Hinomoto e184 przedni most i skrzynia biegów

Bradomsko

Hinomoto e184 przedni most i skrzynia biegów

Post autor: Bradomsko » 21 wrz 2019, 21:17

Mam problem z przednim mostem w nowym nabytku, w moście brak oleju tylko smar, planuję zalać ropą pojeździć zagrzać spuścić powtórzyć do czystego i zalać hipolem. Teraz pytanie skąd smar? czy w traktomixie tak mi to zrobili ?bo szczerze wątpię że tak ma być :o
I mam pytanie bo mechanik sprzedawcy mówił że skrzynia i hydraulika nie mają filtra tylko czyścik między skrzynią a pompą a nie mogę go zlokalizować i wyczyścić

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Hinomoto e184 przedni most i skrzynia biegów

Post autor: lewan24pl » 21 wrz 2019, 21:48

Dziwna sprawa albo miał duże wycieki i zamiast oleju wsadzili smar :shock: no tylko tak spekuluje bo dziwne
A w piastach masz korki spustowe do oleju
Ja bym zalał jak jest pojeździł trochu i wymienił znowu bo smar to ciężko tak będzie z tamtą wydostać
Ale wątpię żeby był smarowany smarem choć niegdy nie wiadomo
Wrzuć jakieś fotki mostu z każdej strony tylko dokładne żeby było widać dobrze
Pierw zlokalizuj czy masz korki spustowe do oleju w przednim moście
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Hinomoto e184 przedni most i skrzynia biegów

Post autor: k_sit » 21 wrz 2019, 22:48

Tak jak wyżej zalej olejem . Czyścik to ciekawostka filtr siatkowy w skrzyni w śrubie oczka rury jest w prawie każdym ciągniku lub filtr na przewodzie ssącym. Masz do mnie niedaleko podjedz to ogarniemy to i owo .

Bradomsko

Re: Hinomoto e184 przedni most i skrzynia biegów

Post autor: Bradomsko » 22 wrz 2019, 09:28

Korek spustowy na środku mostu na dole i faktycznie na piastach spustowe i wzierniki na środku

Bradomsko

Re: Hinomoto e184 przedni most i skrzynia biegów

Post autor: Bradomsko » 22 wrz 2019, 09:29

No właśnie ten filtr siatkowy i nie mogę znaleźć

Bradomsko

Re: Hinomoto e184 przedni most i skrzynia biegów

Post autor: Bradomsko » 22 wrz 2019, 09:39

Znalazłem po południu myślę że już będzie śmigać

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Hinomoto e184 przedni most i skrzynia biegów

Post autor: lewan24pl » 22 wrz 2019, 11:40

To zalej olejem narazie, tak do połowy pół osi w moście po jeździj trochę żeby upewnić się czy nie ma wycieków bo po co rozbierać składać a później od nowa
A tak smar z olejem się wymiesza zlejesz olej jak nie będzie wycieków na zwrotnicach to zalej nowym i po robocie
Lepiej się upewnić czy nie będzie wyciekać także pojeździł z tydzień i zobaczysz co się dzieje
A jak będziesz mieć przecieki to rozebrać wymienić łożyska uszczelniacze i tyle tylko trochę roboty jest a tak to nie jakoś mocno skomplikowane do wymiany jak ktoś coś trochę mechanikę ogarnia powinieneś sobie poradzić w razie W
Ale myślę że będzie dobrze pojeździsz spuścić olej zaljesz nowym i git
Tylko jak zalejesz nowy to tak do połowy pół osi bo w sumie nikt nie ile powinno być a myślę że to bezpieczny poziom bo wszystko zalane będzie olejem a jak za dużo to też nie dobrze
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Hinomoto e184 przedni most i skrzynia biegów

Post autor: lewan24pl » 24 wrz 2019, 23:13

I jak tam postęp prac
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Bradomsko

Re: Hinomoto e184 przedni most i skrzynia biegów

Post autor: Bradomsko » 25 wrz 2019, 20:09

Oleje zmienione przedni most zalałem ropą, ale niestety przy przekładaniu akumulatora na nowy zrobiłem dziurę w chłodnicy(złośliwość rzeczy martwych bo praca w niedzielę lubi się mścić🙃) jutro powinna być do odbioru jak będzie chwila to zmontuje i pośmigam po placu bo muszę glebę przetestowac :D

Awatar użytkownika
Mandrol
Posty: 358
Rejestracja: 09 paź 2016, 03:06
Lokalizacja: Czernica
Kontakt:

Re: Hinomoto e184 przedni most i skrzynia biegów

Post autor: Mandrol » 26 wrz 2019, 07:53

Bradomsko pisze: 25 wrz 2019, 20:09 Oleje zmienione przedni most zalałem ropą,...
???!!!
Hinomoto N200 & Iseki TXG237 + stado maszyn do wykonywania trawników i pielęgnacji boisk

ODPOWIEDZ