Co dzisiaj robiłem... :)

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Luzak » 26 lip 2020, 13:54

R1200RT ale poprzednio miałem Vulcana Nomada 1600 😀

KarolHako
Posty: 13
Rejestracja: 14 sty 2020, 02:02

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: KarolHako » 28 lip 2020, 20:05

Test nowego nabytku :D Rębak Demarol R12
Obrazek

Hako 2700D, Hako 1800D, Hako 2250DA :) 2x gutbrod 1010, T25, Gt124(RS09), Steyr A180, Szczotka, Glebogryzarka, rozsiewacz, opryskiwacz 400l, 2x kosiarka czołowa, 8x przyczepka, paleciak, pług do śniegu 2m

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: wojtis1990 » 28 lip 2020, 22:38

Dla mnie taki rębak jak dla siebie na opał to nieporozumienie. Robi sieczkę której ni jak potem wysuszyć. Do lasu, do zarządu dróg żeby zmielić i zostawić tak, ale do palenia nie. Dymi się, śmierdzi grzybem i nie wysycha. Wolę rębak na 4 noże, on ładnie tnie na patyczki długości pudełka zapałek. A sam film bardzo ładny. Widać jak traktorek przydaje się przy każdym zadaniu. Tak trzymaj. A i ta skrzynia wydaje się być ciekawa. Tam jest jakiś wywrot hydrauliczny ? Jaka to konstrukcja, masz jakieś zdjęcia ?

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: wojtis1990 » 30 lip 2020, 08:51

Ja wczoraj zaliczyłem lekką wtopę. Równałem sobie ziemię przy rowie głębokim na 2 metry i trochę za blisko podjechałem, zaczęło mnie zsuwać. Na szczęście miałem jak i czym się wyciągnąć.

Obrazek
Obrazek

KarolHako
Posty: 13
Rejestracja: 14 sty 2020, 02:02

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: KarolHako » 03 sie 2020, 11:36

wojtis1990 pisze: 28 lip 2020, 22:38 Dla mnie taki rębak jak dla siebie na opał to nieporozumienie. Robi sieczkę której ni jak potem wysuszyć. Do lasu, do zarządu dróg żeby zmielić i zostawić tak, ale do palenia nie. Dymi się, śmierdzi grzybem i nie wysycha. Wolę rębak na 4 noże, on ładnie tnie na patyczki długości pudełka zapałek. A sam film bardzo ładny. Widać jak traktorek przydaje się przy każdym zadaniu. Tak trzymaj. A i ta skrzynia wydaje się być ciekawa. Tam jest jakiś wywrot hydrauliczny ? Jaka to konstrukcja, masz jakieś zdjęcia ?
Opis i zdjęcia skrzyni https://www.malytraktor.pl/forum/viewto ... =43&t=2768
Hako 2700D, Hako 1800D, Hako 2250DA :) 2x gutbrod 1010, T25, Gt124(RS09), Steyr A180, Szczotka, Glebogryzarka, rozsiewacz, opryskiwacz 400l, 2x kosiarka czołowa, 8x przyczepka, paleciak, pług do śniegu 2m

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: maciek8791 » 09 sie 2020, 12:15

Obrazek

Ja wczoraj dołączyłem do grona użytkowników separacyjnej. Efekt jest bardzo fajny, po pierwszej robocie gwarantowany pełny banan na gębie operatora :) Traktor radzi sobie bardzo dobrze, myślałem, że będę musiał zapiąć tempomat i pełzać ale okazuje się, że daje rade bez tempomatu. Tylko jak teren się zmienia na wyższy i sprzęt wchodzi za głęboko to zaczynają mi spadać obroty, wtedy ją minimalnie podnoszę i jest git.

Obrazek


Obrazek

Jak chyba każdy trafiłem też na niespodzianki, ale z tego co patrzyłem, w żaden sposób nie uszkodziło to noży glebogryzarki. Mam wrażnie że przy naprawde dużym kamieniu noże pogną się bardzo szybko ... Trochę też jest zonk że jak kończysz pasek i wyłączasz tozostaje Ci taki rowek, chyba trzeba turem podjechać i podsypać, ale ogólnie sprzęt robi super robotę :)

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Mandrol » 09 sie 2020, 19:12

Mandrol pisze: 30 paź 2019, 18:25 "Przygotówka" pod wiosenne sianie trawy u mojego kolegi. Przejechane wszerz i wzdłuż ;)
Obrazek Obrazek
Nie było czasu wcześniej to teraz się pochwalę moim pierwszym trawnikiem za "kasę" ;) Trochę się opóźniło bo w tej okolicy miałem zrobić 2 trawniki więc chciałem upiec 2 pieczenie na jednym ogniu ale niestety się nie udało bo drugi znajomy nie był gotowy jeszcze z ogrodzeniem :(
Jak przysłowie mówi "Kto rano wstaje temu Pan Bóg daje" więc wcześnie rano wyjazd w kierunku znajomego- ok. 8km do przejechania moim zestawem ;)
Obrazek Obrazek

Szybki rozładunek i bierzemy się do roboty ;)
Obrazek Obrazek Obrazek

Po glebce równanie terenu równiarką z bronami, akceptacja ze strony klienta ;) , wałowanie, sianie Watersavera, rozsypanie YaraMila, znowu bronowanie zamiast grabienia :? i znowu wałowanie.
Obrazek Obrazek

Kończymy ok. 20:00, w domu jestem koło 21:00 zmęczony i zadowolony z całego dnia, że wszystko sprawnie poszło i teraz czekać aż trawa wzejdzie. Znajomy włącza zraszacze (instalacja była powodem opóźnienia rozpoczęcia prac w maju) ale pogoda dopisuje i zraszacze nie mają zbytnio co robić ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Oczywiście kolega opryskał wszystko Fernando po wzroście trawy i systematycznie kosi, aż chyba za dużo moim zdaniem. Wczoraj dostałem aktualne fotki- chyba fajnie się prezentuje po prawie 10 tygodniach od momentu siewu?
Obrazek Obrazek

Jeszcze drugi trawnik na mojej dzielni, którego robiłem na raty z powodu czerwcowych ulew :o
Obrazek

W końcu "okienko pogodowe" i 4 lipca walka na całego 8-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I od razu ulewy więc trawa miała idealne warunki do wschowu ;)
Obrazek Obrazek

Po wczorajszym pierwszym koszeniu na jakieś 6cm i 5 tygodniach od siania trawnik wygląda chyba fajnie...
Obrazek Obrazek Obrazek

Oczywiście są miejsca do poprawy ale myślę, ze trawa się zagęści sama a jak nie to jest jeszcze pół worka na dosiewki 8-)

Kurde, zastanawiam się czy wziąć się za to pół- czy też full-profesjonalnie czy jednak zostać przy hobbystycznym podejściu do zakładania trawników. Sprzęt powiedzmy że jest, chęci są, wiedza też tylko brak doświadczenia bo co to jest 5 trawników zrobionych w życiu? Orzech do zgryzienia całkiem spory :(
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: yanmarf17d » 09 sie 2020, 21:30

Niektórzy zabierają się za takie usługi nie mając pojęcia, jak trawa rośnie ( :D zielonym do góry) Za Tobą pięć zielonych trawników i jeśli do tej pory nikt nie straszył Cię sądami :lol:, to bierz kolejne zlecenia. Jestem na Tak!
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: maciek8791 » 09 sie 2020, 22:40

A ja mam pytanie, czy nie łatwiej byłoby wykonać Tobie tą robotę separacyjną? Rozumiem, że chodzi o kwestię równania ziemi, tak?
pozdrawiam Maciek

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Co dzisiaj robiłem... :)

Post autor: Luzak » 10 sie 2020, 16:32

maciek8791 pisze: 09 sie 2020, 22:40 A ja mam pytanie, czy nie łatwiej byłoby wykonać Tobie tą robotę separacyjną? Rozumiem, że chodzi o kwestię równania ziemi, tak?
pozdrawiam Maciek
Myślę, że aby coś robić separacyjną to trzeba ją mieć. A Mandrol raczej ma sprzęt, który wykorzystuje nie tylko do trawników. Ja mam podobnie - mam pług, glebkę i inne i tym w razie potrzeby robię trawnik. A że nie zajmuję się zawodowo trawnikami to separacyjnej nie kupię. Więc radzimy sobie tradycyjnie.

ODPOWIEDZ