Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Wspomaganie kierownicy KUBOTA 24X

Awatar użytkownika
Jaroslaw
Posty: 66
Rejestracja: 05 lis 2015, 09:05
Lokalizacja: Wilno

Re: Wspomaganie kierownicy KUBOTA 24X

Post autor: Jaroslaw » 25 lis 2015, 21:24

Czy ktoś z forumowiczów miał/widział Kubotę X20, X24, GT3, GT5, lub GT8 (modele zbudowane na tej samej bazie) z wspomaganiem kierownicy? Ciekawie jak to wygląda...

Awatar użytkownika
Jaroslaw
Posty: 66
Rejestracja: 05 lis 2015, 09:05
Lokalizacja: Wilno

Re: Wspomaganie kierownicy KUBOTA 24X

Post autor: Jaroslaw » 26 lis 2015, 11:59

I jeszcze mam pytanie retoryczne do dyskusji, czy da się żyć bez wspomagania kierownicy? Jak wy to przeżywacie?

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Wspomaganie kierownicy KUBOTA 24X

Post autor: marekspectra » 26 lis 2015, 12:16

Ja nie mam wspomagania. i fakt że go nie ma w codziennej ekspolatacji mi w niczym nie przeszkadza. Jest zbędne. Sytaucja staje sie diametralnie inna kiedy zapinasz ładowacz(TUR). Wtenczas jego brak jest dotkliwy i dla ciebie i dla układu kierowniczego - ciagniesz kiere z wyraźnym wysiłkiem, i czujesz jak drązki, krzyżaki itp tylko skrzypią z wysiłku.

Zapodałeś sporo fotek, a mimo to ja nie potrafie "rozgryść " istoty układu kierowniczego w tych modelach. Nigdy z takimi rozwiązaniami się nie spotkałem. Nie zabieram więc głosu. ALe poprosmy kolegów z branży , może Miłosz coś wie więcej na ten temat. Sam chetnie bym sie zapoznał.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: Wspomaganie kierownicy KUBOTA 24X

Post autor: hazi_k » 26 lis 2015, 13:47

Dla mnie osobiście kierownica obraca się bardzo lekko w moim Yanmarze F165. Z tym że mój yanmar pewnie jest mniejszy od przedstawianej tutaj Kuboty. Jedyne nad czym się zastanawiałem to montaż tzw. kulki na kierownicę w celu poprawienia efektywnosci kręcenia fajerą. A propo Kuboty przedstaw ją kolego w odpowiednim dziale i napisz coś na temat jej użytkowania.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
https://malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

Miłosz
Posty: 47
Rejestracja: 23 wrz 2015, 12:52

Re: Wspomaganie kierownicy KUBOTA 24X

Post autor: Miłosz » 27 lis 2015, 10:48

Generalnie to na 10 szt X20, GT-3, GT-5, które mieliśmy w nas żadna nie miała wspomagania, także nie wiem czy to nie jest po prostu błąd w ogłoszeniach. Chyba, że dopiero w X24 jest, ale takiej jeszcze nie mieliśmy. Co do rozwiązania układu to jest ono bardzo proste. Przekładnia jest montowana do ramy przez którą przechodzi. Od góry przegub który idzie do kierownicy, a do ośki wystającej z ramy - ucho i drążek kierowniczy.

ODPOWIEDZ