Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

gdzie ten olej !!!!!!!!

irasrosiu
Posty: 8
Rejestracja: 01 lis 2014, 09:35

gdzie ten olej !!!!!!!!

Post autor: irasrosiu » 17 cze 2015, 15:45

Witam,mam kubote b1702 i zauważyłem że ginie mi olej z silnika,dosyć dużo bo z pół litra dziennie muszę dolewać jak pojeżdżę.Zauważyłem że z odmy coś oleju sie wydobywa bo koncowka węża jest ciągle zaoliwiona,na biało nie dymi tylko na czarno przy oporach wiec chyba nie wpierdziela oleju. wiec sie zastanawiam co jest.Czy ktos wie czy w tym silniku są gumki zaworowe bo może one juz sa stare i zparszałe wiec nie trzymią,lub perścienie do wymiany,sam niewiem. Czekam na spostrzeżenia

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: gdzie ten olej !!!!!!!!

Post autor: RobFra » 17 cze 2015, 16:28

A to od niedawna i nagle czy na świeżo zakupionym traktorku? Może można zwrócić na wadę ukrytą?

Pół litra dziennie to bardzo dużo ubywa. Nawet gdyby to było z 10h roboty...
Jak odma zaoliwiona to może tędy. Ale prowadnice zaworów i pierścienie do sprawdzenia.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
JARO
Posty: 121
Rejestracja: 02 lut 2014, 19:40
Lokalizacja: lisów 15b jedlińsk mazowieckie

Re: gdzie ten olej !!!!!!!!

Post autor: JARO » 17 cze 2015, 22:25

siema powiem tak jeśli nie ma EWIDĘTNEGO wycieku zewnętrznego w postaci plam oleju na posadzce czy ziemi to bym obstawiał pierścieni olejowy ,ja tak miałem dawno temu w maluchu i duży fiat po rozebraniu pierścienia olejowego nie było a oleju ubytek niesamowity wiem benzyna lecz to samo mój Tata przerabiał nie dalekim czasie w ciągniku far-mot 15-ach eksploatacji było brak pierścienia olejowego wytarł się wykończył a i odma była zapocona ,to może być i u ciebie i do tego może dojść przegrzany silnik w przeszłość co nie stawia w dobrym świetle kondycje silnika teraz a te 0,5 l to na prawdę nie mało na dzień !!! :shock: ,

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: gdzie ten olej !!!!!!!!

Post autor: k_sit » 17 cze 2015, 22:49

Kolego prawdo podobnie powiadasz silnik D - 950 na twoim miejscu pomierzył bym ciśnienie sprężania na sucho i próbę olejową. Jeżeli wydobywa się z odmy para olejowa i to dość intensywnie. To pora na wymianę pierścieni. Zajrzy do postów Kubota Bulltra B1-17 w dziale naprawa serduszko.

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: gdzie ten olej !!!!!!!!

Post autor: petra » 18 cze 2015, 18:56

W mojej GL23 waliło nieżle z odmy, ale tyle oleju nigdy nie ubywało. Stawiam na spalanie oleju gdy nie ma wycieków i to dużych. Spaliny takie mają specyficzny zapach, który jest wyczuwalny nawet na wolnych obrotach, a przy obciążeniu nie do zniesienia.
W moim przypadku nie zauważyłem takiego spadku poziomu oleju, może około 0,5 litra na chyba 50 mth przy koszeniu kosiarką bijakową i wożeniu drzewa oraz oraniu małego kawałka ziemi.
Po naprawie u sprzedawcy / zakres znany tylko jemu, a mnie tylko z jego relacji - wymiana tulei i tłoków z pierścieniami / brak prawie zupełnie ubytku oleju.
pozdrawiam
Petra
Kubota GL23

ODPOWIEDZ