kubota b2231

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

kubota b2231

Post autor: maciek8791 » 25 lip 2020, 23:22

Witam, w końcu maszyna dotarła do mnie i zrobiłem już pierwsze 6 motogodzin.
Początkowo chciałem kupić yanamara 424, ostatecznie wybrałem kubotę, ale yanmara bym nie lekceważył - jest to bardzo fajna maszyna z cichym silnikiem i super dopracowaną kwestią ładowacza.

Wracając do kuboty - Zdecydowałem się na wersję z kabiną i klimą, żeby uniezależnić się od upałów i nie dać się zeżreć owadom - nie wiem jak u Was, ale w moich stronach szczególnie bliżej granicy działki jest sporo komarów i meszek. No i lubię jak mi coś gra.

Obrazek


Dodatkowo traktor posiada krokodyla. Przyznam się szczerze, że mimo obejrzenia kilku filmików z obsługi koparko ładowerek, nabieranie krokodylem z góry piasku idzie mi średnio, ale dzisiaj skutecznie wyrwałem nim małe drzewo - bardzo fajne doświadczenie ;)

Obrazek


Ogólnie traktor będzie mi służył do roboty typu - koszenie / odśnieżanie terenu wokół budynków ale także do zakładania trawników bo czasem coś tam budujemy i chce to sam robić a nie zlecać komuś no i wreszcie do wspomagania prac ogrodniczych z żoną. Szczerze mówiąc na początku chciałem, żeby w późniejszym etapie też pracownik tym jeździł ale po tym jak zobaczyłem , jakie to jest fajne to jednak nie, wszystko sam będę robił. :lol: Poniżej fotka po zakonczeniu pierwszego równania terenu.

Obrazek


Do tego mam wokół domu masę prawdziwego ugoru - chwasty wyższe ode mnie, kamory, nierówny teren itd. i chciałem to zamienić w równy trawnik. Sam jestem ciekawy jak mi pójdzie, bo to mój pierwszy traktor w życiu :D . Jedyne co mnie na razie niepokoi to brak stabilności traktora przy załadowanej łyżce. Oczywiście wiozę nisko nigdy wysoko ale mimo wszystko nawet mała dziura i cała kabina giba się na lewo i prawo - zastanawiam się czy opony nie są za małe, lub czy można dołożyć balast do nich albo dystanse. Dealer mówi, że dystansów nie ma do tego modelu i że opony są właściwe... Na razie mam plan żeby zapiąć pudło do równania z tyłu (260kg) może to pomoże - zobaczymy.

Bradomsko

Re: kubota b2231

Post autor: Bradomsko » 26 lip 2020, 09:24

Siemanko, no maszyna fajna, z doświadczenia powiem że pracując z turem najlepiej zapinac coś z tyłu zawsze lepsza rownowaga, a szkoda położyć taki sprzęt zwłaszcza z kabiną;))

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: kubota b2231

Post autor: TadeuszB » 26 lip 2020, 10:26

Dołożyć coś na TUZ i wozić nisko. Całkiem nie wyeliminujesz gibania na boki bo i szerokość mała i rozstaw osi niewielki.

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: kubota b2231

Post autor: wojtis1990 » 26 lip 2020, 10:28

Fajny sprzęt. Tydzień dwa i się nauczysz z zamkniętymi oczami obsługiwać.
Zrób sobie wodny albo betonowy obciążnik na tył i będzie dobrze.

Awatar użytkownika
sparrow
Posty: 36
Rejestracja: 10 kwie 2018, 09:13
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: kubota b2231

Post autor: sparrow » 30 lip 2020, 12:26

He he ;-)

ja chciałem kupić Kubotę, a wziąłem Yanmara SA 424.
Sprzęt porównywalny, mój ma trochę większe koła Twój za to 3 biegi.

Bezwględnie wozić z tyłu balast przy pracy ładowaczem!
Ja dość długo zwlekałem, a niedawno trafiłem w necie na "Ramkę wideł do tylnego zawieszenia 3 punktowego traktora kat 1 i 2"
Tak więc mam i przeciwwagę i możliwość podnoszenia z tyłu na widłach ciężaru ~900 kg.
Dodatkowo zamontowałem hydrauliczne górne cięgło, co upraszcza poziomowanie wideł.

pozdrawiam,
Zbyszek
YANMAR SA424+kosiarka miedzyosiowa+ładowacz YL210+GEO EFGC 125+Pług 2-skibowy U 173+brony 2 polowe+glebogryzarka Shibaura 140cm

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: kubota b2231

Post autor: Luzak » 30 lip 2020, 16:47

Gratulacje. Sprzęt fajny. Gdy kupowałem 3 lata temu moją 2420 to testowałem z kabiną - środek ciężkości znacznie wyżej i dlatego mniej stabilny jest. Wziąłem bez kabiny i narazie nie żałuję. Też mam ładowacz, ale MX. Jak nisko łyżka to ok, ale wyżej to już trzeba uważać jak jechać. Planuję kupić skrzynię na tył aby wrzucać obciążenie.

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: kubota b2231

Post autor: maciek8791 » 30 lip 2020, 22:47

sparrow pisze: 30 lip 2020, 12:26 He he ;-)

ja chciałem kupić Kubotę, a wziąłem Yanmara SA 424.
Sprzęt porównywalny, mój ma trochę większe koła Twój za to 3 biegi.
To co mi się podobało w 424 to praca z ładowaczem - takie szczegóły jak podłokietnik i w ogóle sama praca łychą - widać, że oni są specjalistami od kopania:) No i wygląd 424 jest super.
Bezwględnie wozić z tyłu balast przy pracy ładowaczem!
Ja dość długo zwlekałem, a niedawno trafiłem w necie na "Ramkę wideł do tylnego zawieszenia 3 punktowego traktora kat 1 i 2"
Tak więc mam i przeciwwagę i możliwość podnoszenia z tyłu na widłach ciężaru ~900 kg.
Dodatkowo zamontowałem hydrauliczne górne cięgło, co upraszcza poziomowanie wideł.
Chyba lepiej zrobiłeś niż ja, bo ja dokupiłem ramkę z widłami na przód. No i bez sensu, bo za dużo nie podniosę - Twoja opcja lepsza. Też myślę o tym cięgle hydraulicznym, mogę spytać kto Ci to robił i jakie koszta?

pozdrawiam Maciek

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: kubota b2231

Post autor: TooSlow » 30 lip 2020, 22:51

Na allegro gotowe zestawy do dostania za 500 złotych - siłownik z zamkiem i dwa przewody. Fajna sprawa. Ciągle mi szkoda kasy na to :)

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: kubota b2231

Post autor: maciek8791 » 30 lip 2020, 22:53

Luzak pisze: 30 lip 2020, 16:47 Gratulacje. Sprzęt fajny. Gdy kupowałem 3 lata temu moją 2420 to testowałem z kabiną - środek ciężkości znacznie wyżej i dlatego mniej stabilny jest. Wziąłem bez kabiny i narazie nie żałuję. Też mam ładowacz, ale MX. Jak nisko łyżka to ok, ale wyżej to już trzeba uważać jak jechać. Planuję kupić skrzynię na tył aby wrzucać obciążenie.
Nie wiedziałem, że kabina może negatywnie wpłynąć na stabilność. To co mnie tylko dziwi to odpowiedź dealera kuboty, że nie ma ani dystansów ani balastu do opon do tego modelu. Na zagranicznym forum pytałem to mi napisali, że do KAŻDEJ opony można dołożyć balast. Co do MX to ma on ponoć ten plus, że można dobrać większe opony do traktora, przy tym fabrycznym dealer ograniczył mi mocno wybór.

Ogólnie dzisiaj jeździłem i nauczyłem się brać przeszkody ze skosa - tak jak lepiej idzie niż jak przejeżdżam na wprost. Mam już 12MH nie wiedziałem, że to tak szybko idzie, w tym tempie to zaraz będzie 1 przegląd. Pozdrawiam Maciek

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: kubota b2231

Post autor: maciek8791 » 30 lip 2020, 23:02

TooSlow pisze: 30 lip 2020, 22:51 Na allegro gotowe zestawy do dostania za 500 złotych - siłownik z zamkiem i dwa przewody. Fajna sprawa. Ciągle mi szkoda kasy na to :)
Przy niektórych implementach moim zdaniem to ma duże znaczenie, no bo wyglada na to, że to decyduje pod jakim kątem ustawiasz maszynę, tak jak np. to pudło.

https://www.youtube.com/watch?v=wYXcMN7tBjQ&t=546s

ODPOWIEDZ