Mały, prosty ciągnik do koszenia

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Mały, prosty ciągnik do koszenia

Post autor: maciek8791 » 14 cze 2021, 14:56

Luzak pisze: 14 cze 2021, 10:42 Zgadzam się z Tobą w zupełności, że dobry robot nie jest zły. Sam nad tym myślałem, ale w moim przypadku za dużo mam działek, w dodatku nie w jednym miejscu i do tego są duże. Na dzisiaj musiałbym zakupić 3 roboty, gdzie przy 2 nie zmieszczę się poniżej 20 tyś za każdy. Więc taki układ odpada. W dodatku mam trochę ziemi uprawnej więc traktor (mały, ale traktor) i tak jest niezbędny. Jarek nie napisał dużo o tym jaki ma teren, jak wyprowadzone trawniki itd. więc zasugerowałem rozwiązanie tradycyjne.
Ok rozumiem, aczkolwiek nie jestem pewny, czy faktycznie każdy taki robot musi 20.000 kosztować. Ja mam vikinga 632p on ogarnia do 4000m2 kosztuje ok 7tyś. Jeżeli Twoje działki mają po 10 tyś m to faktycznie jest trochę gorzej. Koszt adaptacji ogrodu - czyli dowalenie wszędzie gdzie trzeba tych obrzeży po 20 cm oczywiście też nie jest mały ale naprawdę warto bo robisz to raz w życiu i więcej nie zajmujesz się koszeniem.

pozdrawiam Maciek

Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 517
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:52
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

Re: Mały, prosty ciągnik do koszenia

Post autor: jarekstryszawa » 14 cze 2021, 21:59

U mnie taki robot odpada- za dużo mam rozproszonych działek do koszenia, do tego niektóre nie ogrodzone...
Fotka ode mnie z dzisiaj- Kellfri ATV ciągana za MTD

Obrazek
jeżeli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć https://www.facebook.com/jarekstryszawa

Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 517
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:52
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

Re: Mały, prosty ciągnik do koszenia

Post autor: jarekstryszawa » 30 cze 2021, 08:27

W sumie skończyło się na razie zakupem maszyny Stiga Park 340PWX- zobaczymy jak się będzie spisywać. Niemniej serce nadal w rozterce i chęć na kolejne zabawki jest ;-)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
jeżeli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć https://www.facebook.com/jarekstryszawa

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Mały, prosty ciągnik do koszenia

Post autor: marekspectra » 30 cze 2021, 10:15

Gratulacje ! takie świeżutkie , mniamniusie takie :) A wiesz że ja też kupiłem ? prawie identyczną :) kluczowe słowo "prawie" bo moja kosztowała 1500zł :)

W sumie to może odrębny dział by mógł powstać , gdzie można by przedstawić swoje jeszcze mniejsze traktory?
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 517
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:52
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

Re: Mały, prosty ciągnik do koszenia

Post autor: jarekstryszawa » 07 lip 2021, 22:45

No i wykrakałem :mrgreen:

Parka się lepiej chowa albo Boh Trojcu liubit jak to mawiają...
Wczoraj zwiozłem na bazę MTD, bardzo ciekawy model- na V-ce, z pompą oleju, z bogatym osprzętem i uwaga: czołową odśnieżarką wirnikową. W fajnym stanie zachowania, może być z tego ciekawy klasyk. Zobaczymy co z niej wyjdzie po przeglądzie, ale już się nie mogę doczekać zimy :D

Obrazek Obrazek Obrazek
jeżeli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć https://www.facebook.com/jarekstryszawa

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Mały, prosty ciągnik do koszenia

Post autor: yanmarf17d » 08 lip 2021, 07:47

Ta Twoja baza to wygląda jak salon u dilera :lol:
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Mały, prosty ciągnik do koszenia

Post autor: Luzak » 09 lip 2021, 10:35

jarekstryszawa pisze: 07 lip 2021, 22:45 No i wykrakałem :mrgreen:

Parka się lepiej chowa albo Boh Trojcu liubit jak to mawiają...
Wczoraj zwiozłem na bazę MTD, bardzo ciekawy model- na V-ce, z pompą oleju, z bogatym osprzętem i uwaga: czołową odśnieżarką wirnikową. W fajnym stanie zachowania, może być z tego ciekawy klasyk. Zobaczymy co z niej wyjdzie po przeglądzie, ale już się nie mogę doczekać zimy :D
Na bogato :D Gratulacje. Każdy gadżecik cieszy.

ODPOWIEDZ