Bultra B1-17 nie pali

b17
Posty: 20
Rejestracja: 25 mar 2017, 18:41
Lokalizacja: lubelskie

Bultra B1-17 nie pali

Post autor: b17 » 04 kwie 2018, 18:02

witam szanowne grono..
ma pytanie odnośnie mej kuboty. dziś ma bultra umarla ..nie mogę jej odpalić. paliwo jest dochodzi do pomki . niby jest dobrze. krecac rozrusznikiem jak by chciała odpalić jak wylacze rozusznik to gasnie..
czy ktoś i podpowie o co chodzi .. ?????
pzdr.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Bultra B1-17 nie pali

Post autor: lewan24pl » 05 kwie 2018, 00:15

Może się zapowietrzył u mnie jak zakreciłem kranik bo opaska zaciskowa wężyka była do wymiany i zapomniałem odkręcić paliwo to strasznie długo nie mógł zapalić na rozruszniku zaskakiwał a jak przestałem kręcić to gasł i tak że dwadzieścia minut jak nie lepiej.Ale jak zaskoczył to już ok od strzała pali.Albo spróbować na zaciąg odpalić żeby rozrusznika nie spalić ciągłym kręceniem.Ja bym spróbował pociągnąć go bo objawy jak by zapowietrzony był ale to tylko moje subiekcje każda rada dobra :D Mogę się mylić powodzenia w naprawie miejmy nadziejevze to nic poważnego
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

b17
Posty: 20
Rejestracja: 25 mar 2017, 18:41
Lokalizacja: lubelskie

Re: Bultra B1-17 nie pali

Post autor: b17 » 05 kwie 2018, 16:14

Sprawdzilem wszystko i nie chce zapalić. Sluszne obawy ze można spalic rozrusznik. Jutro jak ktoś się trafi to na zaciąg się ja wezmie..
jakos bym stawial na pompe paliwa ze slabo paliwo pcha ?? hm..palila od strzala. Objawy byle takie ze potrafila zgasnąć a później odpalila po jakims czasie ..
pzdr

Awatar użytkownika
golfik-81
Posty: 74
Rejestracja: 27 kwie 2017, 07:23

Re: Bultra B1-17 nie pali

Post autor: golfik-81 » 05 kwie 2018, 17:48

Można poluzować rurki przy wtryskach i zobaczyć czy paliwo dochodzi, jak wiesz przy jakim ciśnieniu się twoje wtryski otwierają możesz zluzowała rurkę i odsunąć ja tak żeby wtrysk jakiś zastępczy o podobnym ciśnieniu przykręcić. W trakcie kręcenia powinien rozpylać paliwo jak rozpyla to powinien palić chyba ze kompresja słaba albo zawór podparty i wtedy nie może sprężyć i wytworzyć temperatury do samozaplonu a jak nie to problem po stronie pompy paliwa itp

b17
Posty: 20
Rejestracja: 25 mar 2017, 18:41
Lokalizacja: lubelskie

Re: Bultra B1-17 nie pali

Post autor: b17 » 05 kwie 2018, 19:42

witam .z pierwszego wtrysku udało się odkrecic rurke . paliwo tryskalo, ale samego wtrysku nie wykrecalem. pompa paliwa tez mysle ze ona może być przyczyna .. jak ja zweryfikować ??? tu gdzie mieszkam po pomoc daleko ,no chyba ze serwis jakiś RZESZOW?? trochę to problem ... Jest następne pytanie gdzie części do Kuboty można kupic ??
pzdr

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Bultra B1-17 nie pali

Post autor: lewan24pl » 05 kwie 2018, 21:13

Może najpierw kompresje sprawdzić bo może serce zdechło i będzie problem.Po sprawdzeniu będziesz wiedział jakie ciśnienie ma.Ja bym zaczął od pociągnięcie czy odpali bo może się porządnie zapowietrzyl.Potem jak kolega wyżej od pompy i wtrysku odkręcić przewody czy paliwo dochodzi jak dochodzi to dobrze.I sprawdzić jak zawory chodzą pod klawiaturą bo może się zawór zawiesił ja tak miałem w moto Kawasaki klx650 i za boga nie odpalił,paliwo było iskra była ciagany był i dupa :D.A wcześniej jak palił ładnie w zimne dni czy był problem.
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Bultra B1-17 nie pali

Post autor: emek650 » 05 kwie 2018, 21:31

Dmuchnij plakiem do dolotu i zakręć, jak odpali to problem z podawaniem paliwa.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Bultra B1-17 nie pali

Post autor: k_sit » 06 kwie 2018, 05:54

Witaj. Zacznij od baku może coś przytyka rurkę od paliwa i ci się przy powietrza. Sprawdź przepływ na filtrze i jego kranik odpowietrznik taki na wężyku. Zobacz czy nie podstawiła się dźwigienka STOP na pompie. I tak po kolei. Czarne cięgno pod kierownicą wyciągnięte i spróbuj kręcić powinno być słychać wtrysku i tak jak puścisz w trakcie obrotów powinien odpalić. Z plakiem jak zagada to kompresja jeszcze w miarę możliwości w przeciwnym razie to remont.

b17
Posty: 20
Rejestracja: 25 mar 2017, 18:41
Lokalizacja: lubelskie

Re: Bultra B1-17 nie pali

Post autor: b17 » 06 kwie 2018, 07:57

Zbiornik zapobiegawczo wyczyscilem. niestety nie odpalila. widać ze paliwo dochodzi bo odkrecilem rurrke do pierwszego wtrysku.. Z plakiem sproboje.. Dzwignia stop na pompie????? hm.
dzięki za porady. dziś zobaczę na zaciąg . jak nie odpali to szukam mechanika .
pozdrawiam

Awatar użytkownika
golfik-81
Posty: 74
Rejestracja: 27 kwie 2017, 07:23

Re: Bultra B1-17 nie pali

Post autor: golfik-81 » 06 kwie 2018, 10:25

Witam,
To ze dochodzi paliwo to jedno, ale nie wiadomo czy ciśnienie które wytwarza pompa jest wstanie otworzyć wtrysk, tak się będzie działo jak zapowietrzony albo pompa nie jest w stanie wytworzyć ciśnienia zdolnego otworzyć wtrysk. Spróbuj zanim będziesz go ciągał odkręć wszystkie rurki przy wtryskach kręć rozrusznikiem i jak będziesz widział ze leci nie spienione paliwo zakręcaj po kolei (nie odkręcaj do końca tylko zluzuj ze 2 - 3 obroty) chociaż będziesz miał pewność ze powietrza nie ma w rurkach, jak po zakręceniu rurek nie będzie chciał chodzic można wspomóc plakiem (tylko nie za dużo - to nie kokpit, będzie go blokować)jak to nie pomoze to wtedy na zaciąg, daj znac co i jak, na codzien ożywiam auta ale mysle ze z tym tez damy rade przecież to z nieba nie spadlo ;)

ODPOWIEDZ