GLEBOGRYZARKI Kubota

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: GLEBOGRYZARKI Kubota

Post autor: petra » 15 wrz 2014, 16:55

Ładniutka, a jak jeszcze noże nie za bardzo wyrobione to będzie śmigać jak ta lala. Najprawdopodobniej te piny do sterowania uchylaniem tej pokrywy z pozycji operatora. Jak już się przekonałem te wszystkie bajery tylko do wykorzystania w konkretnym zestawieniu "traktor - maszyna"
Pozdr
Petra
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: GLEBOGRYZARKI Kubota

Post autor: amigorm1976 » 15 wrz 2014, 21:14

Po podpięciu wtyczki do traktorka można elektronicznie ustawiać głębokość pracy glebogryzarki o ile oczywiście traktor jest do tego przystosowany. Opisał to kolega w dziale kubota bulltra elektroniczne sterowanie tuz.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: GLEBOGRYZARKI Kubota

Post autor: k_sit » 15 wrz 2014, 22:48

W twojej wersji to nic nie posterujesz to potencjometr do regulacji wysokości położenia.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: GLEBOGRYZARKI Kubota

Post autor: marekspectra » 16 wrz 2014, 08:53

Moja Kubotka w akcji...

Zdjęta warstwa darni przy pomocy pługa - bardzo precyzyjnie . Zebranie darni i jej wywóz ładowaczem. Pas czarnej ziemi przeorałem pługiem na ok 20-25cm. A na to glebogryzarka i film z tej akcji..
Predkosć minimalna, bo zależało mi na jakosci pracy nie na czasie.



http://youtu.be/_DZvKFfGwts
...i teraz zadowolona moja Pani Małżonka może sadzić maliny :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: GLEBOGRYZARKI Kubota

Post autor: marekspectra » 04 mar 2015, 16:15

Zamawówiłem noże do swojej Kuboty a dokładnie do glebogryzarki RS 1351.

Po jednym skrajnym L i P
Po cztery zwykłe też Lewe i Prawe

W sumie 10 szt.

Obrazek

Zobaczymy jakiej jakosci są to wyroby. Ponoć bezposredni import z Japonii. Ale cena 16zł /sztuka... hmmm... chyba że 30zł - wołane przez importerów to "cena z "ICH" marżą :)

ogłoszenie:

http://olx.pl/oferta/noz-glebogryzarki- ... cb8525e72c

strona internetowa :

http://mini-traktory.pl/
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

jfry
Posty: 137
Rejestracja: 04 paź 2014, 21:20

Re: GLEBOGRYZARKI Kubota

Post autor: jfry » 04 mar 2015, 21:07

Marku-czy mógłbyś, będąc kiedyś w w Rzeszowie,stwierdzić jakoś, czy te ich noże do glebogryzarek to rzeczywiście oryginały japońskie? .Kiedyś wstawiłem jeden brakujący nóż ,a cała reszta była jak nowa jeszcze z farbą.Po pięciu latach z tego jednego został pionowy kikut ,a reszta jeszcze niczego sobie.Jakość materiału nieporównywalna.Pozdrawiam .

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: GLEBOGRYZARKI Kubota

Post autor: Miecho » 04 mar 2015, 21:16

Mi jak szukałem maszyny, w 2 punktach, powiedzieli, że lepiej wyszukać mniejszą oryginalną, ale z dobrymi nożami.
W Polsce nikt niema dostępu do nowych oryginalnych japońskich noży, wszyscy co maja nowe to są chińczyki które się gną ścierają i łamią.

jfry
Posty: 137
Rejestracja: 04 paź 2014, 21:20

Re: GLEBOGRYZARKI Kubota

Post autor: jfry » 04 mar 2015, 21:38

W Rzeszowie reklamują ,że niby oryginalne i malowane jakoś inaczej niż cała reszta.No i cena najwyższa ale to akurat nie argument.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: GLEBOGRYZARKI Kubota

Post autor: marekspectra » 10 mar 2015, 11:07

Przyszły mi te 'chinskie" :

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tak wygladają te z Rzeszowa :

Obrazek

Obrazek

Cecha nabita jest zgodna z cechą na moim starym nożu

Obrazek

Choć na glebie która jest w komplecie z Kubota noże wygladają nieco inaczej i mają taką ceche :

Obrazek

Podsumowując:

Te "chinskie" noże kształtem wyglądają podobnie jak oryginały. Ale wydają sie być grubsze i cięższe od "niebieskich" Niebieskie "Japońskie" wykonane są tak jakby odkuwka była poddana obróbce mechanicznej, mają idealny kształt, równomierną grubość, gładką i równą powierzchnię. Wydają sie być lżejsze, ale nie ważyłem ,więc nie mam pewnosci.

Chinskie to towar bez cechy poza napisem SIEPAK - generalnie to zwykła odkuwka z matrycy ze śladami zgorzeliny, bez jakiejkolwiek obróbki mechanicznej.

Za 10 szt czyli jeden skrajny i 4 zwykłe na lewą strone i taka sama ilość na prawą zapłaciłem 170 zł - z przesyłką.

W Rzeszowie musiałbym zapłacić 300zł

Dlaczego wybrałem chinskie? dlatego, że glebogryzarki używam niezmiernie rzadko , i liczę że o ile sie nie pogną i nie połamią - powinny mi wystarczyć na długo.

Gdyby jednak Glebogryzarka miała być używana częsciej to absolutnie bym sie nie zastanawiał i wybrał oryginały.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

jfry
Posty: 137
Rejestracja: 04 paź 2014, 21:20

Re: GLEBOGRYZARKI Kubota

Post autor: jfry » 10 mar 2015, 20:36

Dzięki za wyczerpujące informacje.Za rok trzeba będzie sprawić cały komplet-będzie bolało.

ODPOWIEDZ