Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Zamiana funkcji siłownika

szymon28
Posty: 206
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:10
Lokalizacja: Wodzisław sl

Zamiana funkcji siłownika

Post autor: szymon28 » 05 kwie 2016, 20:46

Mam pytanie. Co myślicie o zamianie siłownika poziomowania w miejsce 3 punktu podnośnika? Poziomowanie automatyczne mi nie działa tylko manualnie mogę go zmieniać. A używane będzie tylko do orki (tak mi sie zdaje). Czy nie lepiej by bylo mieć władzę nad trzecim punktem w czasie pracy niż nad poziomem narzędzia? Co o tym myślicie? A może przystosować siłownik do przekladania pomiędzy tymi funkcjami?

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Zamiana funkcji siłownika

Post autor: emek650 » 05 kwie 2016, 21:14

Potrzebne obydwie funkcje, więc lepiej dorobić siłownik zamiast "rzymki".

szymon28
Posty: 206
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:10
Lokalizacja: Wodzisław sl

Re: Zamiana funkcji siłownika

Post autor: szymon28 » 05 kwie 2016, 22:00

Ok. A jakie wymiary powinien miec siłownik 3 punktu? Na pewno powinien mieć zamek bo sily na niego działające mogą zmieniać ustawienia. Mam rozdzielacz 2 sekcyjny i dostęp do innych części hydrauliki więc może lepiej zrobić 2 wyjścia hydro. Jedno do 3 punktu a drugie do kipra. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Zamiana funkcji siłownika

Post autor: emek650 » 06 kwie 2016, 08:34

Na pewno powinien mieć zamek bo sily na niego działające mogą zmieniać ustawienia
No chyba nie koniecznie, Marek używa zwykłego siłownika np. do pługa 2skib. i jest OK.(filmik jest na forum).
Co do długości siłownika to myślę że ok.45-50 cm +ok 30cm wysuwu powinno obsłużyć wszystkie maszyny.
Dorobienie hydrauliki zewnętrznej konieczne, zawsze się znajdzie potrzeba aby ją wykorzystać,proponuję zrobić jedno wyjście z możliwością przełączania na sterowanie siłownikiem jednostronnego działania (kiper) lub dwustronnym i drugie standardowe (dwustronne), będziesz miał więcej możliwości wykorzystania sterowania hydrauliką (w razie W :) ).

ODPOWIEDZ