Jaki kupić traktorek?

Tu : jaki traktorek wybrać ?
Regulamin forum
Sposoby upraw, czyli np jak przygotować ziemie do uprawy, jak opryskiwać, jak nawozić... Ogólnie o pracy na naszych areałach. Oraz dyskusja - jaki mój pierwszy traktorek?
Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: yanmarf17d » 17 paź 2020, 20:09

Wielkości 20KM i 1000kg są optymalne i umożliwiają wykorzystanie traktorka do wszystkich prac.
Opryskiwacz 200l na traktorku 500-850 kg też będzie działał , bo TUZ spokojnie wytrzyma 500kg, ale na nierównościach traktorek może podnosić. Pewnie do opryskiwacza wystarczy jakiś 15-17KM, tylko trzeba dociążyć przód traktorka.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

adameek1232
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2020, 12:33

Zakup MiniTraktorka - trudny wybór

Post autor: adameek1232 » 02 lis 2020, 13:59

Cześć! Mam na imię Adam i podjąłem decyzje o kupnie małego traktorka! :) Naoglądałem się na YT sporo filmików i stwierdziłem, że to super sprawa! Niestety wybór odpowiedniej maszyny w moim przypadku nie jest taki łatwy ponieważ nie mam o nich zielonego pojęcia, a i moja wiedza w zakresie rolnictwa jest też dość mizerna. Za to chęci duże! :) Mam do uprawy ok 30 arów dlatego na początek chciałbym kupić Traktor z glebogryzarką i zmieścić się w kwocie 18-20 tys zł. do tego pług (to już dodatkowy koszt do tych 18-20tys), a z czasem może jakieś brony i inne akcesoria :) Troszkę poczytałem forum i chyba będę celować w markę Kubota (podobno najmniej awaryjne) lub markę Yanmar. Niestety nie wiem na jakie dokładnie modele zwrócić uwagę, ani jaka moc takiego traktorka byłaby dla mnie odpowiednia. Co do pługa nie wiem czy lepszy w moim przypadku będzie 2 skibowy, czy lepiej 1 skibowy? Kolejny problem to gdzie taki traktor kupić i jak to zrobić żeby "się nie naciąć", a kupić maszynę którą naprawdę będę mógł popracować, jak z ewentualnym serwisem - dostępem do części? Mieszkam w okolicach Koninia (woj, Wielkopolskie). Bardzo proszę o pomoc i poradę :) Pozdrawiam!

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: TadeuszB » 02 lis 2020, 16:45

:D Siemanko. Do pługa dwuskibowego powyżej 20 km. Chyba że piasek przegarniał będziesz.

jfry
Posty: 137
Rejestracja: 04 paź 2014, 21:20

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: jfry » 02 lis 2020, 21:28

Mieszka




Z tymi traktorkami jest trochę tak jak z samochodami, pewności na 100% nigdy nie ma , ale przy nich chyba tyle nie kombinują. Z dwóch nie robią jednego. Sam miałem Yanmara F 155 z 7 lat bezawaryjnie, obecnie F 235 . Jeśli chcesz służę pomocą . Mieszkam blisko , w okolicy Koła.

adameek1232
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2020, 12:33

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: adameek1232 » 08 lis 2020, 21:29

Jak się sprawdzał ten Yanmarek? Cy używałeś go do orki, albo pracy z glebogryzarką? 15km było wystarczające czy to jednak trochę za mało? Czy możesz polecić jakieś sprzedawcę takich traktorków w naszej okolicy? :)

jfry
Posty: 137
Rejestracja: 04 paź 2014, 21:20

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: jfry » 08 lis 2020, 22:16

U mnie pracują one prawie wyłącznie w namiotach foliowych.Ten mniejszy dawał radę, ale czasami miał ciężko , bo i ziemię mam dosyć ciężką.Większy nie ma właściwie z niczym problemów.Pierwszy był kupiony w Miliczu od Bosa, drugi w Kakolewie z Traktomixa. Kupowałem je do pracy więc wybierałem patrząc na stan , a nie cenę. W obu przypadkach pozostały jednak pewne niemiłe wspomnienia, bo wszystkie uzgodnienia ze sprzedawcami były ważne , jak się okazało, u nich w firmie, a nie u mnie na podwórku. "Zapomnieli" np. wymienić przednie liche opony , czy wstawić sprawny akumulator.Ale było - minęło. Jeśli chodzi o moc to zależy jaką masz ziemię.

Zbyszek T
Posty: 20
Rejestracja: 14 paź 2020, 11:40

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Zbyszek T » 09 lis 2020, 09:55

Koledzy, a doradźcie na co zwrócić uwagę przy wyborze traktorka? Jak ocenić jego stan?

Byłem, oglądałem kilka - to co zauważylem:

Opony - wiadomo, niektóre mają zużyte, popekane...

Ogniska korozji - niektóre maszyny wyglądają jakby stały 40 lat pod gołym niebem, mają sporo ognisk korozji. A są takie lekko porysowane, ale bez korozji, z ładną blachą.

Czystość - są suche egzemplarze, a są takie co mają cały przedni most, spód, silnik czarne i zalane olejem, śmierdzące wyraźnie przepracowanym olejem...

Sprawność silnika, skrzyni biegów?

Jak to ocenić? Co jest ważne?

Bradomsko

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Bradomsko » 09 lis 2020, 14:21

Opony, blacha, czystość, to już sam odpowiedziałeś, możesz odkręcić korek w zwolnicy i moście żeby zobaczyć czy jest olej i w jakim stanie,
Silnik, jak odpala na zimno, czy kopci na siwo(źle) na czarno(ok) nie kopci też ok.
Sprawność napędu ,skrzyni ,wałka pto, przejechać się włączać po kolei i sprawdzać

Zbyszek T
Posty: 20
Rejestracja: 14 paź 2020, 11:40

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Zbyszek T » 16 lis 2020, 13:28

Pojeździłem sporo ostatnio po różnych handlarzach...

Jeden niby tańszy, ale daleko. I niby ciągnik o 1-2 tyś tańszy, ale osprzęt droższy, np. używana gelbogryzarka 2 tyś...

Inny niby tańszy, ale za serwis przed zakupem trzeba doliczyć.

Tam znowu traktorki pięknie wymalowane i właściciel chwali się, że malowanie ma piekne, kosztuje go to 1400 pln za traktor... To w jakim był stanie wcześniej, że to się opłaca...

A gdzie indziej niby drożej, ale w oryginale i z gwarancją...

Z tego wszystkiego zbudował mi się cennik jaki mają wszystkie firmy handlujące tym sprzętem...

1 KM = 1 tyś. PLN - i choćy się waliło i paliło wszyscy tak samo liczą.

Odchyłki się zdarzają, +/- 1 tysiąc, czasem 2 tysiące. Ale taniej jest jak sprzet jest starszy, dojechany, w złym stanie. A jak jest "ideał" albo ma powershift to trzeba dopłacić...


Ogólnie mnie to zniechęciło, bo wyszło mi, że "wymagania minimalne" dla mnie to 16-17 KM, a lepiej 18-20 KM.
I za fajny ciągniczek trzeba dać 20 tyś. pln.

A c330, T25 - w takim samym roczniku jak powyższe - są jednak o +/- 5 tyś. tańsze....
A wcześniej myślałem, że 330 są przerwartościoweane - ale teraz widzę, że jednak 35 letnie, 16 konne japończyki za 18 tyś. są w "nierealnej" cenie... :( :( :(

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Jaki kupić traktorek?

Post autor: Gelo » 16 lis 2020, 15:39

A c330, T25 - w takim samym roczniku jak powyższe - są jednak o +/- 5 tyś. tańsze....
A wcześniej myślałem, że 330 są przerwartościoweane - ale teraz widzę, że jednak 35 letnie, 16 konne japończyki za 18 tyś. są w "nierealnej" cenie...
Porównywanie c330, T-25 do japońca to jak porównać merola do poloneza, no mniej więcej. W eksploatacji c330 bije wszystkie zachodnie, bo części są w każdej agromie, jakość części tu już gorzej. Japończyk to zupełnie inna kultura pracy, często ze wspomaganiem i przednim napędem. Ale jak się coś popsuje to naprawa sporo droższa i dostęp do części też ograniczony. Średnio tak jak liczysz wychodzi 1km- 1zł no do tego na dzień dobry serwis. To co zrobisz c330 nie zrobisz Japońcem i odwrotnie, mam na myśli gabaryty.
Jakiej mocy szukasz traktorka?
Branson 4020

ODPOWIEDZ