Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: marekspectra » 16 cze 2015, 10:55

Ja mam tylko jeden rozdzielacz, wpiąłem go tak jak widziałem na Pomaranczowej stronie USA. Nie stosuje tulei.

Kiedy zapinam ładowacz, wypinam rozdzielacz. W praktyce mógłbym mieć je oba , ale nie mam takiej potrzeby, a eksperymentować nie chce bo Kubuś potrzebny mi do pracy i nie wyobrażam sobie żeby sie zepsuł :)


Hydraulikę robiłem kiedy nie miałem ładowacza, gdybym miał wczesniej ładowacz, nie robiłbym hydrauliki :) Plan mam taki żeby wywalić obecny rozdzielacz, zamontować na stałe rozdzielacz z ładowacza, i do niego podłączać w zależnosci od potrzeby ładowacz/siłowniki.

Dzieki temu rozwiązaniu nie bede potrzebował dod rozdzielacza do kipra/kosiarki dyskowej czyli do siłowników jednoprzewodowych.

Trzeci przewód z rozdzielacza podpinam pod gniazdo korka wlewu oleju. Mam zrobioną przejsciówkę. Zapewne jest gdzieś dedykowane ku temu gniazdo w korpusie, ale póki co jeszcze go nie znalazłem.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: petra » 16 cze 2015, 18:19

Rozmawiałem dzisiaj z kolegą, który pomagał mi przy przeróbce instalacji wykonanej przez Bossa i po przedstawieniu mu zmian jakie trzeba wykonać w/g rysunku Krzyśka, przyznał nam rację oraz tłumaczył swój błąd, że zasugerował się podłączeniem powrotu przy tym pierwszym rozdzielaczu. Nie sprawdził tak do końca gdzie biegnie dalej ten metalowy oryginalny przewód. Zauważyłem ponad to że był bardzo zły na siebie i swoją pomyłkę. Obiecał pomoc ekspresową i natychmiastowy przyjazd do mnie na działkę. Niestety nie jest to możliwe z powodu mojej pracy.
Ale najbardziej byłem zaskoczony jak po paru minutach oddzwonił i ...stwierdził, że taki błąd z jego strony wymaga naprawy całkowicie w gratisie i nawet dorobi mi przejściówkę do podłączenia powrotu do korka wlewu oleju chociaż chce poszukać fabrycznego powrotu. Rok temu tylko przyjechał, pomierzył i zakuł mi wszystkie przewody, a skręcenie wszystkiego to już było proste.
Za kilka dni jak będę miał dostęp do internetu zdam relację i postaram się o fotki i może jakiś film.
Jak mogłem i ja pomyśleć, że przewód ten jest powrotem do zbiornika czyli skrzyni!!! Przecież idąc z pompy musiał coś zasilać, a nie tylko był poprowadzony do mieszania oleju. :x :ugeek:
Pozdrawiam
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
Arturro
Posty: 8
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21
Lokalizacja: Zamość

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: Arturro » 19 sty 2016, 15:58

Wybaczcie pytanie, być może jest banalne ale specjalnie pojęcia o hydraulice nie mam :D
Jak działa rozdzielacz bułgarski?, Czy ma jedynie opcję on/off? czy mogę też nim regulować przepływ?
Potrzebuję zasilać silnik hydrauliczny i zależy mi na regulacji jego obrotów. Czy da się to wykonać jedynie za pomocą rozdzielacza? czy trzeba zamontować jakiś dodatkowy zawór dławiący bezpośrednio na wężu m. rozdzielaczem a silnikiem hydraulicznym?. Czy ew. zamontowanie takiego dławika nie będzie miało negatywnego wpływu na pompę (tzn. czy nadmiar oleju będzie swobodnie przepływał przez rozdzielacz)?

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: k_sit » 19 sty 2016, 21:32

Jak masz ręce chirurga i cierpliwość aby utrzymać dźwignie w tej samej pozycji to możesz zmieniać prędkość i kierunek . Ustawienie dźwigni jest proporcjonalne.

Awatar użytkownika
Arturro
Posty: 8
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21
Lokalizacja: Zamość

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: Arturro » 20 sty 2016, 02:06

Dzięki za odpowiedź. Jak mniemam- proporcjonalne do siły wychylenia, czyli im mocniej "popchnę" dźwignie tym wywołam większy przepływ oleju i szybsze obrót silnika. W takim razie nie ma możliwości zablokowania nastawień i płynnego działania na zasadzie potencjometru?

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: Szam » 20 sty 2016, 10:02

Zwykle, obroty silnika hydraulicznego reguluje się ilością przepływającego oleju, a więc obrotami pompy olejowej, a ta zależy od obrotów silnika traktora. Rozdzielacz służy tylko do funkcji włącz/wyłącz oraz zmiany kierunków obrotów.

Awatar użytkownika
Arturro
Posty: 8
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21
Lokalizacja: Zamość

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: Arturro » 20 sty 2016, 13:53

OK dziękuje, teraz już wszystko stało się jasne :D

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: piotrbpm » 20 sty 2016, 15:05

Szam pisze:Zwykle, obroty silnika hydraulicznego reguluje się ilością przepływającego oleju, a więc obrotami pompy olejowej, a ta zależy od obrotów silnika traktora. Rozdzielacz służy tylko do funkcji włącz/wyłącz oraz zmiany kierunków obrotów.
Tak działa rozdzielacz na elektrozaworach gdzie mamy włącz wyłącz daną sekcje ,rozdzielacz suwakowy ma to do siebie że im bardziej wychylimy dźwignie w pozycje pracy to więcej przepuścimy oleju .Jednak tak ,,regulacja" jest mało precyzyjna i lepszy jest regulator przepływu .
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: Szam » 20 sty 2016, 17:36

Teoretycznie możliwe - w oparciu o zwykły rozdzielacz suwakowy (dźwigniowy), w praktyce, nie do wykonania. Sokole oko, ręce chirurga i czucie pająka to za mało żeby oprzeć na tym projekt. Regulator przepływu jak najbardziej, przy stałych obrotach pompy. Przy zmiennych zresztą też, ale po co? Zadanie zmiany obrotów silnika hydraulicznego, płynnie realizuje, zwykłe dodanie lub odejmowanie gazu. A rozdzielacz, taki czy siaki dobrze będzie służył do uruchomienia i zmiany kierunków obrotu.

mrks_s
Posty: 42
Rejestracja: 14 lut 2015, 13:03
Lokalizacja: k. Konina

Re: Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna

Post autor: mrks_s » 21 lut 2016, 15:01

Witam
Mam pytanie na które moźe juz padła odpowiedz ale .. dotyczy dodatkowego wyjścia podłączonego bezpośrednio do hydrauliki Kubota, sprawdza się ten sposób .. nadaje się do podłączenia przyczepki ...pytam bo wydaje się najtańszym sposobem na rozbudowanie tylnej hydrauliki ciągnika.
Marko
Yanmar FF205, zespół uprawowy, gelbka, pług ...

ODPOWIEDZ