Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Awatar użytkownika
Lania_M
Posty: 36
Rejestracja: 24 lis 2013, 16:43

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: Lania_M » 11 gru 2013, 13:18

Witaj marekspectra!
bardzo mnie interesuje Twoja hydraulika zew. . Zamierzam wykonać podobną do TURa . Powiedz mi jakie gniazda szybkozłączy najlepiej kupić i gdzie. Żeby były nie za małe i za duże. Ja namierzyłem na allegro takie http://allegro.pl/show_item.php?item=3786530369 i nie wiem czy były by dobre. Zamierzam tak zrobić aby hydraulikę Tura odczepiać poprzez szybkozłącza. Stojaki z rozdzielaczem zostaną na ciągniku , przez co można podłączać inne urządzenia.Kolejne pytanie to jakiej grubości masz przewody gumowe.
Pozdrawiam Lania_M

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: marekspectra » 11 gru 2013, 17:46

Najprosciej jak jutro nakręce krótki filmik i wkleje na youtube - tak bedzie najefektywniej :)
Przedstawię istniejącą instalacje i spróbuje pokazać jak sobie wyobrażam jej funcjonowanie z Ładowaczem

Pokaże również, złączki i przewody które powiem co z nimi nie tak :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: marekspectra » 12 gru 2013, 17:06

Filmik ciągnie się włąśnie do youtube... Trochę koślawo mi szło jakby nie było trema przed kamerą :) i ta bezcenna mina sąsiada, który przyglądał mi sie z zapłotu kiedy stałem samotnie przed traktorkiem i gadałem do siebie w głos :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: marekspectra » 12 gru 2013, 19:45

Filmik już jest... reszta wieczorem..

KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: marekspectra » 12 gru 2013, 20:33

Lania_M pisze:... Zamierzam tak zrobić aby hydraulikę Tura odczepiać poprzez szybkozłącza. Stojaki z rozdzielaczem zostaną na ciągniku , przez co można podłączać inne urządzenia.Kolejne pytanie to jakiej grubości masz przewody gumowe.
Pozdrawiam Lania_M
Dokładnie tak! u mnie gniazda zostaną na swoim miejscu, sam rozdzielacz przykręcę tuż obok deski rozdzielczej z prawej strony. Do rozdzielacza przykrece cztery gniazda. W nie beda załączone wtyki przewodów do zasilania TUR-a. W momencie zdjecia Tura odpinam wtyczki z gniazd i gotowe. Kiedy bedę potrzebował tylnej hydrauliki , podepne wiszące obok węże prowadzące ilej to tylnych gniazd.

Różne rozdzielacze mają różne średnice i gwinty, samych gwintów jest kilka rodzaji. W moim srednica wejscia i wyjscia w rozdzielaczu to jak dobrze pamiętam 22mm Zamówiłem węże z giętą koncówką i gwintem wew 22x1,5 żeby pasował do nypla łączącego z obudową rozdzielacza.Ponieważ najważniejsza jest średnica wewnetrzna otowrów domagałem sie od firmy zakuwającej takie dobranie kształtek żeby wszędzie było 10mm. Na drugim koncu węża mam również nakretke ale 18x1,5 żeby pasowała do nypla w magistrali olejowej.

Srednice węży zasilających u mnie to 5-6mm a gwint 16x1,5 i takie rozmiary mają gwinty na gniazdach hydrauliki które widziałeś na filmiku.

Uczulam na własciwe dopasowanie gwintu nypla do obudowy rozdzielacza!

A w ogóle to mógłbym sprzedać swój rozdzielacz (gwarancja) , Kupiłbym taki sam ale z Joystikiem na dwie sekcje plus jedna sekcja z dodatkową dzwignią ( zamykana klapa do łyżki tzw krokodyl)

Jak coś nie jasne to pytaj, jak coś schrzniłem to prosze o krytykę..
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: petra » 12 gru 2013, 22:30

Marku, obejrzałem ten filmik i mam jedno do powiedzenia - de best. Dowiedziałem się przy okazji, że prawdopodobnie mój "kochany" sprzedawca zamontował mi rozdzielacz bez funkcji pływającej bo u mnie dżwignia nie blokuje się tak jak u Ciebie. Proszę zerknij na fotki gdzie pokazuję ten rozdzielacz i mnie pociesz że to nie prawda a ja tylko coś wymyślam. W piątek będę na działce i go jeszcze raz sfotografuję i obejrzę - na co zwrócić uwagę.
Pozdr
Zbyszek
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: marekspectra » 12 gru 2013, 23:11

dzięki , podziwiam Piotrabmp bo gadać do kamery nie jest takie proste :)

na fotce niżej masz mój rozdzielacz, pod spodem obudowy widzisz dwa srebrne cylindry, jeden z nich jest dłuższy , a dlatego jest dłuższy bo to sekcja pływająca. Jeśli oba cylindry byłyby krótkie - nie masz pływającej. To małe czerwone z prawej to zawór regulacji maxymalnego cisnienia - absolutnie nie dotykać :)

Obrazek

z twoich fotek nie widzę jaki masz rozdzielacz. pozdr marek
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: petra » 12 gru 2013, 23:58

No to jestem spokojny i mogę iść spać smacznie czego i Tobie i wszystkim bliskim i dalekim życzę.
A oto dowód:

Obrazek

Masz bardzo dużą wiedzę i może dzięki tobie i kolegom z forum ja też do tego dojdę. :D
Pozdr
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: marekspectra » 13 gru 2013, 08:09

Właśnie dlatego że niewiele wiem to chciałem żeby powstało takie forum -liczę że sam sie czegoś nauczę od ludzi którzy naprawdę mają wiedzę.... a jeśli odemnie ktoś z korzysta to tylko sie cieszę :)
ps

mogliby zakuć te węże koncówkami typu fajka (kątowymi 90stopni) ...
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: petra » 15 gru 2013, 22:52

Witam, byłem sobota, niedziela na działce i pomierzyłem średnice nypli przy oryginalnych nakrętkach przewodów metalowych kuboty - u mnie to M22 a po stronie przewodu gumowego M16
Przewody zasilający i powrotu są zdecydowanie grubsze od tych na siłowniki, ale nie jestem w stanie po napisach odszyfrować ich średnice. Zamierzam jednak na wszelki wypadek wymienić je na takie żeby na pewno miały średnicę 10 mm ,tym bardziej że i tak muszę wymienić cieknące nyple na nowe - koszt takiego nypla to aż 4-5 zł. Koszt przewodów to 25,- i 30,- złotych bo mają różne długości. Zamierzam zastosować trochę dłuższe przewody bo wyczytałem na stronie jednej hurtowni, że nie powinno się zaginać ich tuż przy zakuciu. Zamierzam także rozwiązać sprawę sterowania skrzynią załadowczą tylną i dlatego proszę o konsultację - czy mogę podłączyć pod wyjście rozdzielacza /T/ zasilanie drugiego rozdzielacza 1 lub 2-sekcyjnego, a dopiero z tego drugiego podłączyć przewód powrotu do magistrali.?
Rozdzielacze tak podłączone byłyby chyba szeregowo - mam rację ? Gdzieś czytałem,że można łączyć rozdzielacze ale właśnie szeregowo. Z początku myślałem o podłączeniu drugiego rozdzielacza pod te boczne wejścia / wyjścia ale to by było chyba połączenie równoległe i nie mam pojęcia czy tak by było prawidłowo i czy to by działało. Mam nadzieję na pomoc Piotra - dla mnie jest ekspertem.!!!
Oczywiście Marku na Twoją pomoc także liczę i ciekaw jestem opinii.
Jest jeszcze jedna sprawa, która nie daje mi spokoju - mam zamontowane także trzecie szybko złącze na tyle ciągnika, a przewód idzie gdzieś pod siedzenie. Miałem mieć możliwość podłączenia przyczepy z wywrotem - może to gniazdo do jej podłączenia? Ale w takim razie czym to się steruje bo na pewno nie jest on podłączony pod rozdzielacz. A może to jest zasilanie hamulca przyczepy ?

Obrazek

Chodzi mi o ten przewód widoczny po lewej stronie na zdjęciu, a gniazdo jest owinięte folią bo jeszcze nie miałem zaślepek.

Wyślę zapytanie do sprzedawcy ale nie wiem jak długo będę czekał na odpowiedż ? Pytałem zaraz po zakupie w rozmowie telefonicznej ale niestety ponoć monter był na urlopie.
Wiem, że najlepszym rozwiązaniem byłby rozdzielacz 3-sekcyjny, ale wtedy będziemy mieli do sprzedaży już dwa - Marka i mój także nowy i na gwarancji "Bossa"
Na pomoc firmy montującej już nawet nie liczę bo na brakujące szybkozłączki pługa czekałem 5- miesięcy i na koniec przysłano mi je " za pobraniem 123,- złotych " + koszt przesyłki.Odebrałem przesyłkę bo dostałem na gwarancji nowe świece żarowe. Dwa słowa mniej !!!!
Marku, czy na połączeniu magistrala / nypel dawałeś uszczelkę miedzianą ??
Pozdrawiam i czekam na uwagi.
Zbyszek
Petra
Kubota GL23

ODPOWIEDZ