Przyczepa z Selltechu - moja opinia

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Przyczepa z Selltechu - moja opinia

Post autor: maciek8791 » 23 mar 2021, 00:05

Witam, po oględzinach większych przyczep (tandemy z geograss) oraz przede wszystkim po rozmowie z kolegą RobsonWawa, ostatecznie wybrałem tą tańszą przyczepę z Selltechu. Nie spodobały mi się te większe tandemy, bo po prostu jak się zobaczy jedną obok drugiej, to rozmiar tej większej wcale jakoś nie powala. One mają raptem 240 podczas gdy seltechowa 205 - więc naprawdę jak zobaczysz na żywo te 35 cm róznicy, nie wiem czy to jest warte dopłaty ok. 2000 zł.
Ponadto ta selltechowska kipruje na 3 strony.

Obrazek

Ogólnie te przyczepki wydają się na fotkach b. małe, niemalże jak do traktorka ogrodniczego. Tymczasem w rzeczywistości jest to kawał złomu ;) Obawiałem się, że wejdą mi na to ze dwie łychy, ale jak zacząłem ładować to dopiero zobaczyłem ile można na taką przyczepę napchać. Nagrałem krótki filmik który pokazuje rozmiar tej przyczepy.

https://youtu.be/cYdpZPYBwdg



Pod tą przyczepę dołożyłem jeszcze zestaw hydrauliki na tył. Co najbardziej ciekawe - pusta przyczepa kipruje do dołu bez żadnego problemu jak tylko wrzucę funkcję pływającą. Może problemy które mieli niektórzy związane są bardziej z hydrauliką, a nie z tym, że przyczepa jest za lekka? Bo u mnie naprawdę żwawo opada bez najmniejszego problemu.

Podsumowując - jeśli ktoś się zastanawia nad przyczepką- szczerze polecam ten model. Robson wielkie dzięki za poradę :)

Obrazek

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Przyczepa z Selltechu - moja opinia

Post autor: RobsonWawa » 23 mar 2021, 20:46

Jak będziesz kiprował na bok to za pierwszym razem kontroluj pozycję siłownika
względem ramy .Czy aby pod koniec podnoszenia siłownik nie dotyka ramy ?
Bo u mnie był z tym problem.
Zaletą tej przyczepki jest jeszcze fakt , że odchylają się wszystkie cztery burty
dzięki czemu można wozić dłuższe przedmioty .
Kolor podpasował i naklejka też się znalazła ;-) Gratki i cieszę się , że jesteś zadowolony.

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Przyczepa z Selltechu - moja opinia

Post autor: TooSlow » 23 mar 2021, 22:39

No no, ale o kamerze cofania to kolega nie wspomniał :)

Gratuluję zakupu, oby służyła.

Powiedz tylko, czy ta tandemowa to jest dwutonowa przyczepka czy mówisz o jednotonowej, ale dwuosiówce?

Pytam, bo będę szedł na zakupy w przyszłym miesiącu - w tym już nie mogę, limit wyczerpany, żona zabroniła :D

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Przyczepa z Selltechu - moja opinia

Post autor: maciek8791 » 24 mar 2021, 16:36

RobsonWawa pisze: 23 mar 2021, 20:46 Jak będziesz kiprował na bok to za pierwszym razem kontroluj pozycję siłownika
względem ramy .Czy aby pod koniec podnoszenia siłownik nie dotyka ramy ?
Bo u mnie był z tym problem.
Zaletą tej przyczepki jest jeszcze fakt , że odchylają się wszystkie cztery burty
dzięki czemu można wozić dłuższe przedmioty .
Kolor podpasował i naklejka też się znalazła ;-) Gratki i cieszę się , że jesteś zadowolony.
No powiem tak, przyczepka i ładowanie na nią, kiprowanie, to kolejna jeszcze większa frajda z użytkowania traktorka. Po prostu pełny banan na gębie:)

Zwrócę uwagę na to co napisałeś z tym siłownikiem. Na razie raz kiprowałem do tyłu i uwaga pod koniec jak urobek zjeżdżał, to mi wyskoczył dyszel - prawdopodobnie powinienem dać do przodu pod koniec, bo ładunek za duży się zrobił na końcu - nie wiem, nie znam się jeszcze :) Najważniejsze, że sama elegancko opada pusta, ba nawet da się kiprować do dołu wajhą rozdzielacza ale słychać, że pompę to chyba boli.

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Przyczepa z Selltechu - moja opinia

Post autor: maciek8791 » 24 mar 2021, 17:12

TooSlow pisze: 23 mar 2021, 22:39 No no, ale o kamerze cofania to kolega nie wspomniał :)

Gratuluję zakupu, oby służyła.

Powiedz tylko, czy ta tandemowa to jest dwutonowa przyczepka czy mówisz o jednotonowej, ale dwuosiówce?

Pytam, bo będę szedł na zakupy w przyszłym miesiącu - w tym już nie mogę, limit wyczerpany, żona zabroniła :D
Słuchaj ja oglądałem tą tandemową co opyla traktormix.

https://traktomix.pl/przyczepa-z-oswiet ... na-os.html

Ona ma nawet 2,5T. Kosztuje ok. 6400 + dowóz. Ta jak pisałem nie ma znaczącej różnicy w rozmiarach (ok 35 cm to mało) Mnie nie podeszła , wyglądała jak tandeta trochę na żywo, jakaś rdza na tym itd. Masz mocniejszą maszynę niż ja, więc może to ma sens, ja stwierdziłem, że do mojego traktora ta z selltechu będzie optymalna. Zależy też, co masz zamiar wozić, dla mnie aż tak duży tonaż nie miał znaczenia, zwłaszcza w obliczu innych zalet tej mniejszej przyczepki.

pozdrawiam Maciek

ODPOWIEDZ