Wyrównywarka

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Wyrównywarka

Post autor: wojtis1990 » 01 maja 2020, 18:20

Ja zrobiłem z płaskownika 50x5 i wytrzymuje i ładnie działa. Wymiar całego niwelatora to 120x85 cm. Traktorek 14 i 16 km daje radę.

Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: Wyrównywarka

Post autor: Dj Snake » 01 maja 2020, 19:36

Panda pisze: 01 maja 2020, 00:41 fakt jednostek nie napisałem. :| Traktor 15-20km
Djisnake a jak na jakieś twardej ziemi sobie Twoja radzi?
W mojej przedni płaskownik jest trochę nachylony, wydaje mi się że lepiej to się sprawdza w twardszym gruncie. Mimo wszystko bez dociążenia równiarki zapomnij i zebraniu czegokolwiek na twardym gruncie. Ja jak chce trochę drogę przerównać to wrzucam 85kg obciążenia i jest trochę lepiej
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

kemustek
Posty: 54
Rejestracja: 01 kwie 2020, 18:36
Lokalizacja: Banino, Pomorskie

Re: Wyrównywarka

Post autor: kemustek » 02 maja 2020, 14:08

Ja swoją wyrównywarkę zrobiłem o wymiarach 160x80 dla mojego traktorka o mocy 20KM.
Zewnętrzne płaskowniki 8x40, wewnętrzne 5x40.
Całość jest według mnie dość sztywna jednak nie miałem jeszcze okazji jej przetestować.

Obrazek

Mocowanie do zawieszenia trzypunktowego zrobiłem z dużo grubszych płaskowników i wyszło tak:
Obrazek
Iseki Landhope TU200F

Panda
Posty: 37
Rejestracja: 25 lut 2020, 22:11

Re: Wyrównywarka

Post autor: Panda » 08 maja 2020, 23:21

Pogoda wczoraj średnia była więc siadłem trochę na spawarce...
Po przemyśleniach i Waszych opiniach zdecydowałem się na płaskownik 50x5 , profil 50x30 noi sworznie 22mm, głównie przez to że potrzebowałem to do równania ujeżdżalni czyli luźny piasek i ew jakaś gleba po glebogryzarce.
wymiary 120x90 i tu po dzisiejszych testach wyszło że trzeba było może zrobić nieco szerszą żeby przy ciasnych nawrotach nie zostawało odbite koło na piasku :P
Jak ktoś będzie się brał za robotę to zwróćcie uwagę na wysokość sworzni żeby nie okazało się że równiarka przy najniższym położeniu podnośnika nie dolega do ziemi. U mnie na szczęście jest jeszcze regulacja ramion ale bez nich byłoby ciecie i spawanie dodatkowe :P
Ogólnie po pierwszych testach jestem zadowolony:] Teraz pewnie jakiś lakier i niech robi.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Wyrównywarka

Post autor: wojtis1990 » 09 maja 2020, 07:49

Fajnie wyszło. Dorób lemiesz z przodu, lepiej będzie się pobierała równiarka, łatwiej ma pobrać materiał,.

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Wyrównywarka

Post autor: Adam bez ziemi » 09 maja 2020, 08:09

Sezon w pełni dlatego nie mam czasu odszukać ale chyba widziałem taką przystawkę do Avanta albo Toro dingo. Prostopadłe do kierunku jazdy były wykonane z kątowniki, dość masywnych i skierowanych wierzchołki do góry. Na youtube był pokaz demo i super działało. Łatwiej przesypywało namiary materiału niwelowanego.

Awatar użytkownika
ferszta
Posty: 172
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:30

Re: Wyrównywarka

Post autor: ferszta » 10 maja 2020, 13:16

Robota dokładna - chwała wykonawcy, ale jestem sceptyczny co do zakresy zastosowania. Przy wyrównaniu rozrzuconego czarnoziemu zapewne się sprawdzi, ale trudniejszych rzeczy raczej nie podoła. Tak na prawdę to już to wymyślono w postaci włóki łąkowej, luz zupełnie zwykłej włóki z belki drewnianej lub stalowej. bardziej zaawansowane narzędzia to np https://www.facebook.com/gillmethorses/ ... 651922529/
To oczywiście wersja na bogato.....
Domyślam się ze sprzęt będzie udoskonalany na podstawie codziennych obserwacji. Powodzenia życzę.
Hinomoto

Panda
Posty: 37
Rejestracja: 25 lut 2020, 22:11

Re: Wyrównywarka

Post autor: Panda » 10 maja 2020, 23:37

ferszta pisze: 10 maja 2020, 13:16 Robota dokładna - chwała wykonawcy, ale jestem sceptyczny co do zakresy zastosowania. Przy wyrównaniu rozrzuconego czarnoziemu zapewne się sprawdzi, ale trudniejszych rzeczy raczej nie podoła. Tak na prawdę to już to wymyślono w postaci włóki łąkowej, luz zupełnie zwykłej włóki z belki drewnianej lub stalowej. bardziej zaawansowane narzędzia to np https://www.facebook.com/gillmethorses/ ... 651922529/
To oczywiście wersja na bogato.....
Domyślam się ze sprzęt będzie udoskonalany na podstawie codziennych obserwacji. Powodzenia życzę.
kurde coś ze mało neta przeszukałem albo przeoczylem inne rozwiązania :oops:
masz racje do cięższych robot czy ubitego podłoża będzie za słaba, w tym tyg mam kawałek działki przejechać glebogryzarka to sprawdzę jak się równiarka sprawdzi. Wyszła budżetowo wiec do piasku już pewnie zostanie a jak trzeba będzie coś mocniejszego to pewnie pójdzie "produkcja" na nowo od podstaw;)
a propo filmiku z linka. Super sprawa ładnie ogarnia temat :)

Awatar użytkownika
ferszta
Posty: 172
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:30

Re: Wyrównywarka

Post autor: ferszta » 11 maja 2020, 09:03

Proponuję wykorzystać tą "ramę" jako nośnik do czegoś cięższego/solidniejszego - będzie dwa w jednym. W tym roku podczepiłem bronę konną i bronowałem pastwisko. Rama była z podobnego wymiarami kształtownika - niestety pogięła się. Szyna od wąskotorówki na powierzchni po glebogryzarce zrobiła robotę pięknie, Szkoda, że ja zaczepiłem na wleczonego , a nie jako podwieszoną, bo jeszcze byłaby bardziej dokładna i wygodna w narożnikach.
Hinomoto

PawelD
Posty: 19
Rejestracja: 06 paź 2014, 18:30

Re: Wyrównywarka

Post autor: PawelD » 19 gru 2020, 15:19

Ja widząc ceny w naszych kochanych sklepach traktorkowych postanowiłem że wyspawam sobie sam, plaskowniki 280zł, wieżyczka z zaczepami ze starej szuflady do transportu, no i działa..

Obrazek

ODPOWIEDZ