Kubota Saturn rama bezpieczeństwa ROPS

Regulamin forum
Modyfikacje które mogą być adoptowane do różnych modeli traktroków.
Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kubota Saturn rama bezpieczeństwa ROPS

Post autor: yanmarf17d » 25 wrz 2020, 14:48

Podoba mi się pomysł z pałąkiem wstawianym w ramę. Do tej pory były stałe albo uchylne.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kubota Saturn rama bezpieczeństwa ROPS

Post autor: TooSlow » 25 wrz 2020, 15:29

Myślałem nad uchylnym, ale chcę tym wjeżdżać do sadu pod drzewa, a tam się liczy każdy centymetr wysokości.

Zostawiłem sobie rezerwę wysokości, żeby ewentualnie to zmienić na uchył. Rama ma 95 cm wysokości. Szerokość 120 cm, więc trochę wystaje poza karoserię i o to mi chodziło.

Dziś pomalowałem podkładem, akurat zaczęło padać jak skończyłem.

I pomyśleć, że wszystko to tylko po to, żeby nie wiercić w karoserii dwóch otworów na rozdzielacz.. Bo tak na chłopski rozum, jak to przemyślałem, to działka jest na tyle płaska, że moja dziewczyna nie ma szans żeby przewrócić maszynę

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kubota Saturn rama bezpieczeństwa ROPS

Post autor: TooSlow » 07 paź 2020, 22:19

Obrazek


Obrazek


Dzisiaj pierwsze koszenie. Jak kupiłem, to od razu wziąłem się za wymiany oraz ramę i hydraulikę. Plus trochę czekania na wałek WOM i tak się zrobił koniec sezonu.



Skończone na ten rok :)


Plan na przyszły to daszek, ale jakiś lekki i na zawiasach, żeby łatwo można było zdjąć i żeby służył również za osłone przed deszczem w zimę.

Plus może w styczniu/lutym wymienię tarczę sprzęgła - sprzęgło bierze na górze. Nie wiem, czy to kwestia tarczy czy po prostu tak mają te maluchy, ale wymienię, bo mi sie będzie nudziło :D

ODPOWIEDZ