Glebogryzarka Iseki RA1360

Awatar użytkownika
ferszta
Posty: 172
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:30

Re: Glebogryzarka Iseki RA1360

Post autor: ferszta » 05 sty 2021, 07:43

yanmarf17d dzięki. Sprawdzę jeszcze ile kasy będzie chciała lokalna firma typu "piaskowanie i malowanie maszyn". Może warto raz zrobić ogólne odrdzewienie.
Hinomoto

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Glebogryzarka Iseki RA1360

Post autor: Rav » 05 sty 2021, 13:00

Malować sens jest zawsze oprócz noży. Co się wytrze to się wytrze, jak wejdzie powierzchowna korozja to się też wytrze przy następnej pracy. Z piaskowaniem uważał bym tylko na zabezpieczenie uszczelnień. Ropowanie to też bardzo dobry pomysł na zabezpieczenie po sezonie.

Awatar użytkownika
ferszta
Posty: 172
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:30

Re: Glebogryzarka Iseki RA1360

Post autor: ferszta » 30 sty 2021, 12:58

Moja glebogryzarka pojechała do piaskowania. Części z olejem będą malowane natryskowo z podkładem epoksydowym , a pozostałe elementy proszkowo, też na takim podkładzie. Obawiałem się rozbierania przekładni. Firma malująca proszkowo wymagała dokładnego umycia z wszelkich pozostałości ropopochodnych (smary, oleje) - odpuściłem.
Hinomoto

Awatar użytkownika
ferszta
Posty: 172
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:30

Re: Glebogryzarka Iseki RA1360

Post autor: ferszta » 16 lut 2021, 23:28

Montaż po malowaniu wydłużył się dwukrotnie w porównaniu do rozmontowania na potrzeby malowania. Kilka informacji. Całość została wypiaskowana. Malowanie natryskowe (z podkładem epoksydowym wykonano na części z przekładniami i łożyskami. pozostałe elementy tzn wał (bez noży) wszystkie osłony, zaczep i regulacje pomalowano proszkowo. Dlaczego tak? Malowanie proszkowe wymagałoby całkowitego opróżnienia elementów z oleju (przekładnia łańcuchowa, przekładnia kątowa, obudowa wału napędzającego przekładnię łańcuchowa, dokładnego umycia, prawdopodobnie wymiany wszelkich uszczelnień (chyba ze by jakieś przetrwało demontaż) oraz demontażu wszystkich łożysk. To przerastało moje możliwości i potrzeby. Co do spostrzeżeń: dość szeroka gama gwintów i rozmiarów kluczy choć większość śrub to M10 (wał roboczy przykręcony M12). M10 odkręcałem kluczami : 13,14,15 i 17 - :lol: Spory opór stawia główna górna osłona, wykonana z podwójnej blachy, o krawędziach oddzielonych od bocznych osłon gumowymi podkładkami (pasek gumopodobnego tworzywa z otworami o dł ok 40 cm) Demontaż z pewnym trudem ale się powiódł. Zamontowanie tego ustrojstwa na powrót wymaga jednak poluzowania śrub na obudowie wału napędzającego przynajmniej z jednej strony (uwaga rozszczelnienie uszczelnienia oleju), Zwróćcie uwagę na to czy dobrze zamontowałem noże. Idea miała być taka, że skrajne noże do środka a pozostałe naprzemiennie. Teoria teorią, ale w trzech miejscach montaże dwóch noży znajdują się w jednej płaszczyźnie. Dlaczego - nie wiem! na koniec okazało się , że jednych noży mam za dużo, drugich za mało - ale tego się spodziewałem demontując je. Ciągle pozostaje nierozstrzygnięta sprawa linki od podnoszenia tylnych osłon - ułamana końcówka na styku z cięgłem (powinno dać się naprawić), Zastanawiam się czy doprowadzać to do sprawności - zważywszy że musiałbym dorobić jakieś mocowanie na błotniku ciągnika. próba pracy przed malowaniem pokazała, ze używanie tego cięgła jest być może zbędne. Co o tym sądzicie?
https://photos.app.goo.gl/Y5kY25tUYEWVQBkD6
https://photos.app.goo.gl/fttyhdE2DvDdz7858
Hinomoto

jfry
Posty: 137
Rejestracja: 04 paź 2014, 21:20

Re: Glebogryzarka Iseki RA1360

Post autor: jfry » 17 lut 2021, 08:22

Jeśli to nie jest tajne-ile to kosztowało?

Awatar użytkownika
ferszta
Posty: 172
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:30

Re: Glebogryzarka Iseki RA1360

Post autor: ferszta » 17 lut 2021, 13:37

Całość 1500 pln
efekt końcowy:
https://photos.app.goo.gl/KszM3sqq7AtbcGJz8
Hinomoto

Howk
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2021, 16:00

Re: Glebogryzarka Iseki RA1360

Post autor: Howk » 01 kwie 2021, 06:36

Witam. Może ktoś podpowie jak zawiesza się glebogryzarkę dwupunktowa iseki ra1300. Howk@wp.pl

ODPOWIEDZ