobnie jak Goldonii, to przede wszystkim proste, sprawdzone, mechaniczne rozwiązania oraz minimalna ilość elektroniki przy zachowaniu standardu i komfortu znanego z dużych ciągników.

ARBOS posiada w swojej ofercie ciągniki od 25 do nawet 260 koni mechanicznych. Z uwagi iż jesteśmy na forum o małych traktorach, to pokażemy Wam kilka z najmniejszych i najlepiej sprzedających się modeli Arbosa.

ARBOS 3050
Silnik Lombardini LDW 2204, 48KM, 4 cyl., 2199 ccm, Common Rail,
przekładnia 12/12 zsynchronizowana
masa 1645 kg
Dostępny w wersji z kabiną lub bez.

Idealny do wąskich nasadzeń oraz prac komunalnych. Mega mały promień skrętu i jeden z największych uciągów w tej klasie. ;) Tu macie filmik z pracy: https://youtu.be/stFzY6ryvDs

Obrazek

Obrazek


Arbos 2025 & 2035
Absolutny hit ostatnich miesięcy. Te ciągniki są już nieco większe i szersze - gabarytami jest im bliżej do naszego polskiego ciapka, czyli Ursusa C-330. Sprzęt doskonale radzi sobie zarówno w pracach komunalnych jak i lekkich pracach polowych - jeśli myślicie o wymianie C-330 na coś nowszego to ARBOS 2035 da sobie spokojnie radę ze wszystkimi maszynami, z którymi dawała sobie radę "trzydziestka". Skrzynia biegów 8+8, rewers mechanicznczny. W wersji z kabiną w standardzie jest oczywiście klimatyzacja oraz radio, także na komfort nikt nie powinien narzekać. ;)

Dostępne są dwa modele: 2025 i 2035 - różnią się one od siebie jedynie mocą (odpowiednio 25KM i 35KM).

Obrazek

Tutaj zostawiam Wam linka do filmu z porównania ARBOSa 2035 i Ursusa C-330: https://youtu.be/MZ3P-bWsEFE

ARBOS 4000E
Nie mogło także zabraknąć tzw. łamańców z których to przecież Goldoni słynie. W Arbosie ciągniki przegubowe to seria 4000E. Również stara, dobra konstrukcja Goldoni z paroma usprawnieniami w odświeżonej formie.

Obrazek

Jako firma Korbanek, jesteśmy generalnym importerem ciągników tej włoskiej marki na Polskę. Jeśli bylibyście zainteresowani którymś z naszych ciągników to śmiało piszcie. Ciągniki są też do obejrzenia i przetestowania na żywo w jednym z naszych 15 punktów dilerskich (mapka dostępna jest na naszej stornie). W grę wchodzą też testy u klienta na gospodarstwie - kwestia dogadania szczegółów z naszym przedstawicielem handlowym.

Co sądzicie o ciągnikach Arbos? Wszelkie pytania jak najbardziej mile widziane! ;)

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Arbos - ciągniki made in Italy

Post autor: Gelo » 10 lut 2020, 16:27

W pierwszym poście wypadałoby się przywitać a Pan od razu z reklamą. Od razu co mi się kojarzy z firmą Korbanek, to nieszczęsny test c360 z jakimś modelem arbosa. Myślałem że to jakiś żart ale nie, to było na poważnie :lol:
Branson 4020

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Arbos - ciągniki made in Italy

Post autor: TadeuszB » 10 lut 2020, 17:56

A dlaczego nieszczęsny ? Myślę że test był poważny.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Arbos - ciągniki made in Italy

Post autor: marekspectra » 10 lut 2020, 18:22

Nieco zaskoczony jestem pojawieniem sie sie na naszym Forum oficjalnego przedstawiciela samego producenta :) Zdaje sie że to pierwszy taki przypadek :) tym bardziej mi miło, że zostaliśmy zauważeni:)

Jakies dwa lata temu rozmawiałem z którymś z prominentnych osób z Zarzadu Ursusa nt produkcji "naszych krajowych małych traktorów" . Firma dostrzegała ogromną niszę na tego typu sprzęt. Z jednej strony mamy nowe markowe produkty z kraju kwitnącej wiśni, doskonałe technicznie, ale o cenach trudnych do zaakceptowania dla małych firm, czy rodzinnych gospodarstw. Z drugiej strony z powodzeniem zapełnia ja import maszyn używanych, i wg mojej oceny są to ilości liczone w tysiącach w skali kraju w ciągu roku. Tort wydaje sie spory :)
Jak na tym tle prezentuje sie Arbos? Nie mam pojęcia :) nie znam marki, nie kojarzę jej z żadnymi ofertami sprzedaży, nie widziałem żadnego z jej produktów na żywo, a tym samym nie wiele mogę na jej temat powiedzieć.

Macie tu Państwo możliwość, szybkiej i pełnej komunikacji z potencjalnymi klientami. Komunikacji w obie strony :)

Może zacznijmy od prezentacji listy Waszych przedstawicieli w terenie i rzeczy najistotniejszej - cennika :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: Arbos - ciągniki made in Italy

Post autor: Dj Snake » 10 lut 2020, 18:40

Z tego co widziałem na OLX, cenowo jest to ta sama półka co Kubota czy Yanmar, około 60-65 tysięcy za traktorek 25KM z kabiną. Wszystko ok, tylko że ten traktor gabarytem jest pokroju C-330, raptem 5 cm węższy, pół metra dłuższy i z 200kg, cięższy, czyli sporo większy od przeciętnego japończyka :)
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

Awatar użytkownika
Paweł Korbanek
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2020, 10:17

Re: Arbos - ciągniki made in Italy

Post autor: Paweł Korbanek » 10 lut 2020, 20:12

Gelo pisze: 10 lut 2020, 16:27 W pierwszym poście wypadałoby się przywitać a Pan od razu z reklamą. Od razu co mi się kojarzy z firmą Korbanek, to nieszczęsny test c360 z jakimś modelem arbosa. Myślałem że to jakiś żart ale nie, to było na poważnie :lol:
Hej, fajnie, że nas kojarzysz, to już coś. ;) Co do testu to chodziło nam bardziej o zaprezentowanie Arbosa 3055 jako ciekawej alternatywy dla poczciwej "sześćdziesiątki", które to nadal stanowią główną siłę pociągową w sporej liczbie polskich gospodarstw. Część z widzów trochę źle odebrała nasze intencje - ten test nie miał niczego udowadniać, bo od samego początku wiadome było, że C-360 jako starsza konstrukcja i do tego bez napędu wypadnie gorzej od nowego ciągnika.


=========
@marekspectra , dzięki za ciepłe przywitanie - nie mogliśmy sobie pozwolić na zignorowanie takiego ważnego kanału komunikacji jak to forum - zaskoczyłeś mnie tym, że żaden inny dystrybutor jeszcze się tu nie pokazał. To forum jest dla nas o tyle istotne, że w odróżnieniu od Facebooka, YouTube czy innych kanałów, skupia ono wokół siebie bardzo wyspecjalizowaną społeczność skoncentrowaną wokół konkretnego tematu, jakim są mini ciągniki.

Z uwagi na takie miłe przyjęcie nas na tym forum mamy dla jego użytkowników bonus - przy kontakcie z naszą firmą powołajcie się na forum małytaktor.pl i ten post, a będziemy mieli dla Was super bonus od samego Prezesa. ;)

Co do cen, to możemy się pochwalić, że jako jedni z nielicznych się z nimi nie kryjemy - są w 100% jawne: aktualne ceny wszystkich naszych maszyn możecie sprawdzić na naszej stronie: https://www.korbanek.pl/maszyny-uzywane :)


=========
Dj Snake pisze: 10 lut 2020, 18:40 Z tego co widziałem na OLX, cenowo jest to ta sama półka co Kubota czy Yanmar, około 60-65 tysięcy za traktorek 25KM z kabiną. Wszystko ok, tylko że ten traktor gabarytem jest pokroju C-330, raptem 5 cm węższy, pół metra dłuższy i z 200kg, cięższy, czyli sporo większy od przeciętnego japończyka :)
hej, chyba nas z kimś pomyliłeś albo musiało być to dość dawno - wyjściowa cena ciągnika o którym mówisz, czyli o takim o mocy 25KM, zaczyna się u nas od 42 900zł netto w wersji "cabrio" (bez kabiny ;) ) Oczywiście jesteśmy otwarci na negocjacje, ale na tę chwilę, z tego co obserwujemy rynek, nikt nie jest w stanie zaproponować lepszej oferty pod względem zarówno ceny jak i wyposażenia. Mamy też fajne "zestawy", czyli np. ciągnik + pług do śniegu + rozsiewacz w zestawie będą w jeszcze lepszej cenie. Dla zainteresowanych zostawiam linka do strony: https://www.korbanek.pl/maszyny-uzywane

Te ciągniki trzeba koniecznie zobaczyć - wystawiamy się na większości najważniejszych imprez branżowych. Najbliższa okazja żeby zobaczyć Arbosa to AGROTECH Kielce 2020. Tych bardziej niecierpliwych zapraszamy do naszej centrali w Tarnowie Podgórnym k. Poznania albo do jednego z naszych 15 dilerów na terenie całej Polski - mapka jest na naszej stronie korbanek.pl :)

Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: Arbos - ciągniki made in Italy

Post autor: Dj Snake » 10 lut 2020, 20:21

=========
Dj Snake pisze: 10 lut 2020, 18:40 Z tego co widziałem na OLX, cenowo jest to ta sama półka co Kubota czy Yanmar, około 60-65 tysięcy za traktorek 25KM z kabiną. Wszystko ok, tylko że ten traktor gabarytem jest pokroju C-330, raptem 5 cm węższy, pół metra dłuższy i z 200kg, cięższy, czyli sporo większy od przeciętnego japończyka :)
hej, chyba nas z kimś pomyliłeś albo musiało być to dość dawno - wyjściowa cena ciągnika o którym mówisz, czyli o takim o mocy 25KM, zaczyna się u nas od 42 900zł netto w wersji "cabrio" (bez kabiny ;) ) Oczywiście jesteśmy otwarci na negocjacje, ale na tę chwilę, z tego co obserwujemy rynek, nikt nie jest w stanie zaproponować lepszej oferty pod względem zarówno ceny jak i wyposażenia. Mamy też fajne "zestawy", czyli np. ciągnik + pług do śniegu + rozsiewacz w zestawie będą w jeszcze lepszej cenie. Dla zainteresowanych zostawiam linka do strony: https://www.korbanek.pl/maszyny-uzywane
[/quote]

No jak sam napisałeś i jak wynika z informacji na stronie, z nikim was nie pomyliłem :) Pisałem o ciągniku z Kabiną a ten kosztuje u was 48900 NETTO, czyli 60 tysięcy brutto :) Nie mówię że to dużo czy mało, myślę że cena jest rozsądna. Trudno też porównywać taki traktor z japońskimi minitraktorami bo jest zwyczajnie gabarytowo dużo większy :) Mimo wszystko fajnie że tu zaglądacie i na pewno znajdzie się tutaj ktoś zainteresowany takim sprzętem :) Dla mnie za ciężki do przewozu na lawecie z osprzętem no i za duży na ogródki :)
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

Awatar użytkownika
Paweł Korbanek
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2020, 10:17

Re: Arbos - ciągniki made in Italy

Post autor: Paweł Korbanek » 10 lut 2020, 20:27

Dj Snake pisze: 10 lut 2020, 20:21 No jak sam napisałeś i jak wynika z informacji na stronie, z nikim was nie pomyliłem :) Pisałem o ciągniku z Kabiną a ten kosztuje u was 48900 NETTO, czyli 60 tysięcy brutto :) Nie mówię że to dużo czy mało, myślę że cena jest rozsądna. Trudno też porównywać taki traktor z japońskimi minitraktorami bo jest zwyczajnie gabarytowo dużo większy :) Mimo wszystko fajnie że tu zaglądacie i na pewno znajdzie się tutaj ktoś zainteresowany takim sprzętem :) Dla mnie za ciężki do przewozu na lawecie z osprzętem no i za duży na ogródki :)
A to wybacz - myślałem, że operujesz kwotami netto. :) Co do ciężaru i lawety to jest to tylko i wyłącznie kwestia wyboru modelu - z tego co piszesz dla Twoich zastosowań zdecydowanie lepszy były model 3050. Mamy już kilku klientów z branży ogrodniczej, którzy na nim pracują i przewożą go na lawecie. Tutaj filmik z jednym z nich:

https://youtu.be/zYrcNJ-PL5k


Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Arbos - ciągniki made in Italy

Post autor: marekspectra » 10 lut 2020, 21:29

Tośmy sobie nawzajem kilka miłych słów powiedzieli na początek :) i cóż ,dziękuje za miły gest ze strony firmy :)

Zdaje sie że nieco minąłem sie z prawdą , mówiąc że nie widziałem Waszych maszyn na żywo, zdaje sie że na któryś z wystaw spotkałem sie z Waszymi wyrobami. W europie zachodniej marka Goldoni zapracowała sobie na miano maszyn twardych, mocnych takich które nie kosztują mało , ale służą dzielnie przez wiele lat. Ma to swoje odbicie w cenie maszyn używanych. Mówię o tym w kontekście tego artykułu z przed 3 lat:

https://www.farmer.pl/technika-rolnicza ... 73907.html

Przyznaję że zaciekawiła mnie wasza oferta.

taki filmik klimatyczny przy okazji :)

https://www.youtube.com/watch?v=0WPCmwoW_LI

KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Panpozwoli
Posty: 20
Rejestracja: 13 wrz 2018, 12:14

Re: Arbos - ciągniki made in Italy

Post autor: Panpozwoli » 10 mar 2020, 19:40

No proszę wydawało mi się, że tylko ja mam Chińczyka. A tu ten Arbos 25hp to czysto chiński. Dobrze, dostęp do części będzie lepszy.

ODPOWIEDZ