Pług jednoskibowy obrotowy Lemken z 1968r

Awatar użytkownika
sig
Posty: 75
Rejestracja: 16 sie 2019, 17:04
Lokalizacja: Zawiercie

Pług jednoskibowy obrotowy Lemken z 1968r

Post autor: sig » 05 gru 2019, 21:36

No i stało się, szukałem, szukałem i znalazłem.
W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować kolegom którym trułem w prywatnych wiadomościach z prośbami o powierzchowną ocenę tego sprzętu.
Pług kupowałem w „ciemno„ przez olx z drugiego końca Polski.
Dziekuję: TadeuszB , Gelo , piotrbpm , lewan24pl

Od 2 dni stoi w garażu i straszy swoim wyglądem ten oto nabytek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Od firmy Lemken dostałem informacje że pług pochodzi z 68 roku jest serii Rubin i dostałem schemat w pdf’ie z czesciami. (Jestem pod wrazeniem obsługi klienta tej firmy)

Narazie stoi w garażu rozpołowiony - bo w ten sposób zmieścił się na jednej palecie i czeka na montaż.
Pierwszą rzeczą o której myślę to przerobić mocowanie w pługu na kat1 (czy tokarka da radę?)
będzie można podnieść to na tuz i skręcić bo żelastwo za ciężkie na mnie jednego.
Na wiosnę po orce poplonu (Jeśli mój yanmar af28 da sobie z tym rade) pójdzie do wypiaskowania i mam taką nadzieję że czas pozwoli na odświeżenie tej maszyny.

Co myślicie?
Pokrzywowy farmer

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Pług jednoskibowy obrotowy Lemken z 1968r

Post autor: TadeuszB » 05 gru 2019, 22:50

Wykręć belkę i wież do ślusarza jednego i drugiego, co powiedzą.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Pług jednoskibowy obrotowy Lemken z 1968r

Post autor: marekspectra » 06 gru 2019, 14:24

Af będzie fruwał z tym pługiem. Chyba że masz ił na cegłę, a nie ziemie :) Powiem tak, chce zrobić dokładnie to samo co TY. Po tym suchym roku, po raz pierwszy nie udało mi sie zorać swojego ogródka. Po prostu dwu skibowy nie dał rady. Na szczęście nie próbowałem na silę, tylko poprosiłem sąsiada, a ten c330 umęczył mi ogródek. Ale efekt dobry, za kazdym razem jak patrze na ogród z okna, nie wk... sie że orka zmechacona. Dlatego szukam dużego ale jednoskibowego. Tak jak Twój byłby idealny.
Oczywiście na wiosnę widzę tu relacje /filmik, jak zestaw pracuje :)

PS

Jaki rzad kasy trzeba przygotować na taki/podobny pług ?
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
sig
Posty: 75
Rejestracja: 16 sie 2019, 17:04
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Pług jednoskibowy obrotowy Lemken z 1968r

Post autor: sig » 06 gru 2019, 15:52

Ten kosztował cale 800pln + przesylka paletowa i tu w sumie wplacilem o 50pln za malo - bo przesylka miala byc tansza, ale sprzedajacy stwierdził że jest ok.
Do niedawna na olx na sprzedaż byl duży pług obrotowy jednoskibowy hert za 1200, ale wygladal na ciezszy - sprzedajacy powiedzial ze ma 25 konna kubotke i ten plug byl dla niej za ciezki. Ogloszenie nie jest juz aktualne ale osoba wystawiajaca przebywa w tej chwili w szpitalu i do konca nie wie czy plug zostal sprzedany czy tylko ogloszenie wygaslo (jak cos mam na niego namiary).
Co jeszcze ... jak masz znajomych co przejezdzaja przez Belgie to tu mam namiary na conajmniej kilka jednoskibowych obrotowych w cenach od 80€.
Jak cos to daj znac na priv podam linki, a jak chcialbys zeby Ci go ktos sprowadzil to mam namiary na osobe ktora zjezdza na swieta do Polski z Belgii i oferowala podjecie sie sprowadzenia ktoregos z tych pługów.

Filmik oczywiscie bedzie - w przyszlym roku czeka mnie orka poplonow co kilka miesiecy :-D

Od naszego forumowicza Gelo dostałem info ze w tym plugu jest specjalne ramię do orania od miedzy/granicy, niestety jeszcze nie testowałem tego. Ktoś ma coś podobnego albo używał kiedyś czegoś takiego albo widział kogoś kto używał?
Pokrzywowy farmer

Awatar użytkownika
sig
Posty: 75
Rejestracja: 16 sie 2019, 17:04
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Pług jednoskibowy obrotowy Lemken z 1968r

Post autor: sig » 02 sty 2020, 16:30

Troszke czasu mi brakowało na złożenie tego maleństwa ale w końcu się udało
(ciężkie to cholerstwo) Traktorek z pługiem prezentuje się tak:
Obrazek
Teraz tylko pozostało w jakieś obciążniki traktorek doposażyć i wiosną będzie nauka orki.
Pokrzywowy farmer

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Pług jednoskibowy obrotowy Lemken z 1968r

Post autor: k_sit » 02 sty 2020, 20:29

Tak BYK a jednoskibowe radło stosujesz :lol:

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Pług jednoskibowy obrotowy Lemken z 1968r

Post autor: marekspectra » 02 sty 2020, 21:10

Traktorek świetny :) wiem bo miałem :) Pług pasuje idealnie, będzie szedł po sama ramę i o to chodzi ! A najlepszy to... GIF :) tez muszę się tak nauczyć :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
sig
Posty: 75
Rejestracja: 16 sie 2019, 17:04
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Pług jednoskibowy obrotowy Lemken z 1968r

Post autor: sig » 02 sty 2020, 21:43

k_sit pisze: 02 sty 2020, 20:29 Tak BYK a jednoskibowe radło stosujesz :lol:
Jest kilka powodów dlaczego jedna skiba.

- Wole mieć zapas mocy. 28KM toz to malenstwo, w tym roku na moim polu łopaty nie szło wbić. Przy tym plugu powinien isc na pełną głębokość, pelną szerokość przy zadawalajacej predkosci (jezdzilem po polu malutkim kultywatorem 1,5 i czasami traktorek dostawal zadyszki, nie wiem co to za ziemia ale wole dmuchac na zimne)
- cały zestaw bez demontażu idealnie wchodzi mi na pake busa, wzdłuż pozostaje mi 3cm wolnego miejsca, a i wagowo nie obciaza az tak bardzo. Do jednego swojego pola mam 35km, do drugiego... 600 :-D
marekspectra pisze: 02 sty 2020, 21:10 A najlepszy to... GIF :) tez muszę się tak nauczyć :)
zrobilem krotkie wideo, wrzucilem do jakiegs online video to gif converter'a (jak cos to jutro Ci podesle linka) w tym converterze zmienilem ilosc klatek na 5 i zmniejszylem rozmiar :-D niby łatwiej wrzucić na youtube ale ja uwielbiam sobie zycie komplikowac :D
Pokrzywowy farmer

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Pług jednoskibowy obrotowy Lemken z 1968r

Post autor: k_sit » 02 sty 2020, 21:50

Pług stawia mniejszy opór w ziemi niż kultywator czy brona talerzowa . Też jest ważna wilgotność przy pracy.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2020, 22:31 przez k_sit, łącznie zmieniany 1 raz.

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Pług jednoskibowy obrotowy Lemken z 1968r

Post autor: Gelo » 02 sty 2020, 21:50

Pług pasuje idealnie, będzie szedł po sama ramę i o to chodzi !
To żart rozumiem ;)
Przy tym plugu powinien isc na pełną głębokość
Następny żart? Ale gdyby nie, to po co tak głęboko orać? 20-25cm to wystarczy.
Branson 4020

ODPOWIEDZ