Cena usługi.

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 690
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Cena usługi.

Post autor: wojtis1990 » 18 maja 2020, 21:34

A jakie są teraz ceny za kultywatorowanie, bronowanie i ogólnie równanie działki. Szykuje mi się mała robótka. Wyrównanie działki po budowie domu. Z grubsza koparka wyrównała, trzeba to doprowadzić do ładu. Nigdy nie byłem na tego typu robocie i nie mam zielonego pojęcia co człowiekowi powiedzieć. On ma mnie zgarnąć lawetą z traktorkiem, kultywatorem, bronami i niwelatorem do siebie i odwieźć. U siebie to wiadomo robi się inaczej i tak jak sie chce, a u obcego to sam nie wiem co zastanę i ile wołać. 100 zł za mth będzie dobrze ?

Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: Cena usługi.

Post autor: Dj Snake » 18 maja 2020, 21:36

Ja za usługi liczę po 100 zł za godzinę pracy, nie za MTH, myślę że to ok cena.
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Cena usługi.

Post autor: Adam bez ziemi » 19 maja 2020, 14:05

Dawno mnie korciło źeby Wam coś poradzić w tym temacie bo przez niewiedzę tracicie panowie sporo kasy a Wasza usługa jest wyceniona od czapy. Na pozór 100 złotych to moźe i duźo ale zwaźcie źe nasze traktory nie są w cenie spadła, części w razie awarii teź kosztują do tego nie samym traktorem da się cokolwiek zrobić. Niwelator typu krata da się ulepic samemu ale glebka czy chociażby noźe do niej czy wałek Wom zrobi się na drutach. Na przedwiośniu DJ Snake opisywał wycenę swojej usługi, juź wtedy pomyślałem jak daleki jest to od realiów jakie niesie czasem życie, Napewno noźe od glebki japońskiej są sporo tańsze jednak cena usługi musi zawierać wszystkie składowe tzn. koszt eksploatacji, amortyzację sprzętu, paliwo i inne płyny eksploatacyjne nasz czas, opłaty związane z prowadzeniem działalności. Wiedza moźe być gratis ale zysk ma być z pracy Twojej i sprzętu. Szereg prac ziemnych były opisane w starych taryfikatorach budowlanych, można też zobaczyć jak wyceniają firmy ogrodnicze te usługi. Taka pobierzna ocena prac przypomina mi działalność kółek rolniczych, bynajmniej u mnie źadne nie przetrwały. Jeśli masz zlecenie na likwidację starego trawnika, dowiedz się jak wykonać w tym miejscu nowy trawnik, czego potrzebujesz i ile dostaniesz za 1 ar a nie za godzinę pracy glebką czy innym narzędziem. Za rzetelną prace osiągniesz fajny efekt finansowy a wycena za niską moźe szybko się zemścić. W moim regionie chcąc aktywować ludzi bezrobotnych dano im kilkanaście do 20 paru tysięcy aby mogli załoźyć działalność. Wielu z nich rzuciło się na zakupy sprzętu marketowego rodem z CRP, czytaj Chin, nałapało zleceń, ku uciesze klientów za bardzo niskich stawkach a źycie zweryfikowało słuszność decyzji. Awarie sprzętu szybko zweryfikowało ich jakość a ilością usług nie dało się nadrobić byle jak i byle czym. Miejcie zawsze na pierwszym miejscu rodzinę bo to że usłyszysz dobre słowo od klienta to nie wystarczy źeby można było ją wykarmić. Poddaję pod rozwagę przed kaźdą wyceną prac, owszem w kaźdym rejonie jest inaczej ale usługa nie moźe być dambingowa

Awatar użytkownika
wpwaldek
Posty: 22
Rejestracja: 11 maja 2020, 13:13
Lokalizacja: Marcówka Małopolska

Re: Cena usługi.

Post autor: wpwaldek » 19 maja 2020, 19:33

Kurcze, ja w ogóle nie w temacie , ale kolega dobrze gada...
Yanmar F215, przyczepka kiper 200*150, kosiarka bijak EFGC sanko 125

Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: Cena usługi.

Post autor: Dj Snake » 19 maja 2020, 21:32

Fajnie, tylko ile wg Ciebie byłoby wporządku brać? 200 zł za godzinę pracy, czy za glebogryzarkę 2 zł za m2 jak widzę w ogłoszeniach? A co mają powiedzieć Ci na koparko ładowarkach typu JCB 4CX co biorą 120 za godzinę bez faktury a sama koparka kosztuje 500 tysi? Ja patrzę na to ile biorą na rynku inni świadczący usługi sprzętem i jak Ursus C-360 z gleboryzarką robi robotę 3 razy szybciej ode mnie a bierze 120 za godzinę to ciężki mi jest brać 150 bo robię japończykiem ;)
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Cena usługi.

Post autor: lewan24pl » 19 maja 2020, 21:38

Zgadzam się i myślę za stówke za godzinę to spoko
Unie podobnie za koparko ładowarkę od 100 do 150 zł za godzinę pracy biorą
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Cena usługi.

Post autor: Adam bez ziemi » 20 maja 2020, 22:56

Panowie, w dalszym ciągu upieram się abyście przeczytali ze zrozumieniem to co napisałem wcześniej. Na godziny to się bierze pokój tylko co na to nasze kobiety, dobra a teraz poważnie. Jeśli ktoś ma traktor typu JCB czy Caterpilar warty 500 tyś nie bawi się w wynajem na godziny, no chyba ze jest zupełnym ignorantem ekonomicznym lub desperatem. Mam wielu kumpli z takim sprzętem zresztą często współpracujemy przy plantowaniu większych pow. czy wykopach. Wystarczy źe zapytasz ile potrzeba oleju aby zrobić wymianę oleju lub ile kosztują opony do nich. Nawet do głowy nie przyszło by się ścigać z moim maluszkiem ale źaden nie podbierze mi wykonania trawnika, wręcz odwrotnie mam od nich wiele kontaktów i zleceń. Snake podałem Ci skąd możesz czerpać wiedzę na temat wyceny prac. Jednemu z kolegów poradziłem aby zaprosił profesjonalnych ogrodników w swoim rejonie i poprosił o wycenę, Szczęka mu spadła jak mu wyliczył ile to kosztuje. Ma do skończenia u siebie i zlecenie u 2 sąsiadów a dzięki temu wie jak to wycenić u nich. Na koniec jedno małe wyliczenie, załóżmy źe tydzień od poniedziałku do piątku po 8 godz i 100 za godz. daje to 4 tys brutto to ja dziękuję, wolę wycenę wg kalkulacji lub umowę o dzieło i często bywa tak ze jednej soboty załatwiam to co innym potrzeba 40 godzin

Panda
Posty: 37
Rejestracja: 25 lut 2020, 22:11

Re: Cena usługi.

Post autor: Panda » 21 maja 2020, 00:54

Adam bez ziemi pisze: 20 maja 2020, 22:56 Panowie, w dalszym ciągu upieram się abyście przeczytali ze zrozumieniem to co napisałem wcześniej. Na godziny to się bierze pokój tylko co na to nasze kobiety, dobra a teraz poważnie. Jeśli ktoś ma traktor typu JCB czy Caterpilar warty 500 tyś nie bawi się w wynajem na godziny, no chyba ze jest zupełnym ignorantem ekonomicznym lub desperatem. Mam wielu kumpli z takim sprzętem zresztą często współpracujemy przy plantowaniu większych pow. czy wykopach. Wystarczy źe zapytasz ile potrzeba oleju aby zrobić wymianę oleju lub ile kosztują opony do nich. Nawet do głowy nie przyszło by się ścigać z moim maluszkiem ale źaden nie podbierze mi wykonania trawnika, wręcz odwrotnie mam od nich wiele kontaktów i zleceń. Snake podałem Ci skąd możesz czerpać wiedzę na temat wyceny prac. Jednemu z kolegów poradziłem aby zaprosił profesjonalnych ogrodników w swoim rejonie i poprosił o wycenę, Szczęka mu spadła jak mu wyliczył ile to kosztuje. Ma do skończenia u siebie i zlecenie u 2 sąsiadów a dzięki temu wie jak to wycenić u nich. Na koniec jedno małe wyliczenie, załóżmy źe tydzień od poniedziałku do piątku po 8 godz i 100 za godz. daje to 4 tys brutto to ja dziękuję, wolę wycenę wg kalkulacji lub umowę o dzieło i często bywa tak ze jednej soboty załatwiam to co innym potrzeba 40 godzin
coś w tym jest;)
ostatnio znajomy się skarżył, że jak to jest , że za skoszenie działki 10ar jeden mu krzyknął 700zl a drugi 300 i jeszcze mówił ze może być taniej;)

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Cena usługi.

Post autor: lewan24pl » 21 maja 2020, 08:26

Jakoś większość maszyn płaci się za h na dobę albo od h i nawet na biorąc koparko ładowarkę z innego miasta 45km odemnie i duża firma sprzęt wymienia co 4-5 lat na nowy i ładuje 130zl za h
Kolega ma nowy kombajn 800tys coś takiego i co 300zlbza hektar bierze i kiedy się zwróci ?
Także nie rozumiem bo krzykniesz np.200zl za godzinę pracy np z kosiarką to kto ci to zapłaci
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Cena usługi.

Post autor: Mandrol » 23 maja 2020, 21:39

Adam ma rację i zgadzam się z nim całkowicie.
Przywołanym w jego poście gościem jestem ja. Jako, że miałem zrobić 2 trawniki moim znajomym to postanowiłem sprawdzić ceny okolicznych trzech firm reklamujących się na olx. Jako przykład do wyceny dałem mój teren ok. 0,5ha. Przyjechał gość z pierwszej najbardziej profesjonalnej wg mnie firmy- wycenił na 8zł/m2. Stargowałem na 6zł/m2 pod warunkiem, że nie będzie dużych kamieni, z którą separacyjna nie da sobie rady. Jeśli takowe będą i będzie tego sporo to cena wchodzi na poziom 7zł/m2. Ilość pracy wyliczona na 3-4 dni robocze. Całość wyszłaby 5000m2 x 7zł= 35 000zł!
Drugi gość przyjechał, pomlaskał i po tygodniu zadzwonił, że on to za 15 tyś. zł zrobi w tydzień.
Trzeci gość przez telefon stwierdził, że swoim jednorożcem za 3zł/m2 to opierdzieli. Nie chciałem mu mówić, że nie chcę, żeby mi 2 tygodnie walczył na mojej farmie :lol:
W międzyczasie przyjechał do mnie pracownik tego znajomego do czyszczenia rekuperatora i GWC. Wyciągnął wymiennik, popsikał jakimś czymś (pewnie woda z mydłem :lol: ), założył z powrotem i za 2h czystej roboty skasował 660zł! Przed zimą przyjechał uzupełnić glikol w PC i GWC- normalnie skasowałby mnie 250zł netto ale akurat kilka dni wcześniej byłem u niego zmielić glebką teren pod przyszły trawnik to nic nie wziął ale ja spędziłem u niego 4,5h ciągłej pracy + 2h dojazdu...
Dlaczego mielibyśmy kasować tak mało za usługę skoro firmy kasują tyle kasy i mają zawalone terminy non stop? Znajomy, któremu zrobię ten trawnik też rozeznał sprawę zanim odezwał się do mnie bo przyszły do niego oferty za 10zł/m2 a gdyby chciał trawę z rolki to mu zaśpiewano 20zł/m2. 30 000zł za trawnik? Powiedział, że nie da tyle i wziął jednorożca na jeden dzień i miał dość bo zrobił z nim może 100m2 a ręce to mu d00pą wylazły po kilku godzinach. Poprosił mnie ale liczy się z tym, że jednak skasuję swoje bo i traktor i glebka i równiarka i walec i brony się zużywają a i dojechać trzeba. Pewnie spędzę tam cały dzień, może półtorej i skasuję go lajtowo (30-40% ceny za trawę z wysiewu) ale i tak będzie zadowolony bo i tak będzie do przodu. Mam nadzieję, że on też skasuje mnie następnym razem też lajtowo mając w pamięci zaoszczędzone pieniążki z wynajęcia mnie a nie firmy, która mu przygotowała ofertę na te 30 000 zł.
Tak więc trzeba się cenić i mieć w głowie to, co Adam napisał. Jeśli ktoś robi to po godzinach to niech sobie daje stawki hobbystyczne ale jeśli to jedyne zajęcie to trzeba mieć na uwadze przede wszystkim swoją rodzinę, że nie wspomnę o US, ZUS, które upomną się co miesiąc o swoje...
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

ODPOWIEDZ