Ogłoszenie testowe o nowościach. Więcej informacji wkrótce.

Witam.

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Mati23
Posty: 5
Rejestracja: 02 cze 2019, 12:10

Witam.

Post autor: Mati23 » 06 sty 2020, 15:43

Witam wszystkich i proszę o pomoc.
Jestem z pomorza i szukam traktorka na działkę 2 ha. Na początku chciałbym żeby mi pomógł przy pracach budowlanych i brukarskich, oraz przy zakładaniu ogrodu. Później głównie będę kosił trawę i do lasku po drzewo itp. Budżet to około 15tys., napęd 4x4.
Pytanie tylko co lepsze, japonskie, chińskie, czy tz4k-14. Z góry dziękuję za opinię i wszelką pomoc.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Witam.

Post autor: lewan24pl » 06 sty 2020, 15:54

Chińskie to są dobre ale zupki
Japońskie spoko czeskie nie wypowiem się bo nigdy nie miałem styczności
A oglądałeś już japońskie coś ci wpadło w oko Marka model czy dopiero zgłębiasz temat mini traktorów
Ostatnio zmieniony 06 sty 2020, 16:23 przez lewan24pl, łącznie zmieniany 1 raz.
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

marcin.ch
Posty: 226
Rejestracja: 13 mar 2016, 06:52

Re: Witam.

Post autor: marcin.ch » 06 sty 2020, 16:16

A skąd jesteś dokladnie?

Mati23
Posty: 5
Rejestracja: 02 cze 2019, 12:10

Re: Witam.

Post autor: Mati23 » 06 sty 2020, 16:27

Oglądałem małe kuboty i janmary, ale w takiej cenie to mogę liczyć na 13 -15 konną dwucylindrowe. Nie wiem czy to nie za mało. Chciałbym się dowiedzieć, czy taka kubota jest mocniejsza, wygodniejsza od tz4k-14. Jestem z okolic Sierakowic.

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Witam.

Post autor: TadeuszB » 06 sty 2020, 16:27

:D Siemanko.

Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: Witam.

Post autor: Dj Snake » 06 sty 2020, 16:41

Siemanko, sam pracuję w tej samej branży, choć układanie kostki nie jest główną dziedziną to jednak kilkaset metrów rocznie kładę. Do pomocy w takich pracach wiadomo, że najlepsza jest koparko ładowarka. Po pierwsze jednak, kosztuje dużo pieniędzy, zarówno zakup jak i utrzymanie. Po drugie, bardzo często nie mieści się tam gdzie potrzebujemy ułożyć kostkę. Po trzecie robi dość duży bałagan na podwórku poprzez swoja masę. Po czwarte, jest trudna w transporcie na większe odległości, lub do szybkich przerzutów z miejsca w miejsce.

Dlatego sam kupiłem sobię Kubotę L1-205 do prac typu korytowanie, nawożenie i rozciąganie wstępne podsypki. Myślę też o użyciu glebogryzarki do mieszania podsypki piaskowo cementowej ;) Mój traktorek waży około 1300 kg z ładowaczem i ma szerokość 125 cm. Przy pracach ziemnych dość dobrze daje sobie radę, moc 20KM w zupełności wystarcza do np. wywożenia ziemi po korytowaniu na przyczepce, ładunek około 2 ton. Wydaje mi się, że powinieneś celować w traktorki 16-20 koni i nie ten tzw. średni gabaryt, gdyż małe mogą okazać się za lekkie i często stwierdzisz że manewrowanie i kombinowanie żeby wjechać traktorkiem tylko po to, by zabrać taczkę ziemi na łyżkę będzie średnio opłacalne...

Ja zdecydowanie polecałbym japońca. Co do marki ma to niewielkie znaczenie, wszystkie chyba bez wyjątku są solidnymi sprzętami a awarie zdarzają się wszędzie. Fajnie gdyby miał rewers, znacznie przyspiesza to cykle podjeżdżania i cofania. Do pracy przy brukarstwie na pewno tur i/lub skrzynia transportowa na tył - przywiezie i rozgarnie ziemię, kostkę itp.
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 692
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Witam.

Post autor: wojtis1990 » 06 sty 2020, 18:48

Mamy i TZ4K14 i Mitsubishi 16km. Ciężko je trochę porównać bo to różne epoki i konstrukcje. Wszystko zależy od tego jakie dokładnie ma robić zadania. Np. uciąg wg mnie lepszy ma TZ ale to chyba dla tego że więcej waży. Ma rewers i co najciekawsze prędkość WOM zależną albo od silnika albo ze skrzyni biegów. Mitsubishi natomiast jest łatwiejszy w operowaniu, cichszy i po prostu ładniejszy bo nowszy. TZ tańszy w utrzymaniu i eksploatacji, prosty w naprawach, minimum elementów do zepsucia, dostęp do wszystkiego prawie na wierzchu, dobra dostępność i cena części. Dwa też nie są nam potrzebne i TZ będę sprzedawał. Jak do kostki i ogrodu to tur na pewno będzie niezastąpiony.

Mati23
Posty: 5
Rejestracja: 02 cze 2019, 12:10

Re: Witam.

Post autor: Mati23 » 06 sty 2020, 19:33

Kostkę chce ułożyć tylko wokół swojego domu i ewentualnie rekreacyjnie. Nie zamierzam traktorka używać zarobkowo, tylko do pomocy na moim "ranczo" :D .

marcin.ch
Posty: 226
Rejestracja: 13 mar 2016, 06:52

Re: Witam.

Post autor: marcin.ch » 06 sty 2020, 19:45

Ja mam kubote gb-13 3 cyl, waga chyba 520kg sam traktorek, tylko do swojego użytku wokół domu i uważam że w zupełności wystarczy do tego. Jednak na 2 ha jeśli chcesz to uprawiać to chyba mało. Mam to koło przywidza jakbyś chciał poogladać

Adamo70
Posty: 21
Rejestracja: 29 wrz 2019, 08:48

Re: Witam.

Post autor: Adamo70 » 13 sty 2020, 10:26

Cześć. No właśnie ,na 2ha to już jest trochę roboty. Z Japońcami nie miałem doczynienia, ale z samej definicji, są solidne. Ja mam Tz-tkę, b. dobry sprzęt, ale czy wystarczy na Twój areał? Jakiś czas temu kumpel kupił w Kartuzach, lub w okolicy, właśnie Tz-tkę, chyba od handlarza. Jest jeszcze ten w Somoninie czy Egiertowie,ale on to chyba tylko japońce ma?Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ