Czy oracie przed wejściem glebogryzarki separacyjnej?

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Czy oracie przed wejściem glebogryzarki separacyjnej?

Post autor: maciek8791 » 31 lip 2020, 10:09

Witam, mam pytanie jak powyżej, może któryś z kolegów podpowie, bo nie ukrywam że dopiero zaczynam przygodę z traktorem. Jedzie do mnie dzisiaj moja separacyjna, ale zastanawiam się jak ona da radę w razie większych kamieni. Czy ma sens przed wejściem z separacyjną na jakiś nieznany ugór, aby wszystko zaorać? Czy po orce od razu wchodzić z separacyjną, czy może wcześniej zabronować i dopiero separacyjna?

pozdrawiam - Maciek

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Czy oracie przed wejściem glebogryzarki separacyjnej?

Post autor: TooSlow » 01 sie 2020, 22:55

Jeśli będziesz orał, a potem broną, to na cholerę Ci separacyjna?

Ogólnie jeśli będą większe kamienie, to lipa - tylko nerwy i zdrowie stracisz na walkę z zablokowanymi kamieniami.

Separacyjna powinna być do zrobienia nowego trawnika w miejsce starego trawnika, a nie starej trawy, pod którą nie wiesz co jest.

Przerabiałem temat i separacyjna to słaby pomysł na kamienie.

zwirek
Posty: 45
Rejestracja: 02 maja 2019, 19:54

Re: Czy oracie przed wejściem glebogryzarki separacyjnej?

Post autor: zwirek » 02 sie 2020, 16:28

Nieznany ugor jak zaorasz to tylko rajki z darnia jak w ziemiakach porobisz i slabo pozniej separacyjna w to, nikt nie zapłaci za oranie, bronowanie i pozniej jeszcze za separacyjna bo jak usłyszą kwotę to zrezygnuja, a plug i tak zbytnio ci kamieni nie wyjmie tylko obróci i tak, jedynie odrazu separacyjna i wolniutko do przodu i uważać na wszystko

Awatar użytkownika
Waldi
Posty: 54
Rejestracja: 23 sty 2017, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy oracie przed wejściem glebogryzarki separacyjnej?

Post autor: Waldi » 04 sie 2020, 21:47

Uprawiam ziemię pod warzywa,separacyjnej używam jak po orce i bronowaniu mam grudy.Separacyjna rozbije je jak chyba nic innego.
druga opcja -adaptacja nieużytku:najpierw bijakowa (koszenie praktycznie do gołej ziemi) potem separacyjna.
Separacyjna nie radzi sobie jeśli zielsko jest zbyt wysokie 20-25 cm i więcej.

ODPOWIEDZ