Hinomoto N200- mały remoncik silnika i pompy hydraulicznej

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Hinomoto N200- mały remoncik silnika i pompy hydraulicznej

Post autor: Mandrol » 25 lis 2021, 09:15

Tadeusz, serio? Wyobrażasz sobie sytuację, że przyjeżdżasz oglądnąć mój traktorek i po odpaleniu silnik chodzi ładnie i rytmicznie ale coś rzęzi, z rury leci niebieski dym i TUR dźwiga w takim tempie, że kawę można spokojnie wypić zanim go dźwignie do samej góry. Wmawiam Ci, że TTTM. Kupujesz a po tygodniu albo dwóch wracasz z pismem od adwokata, oskarżasz mnie o oszustwo i żądasz zwrotu pieniędzy, poniesionych kosztów transportu i zadośćuczynienia za stracone w tym czasie zlecenia. Godzisz się na takie coś? Ja nie! To nie w moim stylu żeby wystawiać go do sprzedaży jako sprawny, kiedy on do końca sprawnym nie jest. W takim stanie jak jest teraz to go sprzedam ale dużo poniżej tego, czego bym oczekiwał. Poza tym wiem co mam i do czego jest ten traktorek zdolny więc wolę wydać te kilka tysięcy złotych i mieć go dalej w swojej stajni, do której niedługo mam nadzieję dołączy nowszy sprzęt. Po tym sezonie widzę, że nie można bazować na jednym traktorku bo jak coś walnie to wtedy leżę ze zleceniami, z którymi i tak miałem ciężko Hinkiem się wyrobić. Do choinek i ewentualnych kuligów wykorzystam nowszy sprzęt a w tym samym czasie w ciepłym pomieszczeniu budynku gospodarczego zapoda się remoncik (jeśli będzie grubo to wtedy nazwę to remontem 8-) )

Konrad, Ty za dużo myślisz :lol: Ze mnie taki mechanik, że gdybym rozkręcił moje N200 to by może i pół N189 powstało dodatkowo :lol: Może do Świąt Wielkanocnych bym się wyrobił 8-) Zlecam robotę gościowi, który z traktorami ma do czynienia przez ostatnie ćwierć wieku i który już niejeden raz udowodnił, że zna się na rzeczy.
Będę informował na bieżąco dla potomnych ;)
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Hinomoto N200- mały remoncik silnika i pompy hydraulicznej

Post autor: Mandrol » 16 lut 2022, 22:14

Temat remonciku anulowany 8-)
Za radą mojego mechanika zlałem ze skrzyni to, co miało być olejem a okazało się mieszaniną wody i oleju :( Przypomniało mi się, że ostatni raz wymieniałem olej podczas naprawy hamulcy a było to pod koniec 2019 roku :o Tak więc filtry wymienione, nowy Agro Utto 10W30 zalany i wszystko chodzi jak ta lala ;)

Remoncik silnika też anulowałem bo ten mój traktorek to jest okaz zdrowia. Ostatnio nie ma lekko podczas zwózki drewna i naprawdę daje radę- viewtopic.php?f=62&p=34341#p34341

Przy okazji dowiedziałem się z tabliczki w traktorku jaki mam typ silnika ;) Wychodzi na to, że to nie Toyosha CD100 zasugerowana przez kolegę @ferszta ale chyba CD110 ;)
Obrazek
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Hinomoto N200- mały remoncik silnika i pompy hydraulicznej

Post autor: TadeuszB » 17 lut 2022, 16:38

Jak nie Toyosha to oczywiście że nie sprzedawaj.

ODPOWIEDZ