piotr12 Zakup pierwszego traktorka

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
piotr12
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2022, 16:30

piotr12 Zakup pierwszego traktorka

Post autor: piotr12 » 15 maja 2022, 20:01

Witam
Jestem z podkarpackiego, nigdy wcześniej nie miałem traktorka, ale myślę nad zakupem.
Co sadzicie o Kubocie Saturn X24 ? Prosiłbym o opinie,wady i plusy. A i jaki traktorek ogólnie polecacie ?

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: piotr12 Zakup pierwszego traktorka

Post autor: TooSlow » 16 maja 2022, 00:24

Siema,

Tak się składa, że ma X-24 :)

Bardzo fajny sprzęt, nie do zajechania. No i cenowo OK, więc do trudnych zadań idealny.

Zalety to duża moc przy kompaktowych rozmiarach. Prosta konstrukcja. Zwrotność.

Z minusów to jeden - tylne zawiesie w połączeniu z ryżowymi oponami powoduje, że niektóre maszyny podpinasz dosłownie na milimetry na szerokość. Ramiona dolne np. przy rębaku są za wąskie. Rozwiązanie to zapewne dłuższe tylne ramiona, ale z drugiej strony wtedy robi się większa dźwignia, a maszyna waży tylko około 800 kg.

ODPOWIEDZ