Hinomoto N200- blokada pedału sprzęgła

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Hinomoto N200- blokada pedału sprzęgła

Post autor: Mandrol » 18 lut 2020, 12:00

Panowie, nie znalazłem takiego tematu, nie znam się więc postanowiłem napisać i zapytać czy dobrze robię.
Otóż moje Hinomoto jest wyposażone w haczyk blokady pedału sprzęgła. Pamiętam, że przy odbiorze traktorka poinstruowano mnie, że na czas zimowy najlepiej zablokować pedał zgodnie z pomarańczową naklejką po lewej stronie tabliczki znamionowej i tak też właśnie robię. Co prawda traktorek stoi w ogrzewanym garażu w czasie mojej nieobecności ale stosuję się do tej zasady pomimo dodatniej temperatury wewnątrz.
Spotkaliście się z takim rozwiązaniem? Po co się to robi?
Obrazek Obrazek
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: Hinomoto N200- blokada pedału sprzęgła

Post autor: hazi_k » 18 lut 2020, 12:44

Ja u siebie w traktorku też mam taki patent z blokadą pedału sprzęgła. Haczyk blokuje pedał w połowie jego zakresu pracy. Z tego co pamiętam to chodzi o odsunięcie tarczy sprzęgłowej od koła zamachowego aby nie doszło do "sklejenia" się sprzęgła. Jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie bardziej doświadczonych kolegów.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Hinomoto N200- blokada pedału sprzęgła

Post autor: yanmarf17d » 18 lut 2020, 13:55

To jest także rodzaj zabezpieczenia przy uruchamianiu traktorka.
W moim żeby uruchomić traktor trzeba wcisnąć pedał sprzęgła. Czasem jest to pomocne, bo blokada sprzęgła pozwala na uruchomienie maszyny bez konieczności włażenia na traktor za każdym razem. Po wciśnięciu sprzęgła do oporu blokada odskakuje i pedał jest wolny.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Hinomoto N200- blokada pedału sprzęgła

Post autor: lewan24pl » 18 lut 2020, 14:52

Gdzieś kiedyś słyszałem,przeczytałem nie pamiętam dokładnie ale było właśnie coś wspomniane o tym że powinno się tak robić gdy pozostawiamy traktorek na dłuższy czas postoju bo chodzi właśnie o tarcze sprzęgła
I chyba w większości japońcòw trzeba wcisnąć sprzęgło żeby odpalić takie zabezpieczenie mają żeby na biegu nie odpalić
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Hinomoto N200- blokada pedału sprzęgła

Post autor: marekspectra » 18 lut 2020, 18:06

Japończycy wysłali pierwsza serię małej kubotki do USA. Od razu stały się mega hitem, wiadomo, mają te swoje rancza i podjazdy. Traktorki najczęściej służyły jako kosiarki, z kilku miesięcznym okresem bezczynności. Po jakimś czasie pojawiły się reklamację na sklejone sprzęgło. Tak się działo po dłuższych przestojach. Prostym rozwiązaniem okazał się haczyk i 3 zdana w instrukcji obsługi. Ja odradzam jego stosowanie. Przez tyle lat nigdy nie skleiło mi się sprzęgło. A pozostawianie na zimę naciągniętej sprężyny sprzęgła - jej nie służy.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ