Iseki TA227 LandLeader - Rav

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: Rav » 29 kwie 2014, 09:18

Już jest:)
Po przejechaniu 480km stanął na placu.
Kupiony w Kąkolewie (po przygodach z odbiorem).
Moc całe 22 rumaki.
Nie działa obrotomierz - ale mam na piśmie że doślą.
Silnik ładny nie wypracowany.
Pierwsze foto jeszcze z placu od nichObrazek

Teraz wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Do tego na razie taka kosiarka
Obrazek
bo jak wspominałem parku powierzchniowo jest najwięcej, ale będzie też dyskowa.

Co do samopoziomowania i japońskich znaczków.
Znam człowieka który siedzi w kraju kwitnącej wiśni - jak mu wyślę fotki postara się krzaczki przetłumaczyć - mam nadzieję że dowiem się przeznaczenia pokręteł.
Jak ktoś ma fotki swoich i chce znać mogę też przesłać - nie obiecuję ale może pomoże :)

Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 161
Rejestracja: 07 kwie 2014, 15:23

Re: Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: ukasso » 29 kwie 2014, 10:31

No i brawo, super maszynka! Nadal masz zamiar zakladać mu koła trawnikowe?

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: Rav » 29 kwie 2014, 10:43

Oczywiście :-) czekam z niecierpliwością na posta z informacją od Ciebie odnośnie opon i felg :-)

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: k_sit » 29 kwie 2014, 12:25

Przypadkiem byłem w Kąkolewie i widziałem jak Ci go picowali , Facet jest trochę nie poważny chciał wcisnąć mi silnik i żebym go sam poprzerabiał . Powodzenia z serwisem .

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: Rav » 29 kwie 2014, 13:27

To że jest nie poważny to ja wiem. Miał być zrobiony, zadzwonili w piątek że stoi zrobiony. W poniedziałek 8 rano jestem na miejscu a gotowy był dopiero na 13. Straciłem przez nich dniówkę dla kierowcy, łaskawie po kłótniach opuścił stówę na wałku.

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: petra » 29 kwie 2014, 18:31

Czyli następny "handlarz" z tych okolic do odstrzału!! Że też oni nadal coś sprzedają? Niestety sami ich tak sobie wychowaliśmy, szkoda gadać. Może kiedyś trafią na takiego co to "niczego się nie boją" to może ich nauczy lub załatwi w sądzie bez mydła!
Sam byłem tak naiwny i wierzyłem w to że "doślę brakujące przewody i ten spojler zaraz po przyjeździe do firmy" - czekałem dwa miechy a i tak nie wszystko przysłał.
Ale maszynka fajna i mojej córce by się bardziej podobała bo ...niebieski!!
Pozdrawiam
Petra
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: marekspectra » 30 kwie 2014, 08:08

Gratuluję zakupu ! Niebiescy rosną w siłę ! :)


Fakt , że to dosć przykre że za każdym razem, przy zakupie dochodzi do nieporozumień. Wiadomo że to nie salon nowego sprzetu, ale pewna jakość obsługi musi być zachowana.

Petra - dowodem na nieuczciwe postepowanie sprzedwacy jest wpięcie odmy do kanału ssącego. Sprzedawca zdawał sobie sprawę że dymi, czyli wymaga w takim czy innym zakresie "remontu" A przecież wg deklaracji miał być "po remoncie" !

Liczy na to, że klient albo nie zauważy bo sie nie zna, albo machnie reką, albo bedzie reklamował - to wtedy cos mu sie sciemni.

Takie postepowania sprzedawców mogą wynikać z faktu że nasz sprzet jest...nietypowy. Ze mało kto zna sie na jego obsłudze, że sami nie wiemy co dziła prawidłowo a co nie... Po prostu liczą n nieświadomość klientów.

To pomału bedzie sie zmieniać, bo w dobie internetu i skali sprzedaży traktorków, i coraz większej konkurencji ( vide Rzeszów, czy firma w której kupił Ukasso) Musi nastąpić poprawa.

Na dzien dzisiejszy nie pozostaje nic innego jak komunikacja miedzy nami użytkowanikami - wymiana informacji i doświadczeń z eksploatacji naszych traktorków i budowanie świadomosci naszych praw . Choćby w taki sposób jak to Forum.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: marekspectra » 30 kwie 2014, 08:12

Rav pisze:Oczywiście :-) czekam z niecierpliwością na posta z informacją od Ciebie odnośnie opon i felg :-)

Zachecam do podzielenia sie tematem z innymi :) Dział "Modyfikacje" czeka otworem :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: Rav » 30 kwie 2014, 08:31

ja czekam na info o oponach, bo jak wczoraj robiłem próbę koszenia, smarowanie kosiarki itp to jednak te oponki co są - niszczą trawę dosyć mocno. Fotki "krzaczków" wysłane. Czekam na tłumaczenie, mam nadzieję że uda mu się coś przetłumaczyć.
Co do serwisu w miejscu zakupu - mam nadzieję że choćby przez okres "gwarancji" nie będzie potrzebny, a potem i tak mam bliżej do Węgrowa :)

Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 161
Rejestracja: 07 kwie 2014, 15:23

Re: Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: ukasso » 30 kwie 2014, 20:09

Jeśli chodzi o oponki na trawę, to sprawa nie jest prosta, bo jest to rzecz mało spotykana na rynku. Można popytać u handlarzy traktorków, czasami coś im się trafia, wtedy miałbyś oryginalne i bez problemów. Ja ze swoimi trochę pokombinowałem. Przednie opony kupiłem na allegro w cenie 500zł za dwie nówki, tylne też allegro 400zł dwie używki w niezłym stanie. Ciężko trafić, ale bywają. Felgi przednie przerobiłem z malucha koszt 60zł za dwie poszerzone felgi robione do buggy + 100zł za toczenie i wspawanie środków z sześcioma otworami robionymi na wymiar przez tokarza. Koszty malowania pomijam. Tylne felgi to koszt koło 240 za sztukę, kupione nowe u wulkanizatora. Są to normalne polskie obręcze rolnicze do przyczep.

Teraz po kolei napiszę Ci jakie wymiary potrzebujesz i postaram się rozszyfrować oznaczenia, żebyś wiedział czego szukać. Większość wymiarów jest w calach (1cal=2,54cm)

Przód:

Felgi 7x12 (najłatwiej kupić) ale mogą być też 7x14 (trudniej o opony). Pierwsza cyfra to szerokość felgi w calach, druga wysokość w calach. Mogą być z wózka widłowego lub quada, ale będzie trzeba przerabiać otwory. Rolnicze bywają w sklepach internetowych, ale rzadko. Otwór centrujący z tego co pamiętam jest 110mm, a rozstaw śrub 145mm, ale to lepiej zmierz na Twoich felgach, bo nie pamiętam dokładnie. ET, najlepiej 0, czyli osadzenie na środku osi felgi.

Oponki do tego mogą być 23x8,5-12 lub 23x10,5-12. Pierwsza liczba oznacza średnicę opony w calach, druga szerokość opony w calach, trzecia rozmiar felgi, na której będą montowane. Te pierwsze będą o dwa cale węższe. Ja kupiłem te szersze, ale w sumie nie trzeba aż tak szerokich. Poza tym węższe są trochę tańsze. Przykładowy link do opon poniżej:

http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... zia%C5%82y

Mogą też być na felgach 14", czyli 24x8,5-14 będą mieć o 2,5cm większą średnicę, ale to nie przeszkadza, bo więcej niż to ściera się sam bieżnik. Problem będzie z zakupem tego rozmiaru, bo rzadko bywają.

Tył:

Felgi 11x16 lub 11x18 oznaczenia tak samo jak w przednich. Średnica otworu centrującego 161mm, rozstaw śrub 205mm, ET 0
Przykładowe:

http://oponyrolnicze24.pl/felgi-/1580-k ... 0x16-.html


Opony do tego będą 13,6-16, czyli szerokość 13,6", profil domyślnie 80% szerokości i średnica felgi 16" mogą być takie:

http://olx.pl/oferta/kola-kompletne-bri ... 3b27cf9e85

Bieżnik inny niż u mnie, ale są to też japońskie Bridgestone i do tego montowane oryginalnie w traktorkach Iseki. Poniżej masz przykład Kuboty na takich kołach.

Obrazek

Jeśli chodzi o felgi 18" to musisz szukać opon 12,5/80-18, czyli szerokość 12,5 cala, profil 80% i felga 18" W takich trudniej znaleźć bieżnik typowy na trawę, ale bywają takie z łagodną rzeźbą. Jeśli chodzi o przydatność opon trawnikowych, to na pewno będziesz z nich zadowolony. Nie pozostawiają na zieleni żadnego śladu nawet gdy jest dość mokro. Jak będziesz chciał rozszyfrować inne rozmiary opon to chętnie pomogę.

ODPOWIEDZ