Bijakowa EFGC uszczerbiony młotek, trzęsie traktorkiem

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Bijakowa EFGC uszczerbiony młotek, trzęsie traktorkiem

Post autor: TooSlow » 25 cze 2021, 22:28

Cześć,

Dzisiaj kosiłem nowy nabytek, więc teren nieznany. No i niestety trafił się spory kamień. Jak je..ło, to myślałem, że znowu burza przyszła :-)

Uszkodzenia to jeden bijak. Uszczerbiło go tak w sumie to w połowie. Od tego momentu maszyną trzęsie.


Wiem, że teraz jest maszyną niedoważona, ale czy faktycznie uszczerbiony młotek może spowodować taki brak wyważenia?

Przerabiał ktoś już taki temat? Przygotowywać się mentalnie na skrzywiony wał?

Jutro muszę skosić inny teren i zastanawiam się które bijaki usunąć, żeby nie telepało. Macie pomysły?

Orin
Posty: 27
Rejestracja: 27 paź 2019, 20:26
Lokalizacja: Wanaty
Kontakt:

Re: Bijakowa EFGC uszczerbiony młotek, trzęsie traktorkiem

Post autor: Orin » 25 cze 2021, 22:40

Bijak ma 400-700 gram. Brakuje połowy, czyli między 200-350 gram.

Porównaj to sobie do koła w samochodzie, gdzie przy 15 gramach zaczyna trząść, a przy 50 gramach chce wyrwać kierownicę z dłoni.

Jak chcesz demontować, to zdemontuj uszkodzony i drugi zamontowany po przeciwnej stronie wału (180 stopni)

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Bijakowa EFGC uszczerbiony młotek, trzęsie traktorkiem

Post autor: marekspectra » 27 cze 2021, 09:47

Jesli to młotek -to nie wiem :) Jesli to Ygrek to wiem :)

Brak lub częściowy brak jednego ygreka nie robił różnicy w pracy kosiarki efgc 145. Z tym, ze po powrocie z pola natychmiast założyłem nowy -zapasowy.

Jak juz ogarniesz temat - daj znać , sam jestem ciekawy jak to z tym jest.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Bijakowa EFGC uszczerbiony młotek, trzęsie traktorkiem

Post autor: TooSlow » 27 cze 2021, 18:20

Sorry że dopiero teraz odpowiadam.

Zadałem pytanie, bo młotki nie są rozstawione co 180 stopni. Stąd nie było opcji żeby tak zrobić jak kolega podpowiedział.

Skosiłem co musiałem, dziś zamawiam nowy młotek. Zdam relacje. Młotek waży 800 gram, więc jest szansa, że to przez uszczerbienie.

Marku, przy Ygrekach może nie być tego problemu, bo są lekkie. Na wale nie widać śladów po tym głazie, więc liczę, że nowy młotek załatwi sprawę. Jeśli nadal będzie to samo, to zostaje kupno nowej kosiarki - wał to 1200 złotych, nowe młotki (które też już wypadałoby wymienić) to jakieś 800 zł.

Wychodzi, że taka zabawa to połowa nowej kosiarki..

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Bijakowa EFGC uszczerbiony młotek, trzęsie traktorkiem

Post autor: RobsonWawa » 28 cze 2021, 07:34

Nauczony doświadczeniem mam do kosiarki przykręcone 2 zapasowe młotki ( 800 gram), urwanie jednego powoduje duże wibracje, więc zmieniam od razu na miejscu i dopiero koszę dalej . trzy minuty roboty a oszczędza roboty z rozbieraniem kosiarki i wymianą łożysk. Warto mieć zapasowe młotki przy kosiarce by nie tracić czasu na jeżdżenie po nie do domu czy sklepu. Na 99 % po wymianie wszystko będzie OK. Tak naprawdę to masz urwany młotek a nie uszczerbek ;)

ODPOWIEDZ