Jaki kupić traktorek?

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: yanmarf17d » 10 kwie 2020, 15:44

Ja mam traktor całkowicie mechaniczny. Zero elektronicznych dodatków sterowania tuzem. Nie brakuje mi tego.
Brakuje mi wspomagania kierownicy i pewnie następny musi być ze wspomaganiem. Gabaryty mi odpowiadają ,chociaż czasem mocy by się przydało. Większe rzeczy robimy ciapkiem, a w ogródkach przydomowych- warzywnikach i na winnicy mój jest niezastąpiony.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Edek
Posty: 55
Rejestracja: 30 lis 2014, 15:03

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Edek » 13 kwie 2020, 15:00

Dołożę swoje 3 grosze do pytania jaki kupić. Niektórzy sprzedawcy podają "3 prędkości wałka PTO" ale nie podają jakie. Kupujący powie pewnie standardowe. Gdy moja kosiarka (GEO120) bardzo marnie kosiła mimo ostrzenia noży zastosowałem rozwiązanie sposób kolegi RAV. Było trochę lepiej, ale... Wtedy zwróciłem uwagę na informacje jakie pojawiały się na forum nt. obrotów wałka. Najniższe były 540 obr/min. A u mnie na tabliczce 484 i pewnie tu jest pies pogrzebany. Te kilkadziesiąt obrotów zwiększone przez przekładnię kosiarki to może być to czego brakuje do ostrego cięcia trawy. Więc rada dla kupujących: zwracać uwagę także na ten szczegół.

Awatar użytkownika
Feston
Posty: 17
Rejestracja: 09 kwie 2020, 12:04

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Feston » 15 kwie 2020, 09:10

Co do zakupu traktorka, to zrobiłem małe rozeznanie...zwyczajnie zadzwoniłem do firm, które pracują glebogryzarką separacyjną i poprosiłem o pomoc przy zakupie. Jeden miły Pan powiedział mi, że zakupił rok temu Yanmara starszego, ma 16koni i że w zupełności wystarcza, tylko uprzedził mnie o zakupie sprzęgła ciernego do agregatu (w swojej obecnej maszynie też takie mam, więc znaleźliśmy wspólny język). Ostrzegł mnie przed Iseki sial (słaba skrzynia), kuboty (niektóre modele mają chłodnice za silnikiem i lubią się przegrzewać).
Traktorków na rynku jest ogrom, lecz w promieniu 100 km ode mnie żadnego :) na początku maja, wybiorę się do Somonina w pomorskim, czy ktoś tam był i może coś powiedzieć o tym sprzedawcy?
Yanmar F180 glebogryzarka separacyjna SB-105; kultywator 125 cm 7 zębów

kemustek
Posty: 54
Rejestracja: 01 kwie 2020, 18:36
Lokalizacja: Banino, Pomorskie

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: kemustek » 15 kwie 2020, 10:43

Feston pisze: 15 kwie 2020, 09:10 Traktorków na rynku jest ogrom, lecz w promieniu 100 km ode mnie żadnego :) na początku maja, wybiorę się do Somonina w pomorskim, czy ktoś tam był i może coś powiedzieć o tym sprzedawcy?
Ja mam od Panów z Somonina. Nie powiem jak to zwykle bywa przed kupnem kontakt lepszy niż po. Ale ogólnie zastrzeżeń nie mam. Jestem zadowolony.
Iseki Landhope TU200F

Awatar użytkownika
Feston
Posty: 17
Rejestracja: 09 kwie 2020, 12:04

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Feston » 15 kwie 2020, 12:15

Ja mam do nich "tylko" 130 km, zależy mi na pomocy przy doborze wałka ze sprzęgłem ciernym, zakupem i pomocą w ustawieniu glebogryzarki separacyjnej itp. czyli lepiej to wszystko załatwić przed? :D bo po może być już różnie? :P
Yanmar F180 glebogryzarka separacyjna SB-105; kultywator 125 cm 7 zębów

kemustek
Posty: 54
Rejestracja: 01 kwie 2020, 18:36
Lokalizacja: Banino, Pomorskie

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: kemustek » 15 kwie 2020, 12:33

Feston pisze: 15 kwie 2020, 12:15 Ja mam do nich "tylko" 130 km, zależy mi na pomocy przy doborze wałka ze sprzęgłem ciernym, zakupem i pomocą w ustawieniu glebogryzarki separacyjnej itp. czyli lepiej to wszystko załatwić przed? :D bo po może być już różnie? :P
Ja mam 20 km :)
Przy kupnie wytłumaczył co do czego. Gdzie olej itp. Oczywiście ja sobie nie zapisałem, a przy późniejszych zapytaniach nie otrzymałem już odpowiedzi. Z telefonu ciężko mi się pisze. Coś więcej wstukam w klawiaturę wieczorem z domu :)
Iseki Landhope TU200F

Awatar użytkownika
wpwaldek
Posty: 22
Rejestracja: 11 maja 2020, 13:13
Lokalizacja: Marcówka Małopolska

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: wpwaldek » 08 cze 2020, 07:21

Kurcze, fajna chyba okazja się trafia. https://www.otomoto.pl/oferta/yanmar-fx ... D8cb0.html?. Tyle samo dałem prawie za ,,goły" traktorek. A tu i przyczepka, kabina , dodatkowa hydraulika i plug z przodu, ech szkoda że dopiero teraz to ogłoszenie....
Yanmar F215, przyczepka kiper 200*150, kosiarka bijak EFGC sanko 125

Awatar użytkownika
maciek8791
Posty: 147
Rejestracja: 16 kwie 2019, 00:36

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: maciek8791 » 08 cze 2020, 21:40

Dzień dobry,

Sytuacja jest taka, że chcę kupić traktorek i najbardziej podobają mi się john deery z silnikami yanmara.
Inny traktor nie wchodzi w grę, mam dwóch synów małych którzy grają w Farming Simulator i to nasza wspólna decyzja ;)
Mam juz upatrzony jeden, ale jak się okazało ,jest to traktor z niemiec i sprzedające chce albo umowę kupna sprzedaży i rejestrację na wolnobiezny (traktorek ma ponad 20 KM) albo "faktura z niemieckiej firmy" i rejestracja. Trochę mi się to nie podoba bo dużo się mówi o problemach z autami które były w ten sposób kupione - są problemy z ubezpieczalniami (nie wypłacane odszkodowania bo ubezpieczalnie mają wglądy w poprzednich właścicieli) , są problemy p.t. "kto zapłacil akcyzę - przestępstwo karno skarbowe" itd. Oczywiście są to problemy dla sam. osobowych, nie wiem jak z traktorkami, czy w ogóle jest tam też akcyza itd. Co o tym sądzicie? Bo trochę nie wiem co robić ; Czy faktycznie rejstracja na wolnobiezny takiego traktora z kabiną itd. jest bezproblemowa? Dodam, że nie zależy mi specjalnie na jeżdżeniu po drogach.

Mam jeszcze jedno pytanie - przepraszam, jeśli to banalne pytanie ale przesiadam się ze zwykłej kosiarki, nie miałem nigdy ciągnika. Czy dobrze rozumiem, że do koszenia codziennego trawnika, powinienem nabyć nie bijakową kosiarkę która "mieli" wszystko tylko taką pielęgnacyjną z 3 nożami? Co wtedy ze skoszoną trawą -czy później trzeba to zbierać, czy to na tyle zostanie zmulczowane, że się to zostawia? Na codzień zasuwam takim mcullohem z koszem który wszystko zbiera do kosza.

Ostatnie pytanie dotyczy tura. Do codziennych prac ogrodniczych wydaje się świetny, ale zastanawiam się czy nie wystarczy jakiś tylny ładowacz - bo wydaje mi się, że tur może ograniczać manewrowanie między rabatami. Co o tym sądzicie? Będę wdzięczny za każdą opinie.

pozdrawiam Maciek

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: wojtis1990 » 09 cze 2020, 08:21

Jeżeli chodzi o efektywność koszenia to tak, najlepiej sprawdza się pielęgnacyjna. To czy zbierzesz to co skosisz czy zostawisz to w sumie zależy od ciebie.
A tutaj poczytasz wszystko o kosiarkach:
https://www.malytraktor.pl/forum/viewforum.php?f=40
Jeżeli chodzi o tura to tak samo i z tylnym ładowaczem jedno i drugie ogranicza manewrowanie bo traktorek robi się dłuższy. Najlepiej to demontować gdy nie potrzebny. Chyba że mówimy o samej szufli na tylny tuz bez wysięgnika.

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Gelo » 09 cze 2020, 09:38

mam dwóch synów małych którzy grają w Farming Simulator
Bardzo dobra decyzja, na podstawie gry kupować traktor. Gratuluję rozwagi. :lol:
Branson 4020

ODPOWIEDZ