Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Kosiarka bijakowa z koszem

Awatar użytkownika
vitara
Posty: 150
Rejestracja: 19 paź 2014, 21:30

Kosiarka bijakowa z koszem

Post autor: vitara » 03 cze 2015, 08:44

Czy kosiarka bijakowa z koszem z to dobry pomysł na koszenie trawnika w dużym ogrodzie ?
Czy to będzie ładnie wyglądało ?
Czy to ma sens ?
Obrazek

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Kosiarka bijakowa z koszem

Post autor: RobFra » 03 cze 2015, 22:20

Nie mam żadnej kosiarki, nie kosiłem, ale z tego co sam szukałem (przy okazji chęci zakupu) to ładniej wygląda trawnik po kosiarce nożowej - taki równy jeżyk jak u żołnierza bez łysawych placków.

Bezsprzecznie kosz na trawę ma tę zaletę, że nie zostaje ścięta trawa i jak spadnie "kupka" to przydusi zieloną trawę i będzie gnić - rodzice tak mieli po kosiarce spalinowej.

Nie wiem jak ko kosiarce nożowej z mulczerem co by pociąć trawę na długość zapałki. U mnie po kosie spalinowej ścięta trawa ma ok. 15cm i czasem jak się kupkami ułoży to słabo. Chociaż chyba bardziej mylę ze starymi odrostami kęp trawy bo mi się nie udaje skosić 3x w roku....
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Kosiarka bijakowa z koszem

Post autor: petra » 08 cze 2015, 23:37

Drugi już rok koszę dużą działkę bo ponad 0,5 ha już teraz "dzikiego" trawnika i nie narzekam na wygląd. Jeden kawałek kosiłem po 3-5 latach nie koszenia i w tym roku wygląda już przyzwoicie, mocna trwała murawa bo to co szpeciło wyginęło po pierwszym roku. OK! nie jest trawnik angielski, ale przy lesie i ugorach ze wszystkich stron trudno o brak chwastów i kopców kretów. Bijakowa ma dodatkowa zaletę - wyrównuje teren po kilku koszeniach.
Pozdrawiam
Petra
Kubota GL23

ODPOWIEDZ