Przyczepka uniwersalna 2,5x1,5 - nowy projekt

michal4823
Posty: 8
Rejestracja: 03 kwie 2022, 11:21

Re: Przyczepka uniwersalna 2,5x1,5 - nowy projekt

Post autor: michal4823 » 13 mar 2023, 17:46

Coś pięknego kawał porządnej przyczepy. O takie coś mi właśnie chodziło. Jak będziesz miał chwilkę mógłbyś opisać dokładniej wraz z wymiarami. W którym miejscu oś, siłownik, w jakiej odległości kule wywrotu. Nigdy nie miałem styczności z wywrotką, może porywam się z motyką na słonce, ale podobno do odważnych świat należy. Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie. Tak się nakręciłem, że przytargałem dziś ze złomu belkę z fiata dukato, już rozebrana na części pierwsze :)

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Przyczepka uniwersalna 2,5x1,5 - nowy projekt

Post autor: Gelo » 13 mar 2023, 19:54

michal4823 pisze: 13 mar 2023, 17:46 Coś pięknego kawał porządnej przyczepy. O takie coś mi właśnie chodziło. Jak będziesz miał chwilkę mógłbyś opisać dokładniej wraz z wymiarami. W którym miejscu oś, siłownik, w jakiej odległości kule wywrotu. Nigdy nie miałem styczności z wywrotką, może porywam się z motyką na słonce, ale podobno do odważnych świat należy. Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie. Tak się nakręciłem, że przytargałem dziś ze złomu belkę z fiata dukato, już rozebrana na części pierwsze :)
Ja nie miałem żadnego projektu, robiłem jak wychodziło ;). Oś jest ustawiona na 1 metr od tyłu, chodzi o to żeby dociążać traktor. Wtedy stabilniejszy i lepsza przyczepność. Siłownik dajesz na środku paki w przypadku wywrotu na 3 strony. Kule mi wyszły na osi kół. Co Ci mogę poradzić: Najpierw zrób pakę jaka ci pasuje a wg niej buduj ramę. Teraz bym robił na kulach poziomych żeby wyszła podłoga niżej. Nie wiem do jakiego traktorka chcesz to zrobić, ale rób na szerokość tylnych kół traktora, bo wtedy będzie jechała po śladach i zawsze ma lżej. A pakę możesz dać odrobinę szerzej.
Branson 4020

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Przyczepka uniwersalna 2,5x1,5 - nowy projekt

Post autor: Gelo » 14 mar 2023, 17:10

Fotki na dworze, tu więcej widać no i kolor od razu ładniejszy się wydaje ;)
Obrazek

Obrazek
Branson 4020

ODPOWIEDZ