Kubota GL220 Grandel

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL220 Grandel

Post autor: lewan24pl » 15 kwie 2020, 20:08

Ten nr 7 to musisz go włączyć bodajże nr.4 w prawa stronę na maxa przekrec i wtedy tym nr7 będziesz mógł podnosić opuszczasz w jakimś zakresie
Jak na pamięć nie pamiętam musiał bym usiąść i zobaczyć
A tak już wypróbowałeś ten asystent skrętu i te AD jak dział
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Kubota GL220 Grandel

Post autor: k_sit » 16 kwie 2020, 05:02

Widzę że masz jeszcze sterowanie poprzez linkę ta ma ramieniu tuz ona połączona z glebogryzarką steruje podnośnikiem . Spróbuj nią poruszać bo może być załączona czujnikiem , który współpracuje z 7 pokrętłem .

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL220 Grandel

Post autor: lewan24pl » 18 kwie 2020, 22:18

Też jest linka ale wydaje mi się że to nr.6do tego służy nie wiem do końca ale tak myślę
A i jeszcze jedno jak będziesz coś robił kosił oral i opuścisz narzędzie to pod czas pracy będzie miał ciężko i obroty będą spadać to sam podniesie narzędzie wejdzie na obroty i opuści tak u mnie zauważyłem że jest i nie muszę wtedy samemu podnosić podnośnik
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

milan888
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2019, 22:02

Re: Kubota GL220 Grandel

Post autor: milan888 » 20 kwie 2020, 21:05

Chlopaki czesc,
........ ponowie tutaj jestem s moja KUBOTA GL 220
Nie dziala mi sterowanie hydrauliky. Jak odpalim motor to wszystko dziala OK tylko swieca mi wzsystkie panele- swiatelka poziomowania, PTO, podnosnika. i w ogole niedziala hydraulika nie moge nicz robic kym to sie nieodpali. Dzisziaj muszialem czekac po odpaleniu cca pol godziny. Boje sie ze to juz wiec niebedze ruchac sie. Jest to jakis elektroniczny blad tylko nieznam kdie zapoczac szukac/nicz
Przeslalem by tutaj zdecje tylko nieznam jak. Prosze o rade.
PS jestem z Slowacji przeprzaszam jak pisze kiepski,

Milan

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Kubota GL220 Grandel

Post autor: amigorm1976 » 20 kwie 2020, 23:30

Styki na kostkach połaczeniowych elektrycznych wyczyść od podnośnika.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Kubota GL220 Grandel

Post autor: marekspectra » 21 kwie 2020, 07:10

Milan - po pierwsze nie przeklinamy na forum. Choć rozumiem Twoje zdenerwowanie. Powiedz mi z jakiego rejonu Słowacji jesteś?

Żeby wkleić tutaj zdjęcie, musisz umieścić je na portalu typu Google+ , czy innym fb, a następnie skopiować link do adresu zdjęcia i tutaj go wkleić.

Pierwszą rzeczą od której bym zaczął to sprawdzenie czy prawidłowo podłączona jest "masa" czyli przewód od tablicy rozdzielczej do korpusu traktorka. przewody masowe mają również elektrozawory , jak i sama skrzynka sterująca. Z doświadczenia powiem ze najczęściej takie awarie wynikają z mechanicznego uszkodzenia przewodów, lub wilgoci, tj wody która dostała sie np do skrzynki monroematic.

Jak już będziesz szukał uszkodzeń kabli, zacznij od zdjęcia pokrywy przy siedzeniu kierowcy, Pod wpływem ciężaru kierowcy podłoga ugina sie tak bardzo ze może uszkodzić wiązkę elektryczna biegnąca pod nią.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

BartekM
Posty: 16
Rejestracja: 09 kwie 2020, 12:45

Re: Kubota GL220 Grandel

Post autor: BartekM » 28 kwie 2020, 19:47

Cześć,

przepraszam, że tak długo się nie odzywałem jednak ostatnio mnie nie było i nie miałem jak sprawdzić panelu sterowania.
Z góry dziękuję za pomoc, ponieważ faktycznie okazało się, że gdy przekręciłem pokrętło nr 6 oraz 4 maksymalnie w prawo to pokrętło nr 7 zaczęło pracować w pełnym zakresie. Tak więc, najprawdopodobniej wszystko działa poprawnie.

Teraz natomiast pojawił się inny problem. Mianowicie sprawdzałem dźwignię "AD", czy faktycznie działa tak jak pisałeś. Podczas pełnego skrętu oraz przy załączonym asystencie próbowałem jej użyć. Nie wiem czy zadziałała, ponieważ na pulpicie kontrolka się nie zapaliła. Okazało się jednak, że koła, które mam założone są za duże. Na prostym terenie nic się nie dzieję, jednak na nie równym i przy pełnym skręcie widać jak przednie opony haczą o obudowę silnika. Koła faktycznie były zmieniane na większe, jednak sprzedający informował mnie, iż nie wpłynie to na użytkowanie maszyny. Jeśli macie jakieś propozycję jak rozwiązać ten problem bez konieczności powrotu do mniejszych kół, to proszę o radę. Myślałem o dystansach bądź też podcięciu obudowy traktora, jednak może macie jakiś lepszy pomysł.

Pozdrawiam i dzięki za wszystkie odpowiedzi.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL220 Grandel

Post autor: lewan24pl » 28 kwie 2020, 20:05

A i jak by ci nie raz nie chciał opuszczać podnośnika używając wajchy to pokrętło nr.7 musisz mieć na największym zakresie chyba 9 bo tym pokrętłem też możesz sterować góra dół

A opony z przodu jaki rozmiar masz 6-14 czy 7-14 a tył 9.5-22 bo podejrzewam że jak składki z kontenera to pomylili rozmiary
Bo jak pamiętam to masz mniejszy model i fabrycznie powinny być 6-14 ale nie pamiętam dokładnie
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

BartekM
Posty: 16
Rejestracja: 09 kwie 2020, 12:45

Re: Kubota GL220 Grandel

Post autor: BartekM » 28 kwie 2020, 20:29

Dzięki za dodatkową podpowiedź odnośnie pokrętła.

Jeśli chodzi o przednie opony to mam 6.00 - 14. Z tyłem nie ma problemu, ponieważ nic się nie obciera.
Tak jak pisałem, ten problem występuję na nie równym terenie i przy pełnym skręcie. Gdy przód zaczyna pracować góra - dół, to bieżnik opony opiera się o dolną obudowę.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL220 Grandel

Post autor: lewan24pl » 28 kwie 2020, 21:05

To zrób fotę bo normalnie przednia oś w porównaniu do europejskich traktorów ma mały skok i ja u siebie jadąc po nie dużych nierównościach koło odrywa się od podłoża
A tam też masz śrubę do regulacji skrętu tak sądzę śruba z nakrętka na przednim moście
Skręć koło zrób zdjęcie
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

ODPOWIEDZ