Ustawianie pługa do orki

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Ustawianie pługa do orki

Post autor: Miecho » 02 mar 2020, 20:33

Zwracam się do doświadczonych użytkowników o wszelkie porady jak prawidłowo ustawić pług 2 skibowy.
Tylko fachowe nazewnictwo, bez lokalnego slangu ;) żeby przyszli użytkownicy mogli z tego skorzystać
Mile widziane linki do artykułów, filmiki oraz grafiki :D
Zakupiłem pług U 032/1 2x0,20m od Namysło i o ile jakoś mi szło z Unia Grudziądz tutaj jest masakra, przede wszystkim ściąga mi traktor w kierunku pierwszej skiby
Albo orka zaczyna się prawidłowo, a po chwili druga skiba wychodzi z ziemi (na luzie pług w zdłuż w poziomie), jak ją dam bardziej na sztorc to znowu pierwsza po chwili wyłazi.

https://www.youtube.com/watch?v=x2GXiidmxes - coś w tym rodzaju

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Ustawianie pługa do orki

Post autor: Gelo » 03 mar 2020, 11:13

Zakupiłem pług U 032/1 2x0,20m od Namysło i o ile jakoś mi szło z Unia Grudziądz tutaj jest masakra, przede wszystkim ściąga mi traktor w kierunku pierwszej skiby
Albo orka zaczyna się prawidłowo, a po chwili druga skiba wychodzi z ziemi (na luzie pług w zdłuż w poziomie), jak ją dam bardziej na sztorc to znowu pierwsza po chwili wyłazi.
Poszukaj, jest post w którym opisuje ustawienie pługów. ''Wyskakiwanie pługów'' może być zależne od samych lemieszy oraz twardości ziemi. W którym miejscu masz koło podporowe, przód czy tył? Jeśli ściąga traktor to regulujesz na łańcuchach, ale ściąganie może być związane brakiem dociążenia traktora. I jeszcze jedno. Pług w miejscu mocowania łącznika powinien mieć 2 otwory. Jeden transportowy okrągły a drugi ''pływający''. Orasz na pływającym.
Branson 4020

Awatar użytkownika
sig
Posty: 75
Rejestracja: 16 sie 2019, 17:04
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Ustawianie pługa do orki

Post autor: sig » 03 mar 2020, 14:24

Gelo pisze: 03 mar 2020, 11:13 Pług w miejscu mocowania łącznika powinien mieć 2 otwory. Jeden transportowy okrągły a drugi ''pływający''. Orasz na pływającym.
Gelo, masz moze zdjecie jak ten plywajacy otwor wyglada? Ktory to jest plywajacy a ktlry transportowy?
Pokrzywowy farmer

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Ustawianie pługa do orki

Post autor: Miecho » 03 mar 2020, 17:10

Otwór mam jeden, ale jak wypoziomować pług wzdłużnie jak jest wahliwy montaż?
Pług przyszedł całkiem rozmontowany, koło zamontowałem na wysokości pierwszej słupicy, nie mam noża.
Nie wiem czy to ma znaczenie - mam 2 płozy z taką jakby "piętką", na pierwszej robocie uszkodziłem słupicę, firma wymieniła mi ją w ramach gwarancji, dosłali drugą taka jak mam z tyłu
Obrazek

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Ustawianie pługa do orki

Post autor: Gelo » 03 mar 2020, 19:48

Otwór mam jeden, ale jak wypoziomować pług wzdłużnie jak jest wahliwy montaż?
Skoro masz jeden otwór to masz problem z głowy. Koło daj nabliżej 2-giej słupicy tak jak to jest w grudziąckich. Dlatego że przód trzymasz na podnośniku a tył się spiera o koło i jest stabilniej. Piętka jest ok a noża mieć nie musisz, stosuje się go do rozcinania darni.
Branson 4020

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Ustawianie pługa do orki

Post autor: TadeuszB » 03 mar 2020, 20:20

Miechu na wsi masz działkę? Według mnie z pługiem lub mocowaniem jest nie tak.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Ustawianie pługa do orki

Post autor: k_sit » 03 mar 2020, 20:51

Miecho wzdłuż regulujesz łącznikiem górnym w poprzek na ramieniu. Szerokość skiby drugiej wykorbieniem . Szer pierwszej przesunięciem w poprzek mocowania. Opisałem to może znajdę link

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Ustawianie pługa do orki

Post autor: lewan24pl » 03 mar 2020, 22:47

Też mam taki pług jak ty tylko trzy skiby i powiem że też mam trochę trudności z jego ustawieniem ale nie jest źle ale problem jest to że przednia skiba za głęboko tylna za płytko i muszę w tedy mocno rozkręcić cięgno i jest w ok powiedzmy
Ale sam specem nie jestem w ustawianiu :?
A więc tak tu na zdjęciu co wiem to korba nr.1 służy do ustawiania pierwszej skiby i gdy ja kręcimy w jedną albo druga stronę to nam się przesuwa w lewo albo prawo (dwie czerwone strzałki )a nr.2 nie mam pojęcia :lol: :lol: :lol: ale chętnie się dowiem dokładnie o co chodzi bo niby że do jakiegoś wykorbienia ale po co na co to służy?
Obrazek
Fajnie by było jak ktoś by to mądrze wytłumaczył bo z pewnością ty ja i inni byśmy z chęcią więcej się dowiedzieli jak to ustawic dobrze
Bo u mnie znów problem z pierwszą skibą nie ustawie jej przy kole jak ma być bo brakuje mi z 10 cm i nie mogę już bardziej przesunąć w prawo do koła
Także może ci coś pomogłem chociaż z tą nr.1 wajchą :D
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Ustawianie pługa do orki

Post autor: k_sit » 03 mar 2020, 23:17

2 do regulacja drugiej skiby.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Ustawianie pługa do orki

Post autor: lewan24pl » 03 mar 2020, 23:24

No tak ale jak to się ma w praniu bo nie rozumiem jak to działa druga skiba się przechyla przesuwa ???
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

ODPOWIEDZ