Swobodny spływ oleju

Awatar użytkownika
ferszta
Posty: 172
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:30

Re: Swobodny spływ oleju

Post autor: ferszta » 14 lut 2020, 07:40

Tuleja ciśnieniowa jest swego rodzaju bajpasem (albo lepiej powiedzieć łącznikiem) pozwalającym sięgnąć do miejsca w rozdzielaczu gdzie występuję olej pod ciśnieniem roboczym (czyli takim, które powoduje pracę siłowników czy silnika hydraulicznego itp). Wkręca się to w wyjście N (gdzie normalnie jest ciśnienie jak w T czyli 50 barów) i uzyskuje się ciśnienie robocze np do innego rozdzielacza. Nie wkręca się w inne miejsca . Uwaga! rzecz dotyczy rozdzielaczy Badestnost i podobnych - jednak nie wszystkie maja taka konstrukcję. może trochę pomocna będzie tabela 11 z https://sklep.dzwigi.net.pl/upload/pdf/ ... 0-dane.pdf
Hinomoto

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Swobodny spływ oleju

Post autor: k_sit » 14 lut 2020, 21:52

Jak widać na załączonym pdf są schematy przepływu w danym rozdzielaczu. Jak się wpatrzycie to zobaczycie jak to jest rozwiązane z ty kanale "N".

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Swobodny spływ oleju

Post autor: lewan24pl » 16 lut 2020, 13:20

Kurde już sam nie wiem jak to ma być bo jedni mówią tak drudzy tak a znalazłem takie podłączenie w seri GL i innych na necie jak przeglądałem i teraz sam nie wiem


Obrazek

Bo z mojego myślenia być może się mylę to ten wolny spływ trzeba podłączyć w P trójnik i takiej do skrzyni zrobić ten spływ żeby odciążyć pompę bo nie czaje
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Swobodny spływ oleju

Post autor: k_sit » 16 lut 2020, 15:07

Czego nie czaisz jak dokładasz rozdzielacz to albo rozcinając istniejące połączenie tj rurkę od pompy do rozdzielacza TUZ lub wykorzystuje z adapter na owej rurce . Łączyć tak aby z pompy olej wchodził na kanał P i przez N wracał do rurki idąc do TUZ . Natomiast z kanału T do skrzyni biegów może być tak jak na owym zdjęciu. I co trudnego w zrozumieniu .

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Swobodny spływ oleju

Post autor: lewan24pl » 16 lut 2020, 15:41

No właśnie nie rozumiem bo według tego filmu P zasilanie T powrót a N pod dodatkowy rozdzielacz
A według ciebie P zasilanie N powrót T wolny spływ i o to mi chodzi jak powinno być prawidłowo czy musi być ten wolny spływ oleju ?
Bo nawet w sieci jest taki opis
P zasilanie
T powrót
N dodatkowy rozdzielacz
I dla tego się pytam
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1758
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Swobodny spływ oleju

Post autor: k_sit » 16 lut 2020, 16:14

To jak chodzić głową a nogami myśleć co wtym necie wypisują . Układ pompa & rozdzielacz to ten w oryginale " czyli pompa -rozdzielacz tuz " każdy dodatek jest rozdzielaczem dodatkowym . Więc pierwszy staje się głównym ten bliżej pompy więc główny a TUZ jest rozdzielaczem drugim 'dodatkowym' i musi być zasilony ciśnieniowo przez tuleję tj kanał "N" . Kolejna rzecz to odprowadzenie nadmiaru i powrotów z siłowników bez oporów to jest realizowane wolnym wpływem z kanału "T" . Przy prostym układzie pompa -rozdzielacz nie jest potrzeba wykorzystania kanału"N" więc jest on połączony wewnątrz rozdzielacza z "T" . Oli krąży pompa rozdzielacz przy nieużywaniu sekcji niema ciśnienia między pompa a rozdzielaczem tylko jest przepływ . Ciśnienie występuje wtedy zaczynają się czynności i są w zakresie parametrów technicznych to nie zadziała zawór bezpieczeństwa . Po ich przekroczeniu następuje upuszczanie nadmiaru oleju aby utrzymać stałe ciśnienie . Teraz wyobraź sobie że niema połączenia przez N i kolejny rozdzielacz zacina się nadmiar który miał wrzucić do zbiornika zostaje blokowany i pompa ulega uszkodzeniu . Dlatego ważne jest to odprowadzenie z T do skrzyni .

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Swobodny spływ oleju

Post autor: lewan24pl » 16 lut 2020, 16:23

Ok to taK
P ma zostać zasilanie zamienić T na N z tuleją ciśnieniową a T zrobić wolny spływ do skrzyni tak to rozumiem tak
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
ferszta
Posty: 172
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:30

Re: Swobodny spływ oleju

Post autor: ferszta » 16 lut 2020, 17:40

lewan24pl pisze: 16 lut 2020, 16:23 Ok to taK
P ma zostać zasilanie zamienić T na N z tuleją ciśnieniową a T zrobić wolny spływ do skrzyni tak to rozumiem tak
- TAK


Przepraszam, ale k_sit nie używając znaków interpunkcyjnych czyni swoje teksty niezrozumiałymi. Ponadto żyje w przekonaniu, że jeśli dokonamy poboru zasilania z pompy do rozdzielacza to nie będzie chodził TUZ - co nie jest prawdą , albo może być prawdą w wyjątkowych sytuacjach. Istota tzw wolnego spływu nie polega na tym skąd olej wychodzi , ale dokąd uchodzi. Dla porządku: zawsze uchodzi z T, ale powinien uchodzić do skrzyni (nasza skrzynia biegów jest na filmikach Mizara zbiornikiem) , a nie do zasilania pompy (z ominięciem zbiornika). N - zaopatrzone w tuleję ciśnieniowa staje się źródłem zasilania (ciśnienia roboczego).
Jaki przypadek opisuje k_sit:
Pompa ma jedno wyjście którym zasilany jest rozdzielacz TUZ. Użytkownik nie mając skąd wziąć zasilania z pompy dla swojego ładowacza zabiera jedyne dostępne czyli takie, które zasilało dotychczas TUZ. Użytkownik ma dwa problemy do rozwiązania :
- jak zasilić olejem rozdzielacz TUZa?
- gdzie odprowadzić olej z ładowacza?
Na pierwsze pytanie odpowiedź byłaby taka: w N rozdzielacza wkręcamy tuleję cisnieniową i łączymy ja wężem z wolną końcówką węża dotychczas zasilającego TUZ, a który odłączyliśmy od pompy - TUZ jest znowu zasilany ciśnieniem podanym z rozdzielacza ładowacza.
Na drugie pytanie odpowiedź jest taka z wyjścia T rozdzielacza ładowacza odprowadzamy olej do skrzyni biegów (trzeba znaleźć jakieś wejście i nie powinno to być na odcinku zasilającym pompę ze skrzyni biegów (bywa na tym wyjściu bardzo wysokie ciśnienie, które z czasem moze uszkodzić pompę)
Hinomoto

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Swobodny spływ oleju

Post autor: lewan24pl » 16 lut 2020, 18:06

To oki będę musiał to przerobić
Bo P mam wejście a T powrót a N nic
To też tak zrobię wkręcę w N tuleje ciśnieniową i podłącze na powrót a T zrobię wolny spływ
A widziałem gdzieś na YouTube szeryfa kanał w jego lubicie gdzieś podłączał wolny spływ muszę poszukać
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
ferszta
Posty: 172
Rejestracja: 09 wrz 2018, 20:30

Re: Swobodny spływ oleju

Post autor: ferszta » 16 lut 2020, 18:19

lewan24pl pisze: 16 lut 2020, 18:06 To oki będę musiał to przerobić
Bo P mam wejście a T powrót a N nic
To też tak zrobię wkręcę w N tuleje ciśnieniową i podłącze na powrót a T zrobię wolny spływ
A widziałem gdzieś na YouTube szeryfa kanał w jego lubicie gdzieś podłączał wolny spływ muszę poszukać
Do N (przez tuleję)podłączasz tylko wtedy gdy masz do zasilenia inny rozdzielacz. Jak nie, to nic nic nie dołączaj.
Hinomoto

ODPOWIEDZ