Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

[Yanmar AF220] Wyciek spod kierownicy

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: [Yanmar AF220] Wyciek spod kierownicy

Post autor: Miecho » 12 mar 2015, 20:37

Dzięki rysunek czytelniejszy.

Gdzie szukać miejsca uzupełniania oleju w skrzyni biegów lub płynu od wspomagania, zależy co m leci z kierownicy.

Na razie nic nie rozkręcam, bo nie wiem czy to potem poskładam, a maszyna musi jako tako jeździć bo ma robotę w poniedziałek.

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: [Yanmar AF220] Wyciek spod kierownicy

Post autor: Miecho » 12 mar 2015, 22:31

Rozmowa z handlowcem:
"Boss - niema Pan wycieku, to smar z osadzania kierownicy na drążku
oddzwonili po dosłaniu zdjęć
B. - taki wyciek niema prawa, coś zadziałamy, tylko dziwne dlaczego nie było tego u nas widać?
Ja - twierdził Pan, że to smar z osadzania kierownicy, nie trzeba nic rozbierać i sprawdzać
B. - aaa rzeczywiście tak myślałem...jak będzie w pracy mechanik, który robił traktor to się dowiem co on na to..." i narazie cisza od 2 dni

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: [Yanmar AF220] Wyciek spod kierownicy

Post autor: k_sit » 13 mar 2015, 22:20

Z powyższych zdjęć wynika olej ten co w skrzyni tylko skąd ta różnica w kolorze. Może jak wymieniali nie przepłukali i tak zostało. Jak serwisant na to nadal milczy bo "Milicza ".

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: [Yanmar AF220] Wyciek spod kierownicy

Post autor: Miecho » 17 mar 2015, 21:35

k_sit pisze:Z powyższych zdjęć wynika olej ten co w skrzyni tylko skąd ta różnica w kolorze. Może jak wymieniali nie przepłukali i tak zostało.
Układu kierowniczego-wspomagania nie rozbierali, dopiero dzisiaj przy mnie to ruszali.
Drążek był ordzewiały i strupki dostały się w simering. Przy okazji pomęczyłem o pompę wspomagania i hydrauliki.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Od strony wspomagania wydostawał się olej silnikowy poprzez starą uszczelkę celulozową.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: [Yanmar AF220] Wyciek spod kierownicy

Post autor: k_sit » 17 mar 2015, 21:51

Mała rzecz a tyle wstydu firmie przyniosła , gdzie wykonali ci usługę , Czy targałeś do Milicza ?

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: [Yanmar AF220] Wyciek spod kierownicy

Post autor: Miecho » 17 mar 2015, 22:02

Wstydu to przyniósł brak połowy śruby ograniczającej skręt lewego koła, prawe koło miało załozoną nową śrubę. Na maksymalnym skręcie pompa "piszczała" i zwiększała ciśnienie, a olej w górę uciekła przez nieszczelny simering.

Byłem dzisiaj w BOSS'ie - wszystko w ramach gwarancji

ODPOWIEDZ