Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Ile oleju do przedniego mostu do ISEKI TX 155

luksyn
Posty: 19
Rejestracja: 23 maja 2016, 09:06

Ile oleju do przedniego mostu do ISEKI TX 155

Post autor: luksyn » 08 gru 2016, 17:33

Witam
Chciałem wymienić olej w przednim moście i zwolnicach.
W zwolnicach sprawa jest prosta korek na dole i korek na górze.
W przednim moście jest korek na dole ale nie widzę korka na górze.
Zamieszczam zdjęcia może wy coś doradzicie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Ile oleju do przedniego mostu do ISEKI TX 155

Post autor: Adam bez ziemi » 08 gru 2016, 18:50

Nie wiem napewno bo mam inny model Iseki ale wydaje mi się źe oba korki, zarówno wlewu i spustowy masz pomalowane źółtym kolorem. Bynajmniej na fotce ostatniej widać wyraźnie.

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Ile oleju do przedniego mostu do ISEKI TX 155

Post autor: amigorm1976 » 08 gru 2016, 20:40

Wlew oleju do przedniego mostu w Iseki TX1300 był od przodu po prawej stronie mniej więcej w połowie wysokości mostu na jakby to powiedzieć wypuście.
Jak możesz to pokaż przedni most od frontu.

Awatar użytkownika
plastek334
Posty: 373
Rejestracja: 03 lis 2013, 22:27

Re: Ile oleju do przedniego mostu do ISEKI TX 155

Post autor: plastek334 » 08 gru 2016, 21:16

viewtopic.php?f=35&t=773
W tym temacie (1 strona przedostatnie zdj.) pokazałem zdjęcie na której są zaznaczone dwie śrubki prawdopodobnie masz tak samo dolna spust, górna to max oleju, ja wlewałem olej przez tą rurkę która jest wkręcona w oś widać ją u ciebie na pierwszym zdjęciu na czas lania odkręciłem ja całkiem po drugiej stronie osi też masz rurkę albo śrubkę też ją wykręć to ci nie będzie wywalało oleju bo tak to strasznie się zapowietrza, olej wlewałem do puki nie zaczęło wylewać się przez górną śrubkę czyli max. Tylko lej z umiarem bo olej potrzebuje trochę czasu aż rozleje się po całej osi.

luksyn
Posty: 19
Rejestracja: 23 maja 2016, 09:06

Re: Ile oleju do przedniego mostu do ISEKI TX 155

Post autor: luksyn » 08 gru 2016, 22:54

Ok to na mój chłopski rozum powinienem zrobić tak:
1) Odkręcić śrubę z kwadratowym łebkiem po jednej stronie mostu. Odkręcić ten śmieszny króciec po drugiej stronie mostu ( oba są na górze i w tej samej odległości od środka) zdj. 1 i 3
2 Odkręcić śrubę spustową mostu zdj. 2
3 Zlać cały syf i zakręcić korek spustowy.
4 Lać przez otwór z kwadratową śrubą aż do się będzie ulewało przez ten otwór?

Czy tak powinienem zrobić ?

Awatar użytkownika
plastek334
Posty: 373
Rejestracja: 03 lis 2013, 22:27

Re: Ile oleju do przedniego mostu do ISEKI TX 155

Post autor: plastek334 » 09 gru 2016, 16:18

https://zapodaj.net/2cb2d11222637.jpg.html
Odkręcasz te dwie śruby i spuszczasz, przyciśnij oś do dołu to więcej oleju ci zleci i z drugiej strony to samo.
Zakręcasz dolną śrubę czyli spustową i lejesz olej przez to miejsce gdzie jest ta rurka wkręcona lub po drugiej stronie taka z kwadratowym łbem, olej przestajesz lać jak zacznie wyciekać przez tą śrubę max tylko lej po woli bo olej się rozchodzi wolno.
Na środku osi nie ma śruby spustowej ta co jest na zdjęciu pokazana przez ciebie służy do skręcenia mostu w całość trochę głupio że nie ma spustowej na środku bo to najniższy punkt ale tak widocznie ma być. Raz rozpołowiłem most i dużo oleju to tam nie zostaje.

luksyn
Posty: 19
Rejestracja: 23 maja 2016, 09:06

Re: Ile oleju do przedniego mostu do ISEKI TX 155

Post autor: luksyn » 09 gru 2016, 17:33

Ok sugerowałem się że jeśli jedna śruba jest większa od pozostałych a do tego ma wytłoczenie z wierzchu i pod spodem od innych to musi być to spust oleju.
Problem jest ponieważ jak widzę modele Iseki mają różnie rozwiązane przednich mostów.
Instrukcja jaką udało mi się ściągnąć ma opisane mosty typu "jabłuszka" a nie tak jak w moim.
Zamieszczam zdjęcie tej śruby
Tu ta śruba widok z boku. Śruba jest większa od pozostałych.
Obrazek

Na dole zdjęcie tego wytłoczenia w obudowie mostu. Wiem że nie widać tego ale jest dłuższe o ok 1 cm i grubsze,
Obrazek

Awatar użytkownika
plastek334
Posty: 373
Rejestracja: 03 lis 2013, 22:27

Re: Ile oleju do przedniego mostu do ISEKI TX 155

Post autor: plastek334 » 09 gru 2016, 18:16

Możesz odkręcić i sprawdzić ale wg mnie nic tam nie ma i olej musisz spuścić tą śruba co ci pokazałem na zdjęciu

ODPOWIEDZ