Co dzisiaj robiłem... :)

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Rav » 06 gru 2021, 00:03

Ja odśnieżam drogę do siebie i mam na tej drodze 3 sąsiadów, kiedyś usłyszałem od jednego że on to sobie przejedzie i jak odśnieżam to mu przeszkadzają burty które się robią z odgarniętego śniegu bo musi je odgarniać z wjazdu... od pozostałych 2 nawet zdarzyło mi się usłyszeć dziękuje :P

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: wojtis1990 » 07 gru 2021, 19:55

Też lubię zimę, ale nie za długą i nie z ciągłym opadem bo nie idzie nadążyć. Pracuje w Spółdzielni Mieszkaniowej i jak ostro sypie to jeżdżę wszystkie chodniki po 10-12 godzin, a na parkingi nawet nie starcza czasu. Na razie spadło kilka cm, a ludzie już płaczą że armagedon.

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: yanmarf17d » 07 gru 2021, 20:31

Tak jest niestety: w mieście 2-3cm śniegu to armagedon, a w górach pół metra ,to dopiero fajne warunki narciarskie :lol:
Ja akurat mam to drugie :?
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Sqda BBa
Posty: 140
Rejestracja: 14 lis 2018, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Sqda BBa » 20 gru 2021, 13:40

Może to nie relacja z dzisiaj ani wczoraj, ale akcja z tego roku ;) Wapno :D https://photos.app.goo.gl/yhuJvt6FsLUtuN7U9

Obrazek

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Mandrol » 20 sty 2022, 15:00

Ostatnie tygodnie to zwózka drewna z okolicznego wału kolejowego. Oczywiście walka zgodnie z zasadami "savoir-vivre" :lol: i w miarę dostępności czasu i pogody. Nie uniknąłem walki w błocie w trudnym terenie...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W ubiegłą sobotę dołączyło Iseki ale nie mogło się wykazać bo furmanka się rozczłonkowała a nie chciałem ryzykować z niedoświadczeniem mojego kumpla, którego poprosiłem o drajwowanie...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jako, że dziś miał wpaść mulczer to zagęściliśmy ruchy i zapodaliśmy wczoraj kilka transportów. Niestety ostatni zakończony wyszarpywaniem zestawu moim L200, za kierownicą którego siedziała moja żonka. Nocna akcja zakończona przed północą 8-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: marekspectra » 24 sty 2022, 09:45

Mandrol - ja tego tak nie zostawie....


To musi mieć osobny wpis ! toz to gotowy artykuł :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
Koyac
Posty: 18
Rejestracja: 12 sty 2021, 20:02

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Koyac » 27 sty 2022, 07:24

Zima to akcja "wycinka" i u mnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Mandrol » 04 lut 2022, 21:34

Moje Hinomoto N200 to naprawdę udany egzemplarz ;)
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Mandrol » 16 lut 2022, 21:53

Kontynuujemy zwózkę drewna. Teren trudny i czasem trzeba odpiąć tylną furmankę i wyjeżdżać z każdą osobno. Hinomoto N200 walczy dzielnie w tych błotnistych zakamarkach naszej dzielni 8-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na teraz jest tego taka kupeczka :lol:
Obrazek Obrazek
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Mandrol » 13 mar 2022, 21:57

Czasem nawet Hinomoto nie jest w stanie samo wyjechać :( Tydzień temu doszło do sytuacji, której mój japoński wojownik się nie spodziewał. Na pomoc przyjechałem Iseki ale furmanka nawet nie drgnęła. "Memory 5" i żonka jedzie na ratunek. W międzyczasie próbowałem jeszcze raz sam wyciągnąć furmankę i zostałem na podwoziu. Przyjechało L200 i też zostało na brzuchu. Znowu "Memory 5" i sąsiad podjechał swoim traktorem i najpierw wyszarpał Mitsu a potem z trudem wyszarpał mój zestaw. Było ciężko ale udało się 8-)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po pracy umyłem cały zestaw a pomagał mi mój najmłodszy wojownik ;)
Obrazek

Kolejne dni to już walka w suchym terenie ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zostało jeszcze troszkę "chrustu" więc myślę, że przed wiosną uda mi się wszystko zwieźć ;)
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

ODPOWIEDZ