Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Olej do skrzyni i zwolnić Mitsubishi

dzarla
Posty: 14
Rejestracja: 15 sie 2016, 08:58

Olej do skrzyni i zwolnić Mitsubishi

Post autor: dzarla » 30 gru 2023, 15:22

Witam. Wymieniam olej do skrzyni w moim Mitsubishi i wiem że w traktomixsie zalali go Hl46 ale zastanawiam się czy też lać hl 46 czy wlać coś lepszego bo podobno ten olej hydrauliczny nie jest najlepszy.
Drugie pytanie to spuściłem olej ze zwolnić i wyleciał taki kremowy budyń a nie olej więc nie wiem czy kiedykolwiek tam było coś wymieniane i też zastanawiam się co wlać i myślę o hipolu przekładniowym. Proszę o rady. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Olej do skrzyni i zwolnić Mitsubishi

Post autor: Rav » 30 gru 2023, 16:11

Do przedniego mostu może być każdy w zasadzie 80w90.
Jeśli chodzi o skrzynię zalewam swojego Fuchs Agrifarm Stou 10w30 i nie narzekam a też zmieniałem z hl46 który mi wlali w tym nieszczęsnym tratkomixie.

Marek999
Posty: 11
Rejestracja: 28 lis 2023, 09:40

Re: Olej do skrzyni i zwolnić Mitsubishi

Post autor: Marek999 » 04 sty 2024, 15:06

co do oleju do skrzyni, no wiadomo, Hl46 to taki standard, ale słyszałem, że może nie być najlepszym wyborem. może lepiej się zastanowić nad czymś innym, coś co lepsze dla twojego Mitsubishi.
a co do tego kremowego budyniu z zwolnić, no kurde, to już brzmi troszkę jak miszmasz. możliwe, że tam nigdy nic nie było wymieniane, a to może być spory problem. hipol przekładniowy to takie rozsądne rozwiązanie, ale pewnie warto sprawdzić też opinie innych, żebyś nie wpadł w jakiś inny kanał.
Pozdrawiam, Marek 😊

ODPOWIEDZ